Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Скачати реферат: Революційні події і громадянська війна в Україні (березень 1917—березень 1921 рр.)

Загрузка...

Революційні події і громадянська війна в Україні (березень 1917—березень 1921 рр.) / сторінка 4

Назва:
Революційні події і громадянська війна в Україні (березень 1917—березень 1921 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,19 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Українська соборність. Відродження українства в 1917—1920 роках. — К.: ТОВ «Укр. Вид. Спілка», 1999.
Звертаємо особливу увагу студентів на наступне. В умовах, коли вже було цілком очевидно, що Директорія не зможе, розраховуючи на власні сили, утриматися при владі, її керівники звернулися за допомогою до Антанти, зокрема Франції, війська якої на той час розпочали інтервенцію на півдні України. На яких умо-вах уряд Франції погоджувався надати військову допомогу Директорії УНР? Які б це мало наслідки для українського народу?
У квітні 1919 р. армія Директорії фактично було розбита і вже в травні уряд УНР переїхав до Східної Галичини. До влади в Наддніпрянській Україні прийшли народженні Росією радянські владні структури. Ще в січні 1919 р. згідно з декретом так званого Тимчасового робітничо-селянського уряду України була проголошена Українська Соціалістична Радянська Республіка. Очолив уряд УСРР Х. Г. Раковський.
В основі внутрішньої політики цього уряду лежали воєнно-комуністичні заходи, запозичені з практики Радянської Росії. Одним із найжорстокіших заходів для українського села стало впровадження, за декретом уряду УСРР від 12 квітня 1919 р., грабіжницької продовольчої розкладки. Селяни за твердими цінами мали віддавати державі весь зібраний хліб за винятком норми, необхідної для власного харчування та ведення господарства.
Навесні — влітку 1919 р. в Україні з’явилися селянські озброєні загони як відповідна реакція хліборобів на політику воєнного комунізму. Селянські виступи проходили під гаслами: «Геть Комуну!», «За Радянську владу без комуністів!».
Для придушення «куркульської контрреволюції» уряд УСРР по суті створив спеціальний Внутрішній фронт. Про героїчний збройний опір українського селянства політиці «воєнного комунізму» та інших репресивних заходів радянських владних структур студенти дізнаються з такої літератури: Боровик М. А. Анархістський рух в Україні у 1917—1921 рр. — УІЖ, 1999, № ; Волковинський В. Нестор Махно. Легенди і реальність. — К., 1994; Захарченко П. П., Земзюліна Н. І., Нестеров О. І. У поході за волею: (селянсько-повстанський рух на Правобережній Україні у 1919 році). — К., 2000; Малик Я. Впровадження радянського режиму в українському селі (1919—1920). — Львів, 1996.
Вкрай негативна реакція українського села на заходи «воєнного комунізму» позбавила більшовиків соціальної опори в масах і призвела до катастрофічного падіння боєздатності їхньої армії. Це, в свою чергу, дало змогу денікінцям перейти влітку 1919 р. в активний наступ. Потрапивши у безвихідь, нав’язана Москвою влада в Україні впала.
Самостійно опрацьовуючи рекомендовану літературу, студентам важливо знайти відповіді на такі питання. В чому полягала соціальна-політична суть денікінщини? Як поставилися білогвар-дійці до українського національно-визвольного руху? Хто очолив боротьбу проти денікінщини і що стало вирішальним чинником краху білогвардійської контрреволюції?
Вивчаючи заключний період громадянської війни в Україні, потрібно звернути увагу на такі моменти. Після розгрому денікінських військ Антанта і США організували новий похід проти Радянської Росії та УСРР. Цього разу ударною силою виступила панська Польща, чия армія (за допомогою країн Антанти) стала однією з найбільших у Європі.
За дорученням С. Петлюри дипломатична місія УНР у Варшаві тривалий час вела переговори з польським урядом про формування спільного антибільшовицького фронту в Україні. І 28 квітня 1920 р. у Варшаві було укладено угоду між УНР і Польщею, за якою друга визнавала Директорію як «верховну владу УНР». Але це «визнання» коштувало Україні значних територіальних втрат. До Польщі відходила Східна Галичина, Холмщина, Підляшшя, частково Полісся і 7 повітів Волині.
Безперечно, що Варшавський договір був певною зрадою інтересів українського народу, адже до Польщі відходила територія площею понад 100 тис. км2 з населенням близько 10 млн осіб.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Революційні події і громадянська війна в Україні (березень 1917—березень 1921 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок