Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Війна за незалежність та утворення США

Війна за незалежність та утворення США

Назва:
Війна за незалежність та утворення США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,41 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна робота
На тему: “Війна за незалежність та утворення США”
План
Вступ
Американська держава виникла у ХVIII ст. в результаті масштабних міграційних процесів – переміщення значних мас населення із Старого у Новий Світ.
З ХVII ст. колонізацію (заснування поселень і освоєння територій) в Північній Америці здійснювали Іспанія, Франція, Голландія і Англія. Найбільш життєздатними поселеннями на атлантичному узбережжі виявилися англійські.
З Англії, де почала назрівати революція, в Америку плило особливо багато переселенців. Розвиток капіталізму супроводжувався розоренням селян і ремісників і вони шукали кращої долі за океаном. Сюди ж тікали від релігійних переслідувань Стюартів пуритани. Будучи зацікавленою в розвитку колоніального господарства Великобританія одночасно побоювалася економічного зміцнення своїх американських колоній, що, як це ясно розуміли в Лондоні, може призвести до створення на їх базі нового, незалежного від Англії, державного об’єднання. За допомогою економічного і політичного тиску Великобританія намагалася (і до певного часу їй це вдавалося) утримати американські колонії в сфері свого впливу. Однак так не могло бути вічно. Утворення державності США було в історичній перспективі неминучим, і пояснювалося, перш за все, економічними передумовами: з самого початку колонії за своїм соціально-економічним характером були буржуазними. Стюарти (Яків I, Карл I) доклали чимало зусиль для утворення тут феодальних порядків, але з цього нічого не вийшло. При значній кількості вільних земель було важко примусити переселенця працювати на феодала. Європейці (не тільки англійці), які втекли від європейських сеньйорів, прибували в Англію не для того, щоб будувати новий феодалізм. Це були, в більшості, енергійні, сміливі і рішучі люди. Вони прагнули до свободи дій, совісті (віри), власності. Заштовхнути їх назад в рамки феодалізму було неможливо.
Таким чином, державницькі ідеї логічно визрівали в американському суспільстві з самого початку заселення Нового Світу. Економічні протиріччя природно переросли в ідеологічну, а незабаром й військову конфронтацію, в якій метрополія прагнула нав’язати Новому Світу архаїчні і на той момент вже об’єктивно віджилі феодальні відносини, а колонії, в свою чергу, відстоювали свої права і свободи, права і свободи нового американського народу.
1. Причини та передумови війни за незалежність США
Війна північноамериканських колоній за незалежність (1775 – 1783) стала закономірним результатом тих складних процесів, які відбувалися як в Америці, так і в самій Англії. До середини ХVIII ст. колонії значно виросли в господарському відношенні, налагоджувалася внутрішня торгівля, долалася економічна замкненість. Фактично, вони вже не залежали від поставок метрополії, так як мали власний флот, невичерпні запаси лісу і плодючих земель; плантатори виробляли продукцію на експорт – тютюн, рис, індиго, робилися спроби вирощувати хлопок. Значно зросло населення: так, якщо в 1688 р. там проживало біля 200 тис. чоловік, то в 1775 р. – більше 2,7 млн., включаючи негрів-рабів, що складали біля 18% жителів. Хоча колонії належали Англії, туди емігрували майже з усіх країн Європи, і переважна більшість емігрантів належала до трудового населення, головним чином Ірландії і Німеччини.
Головними передумовами війни за незалежність були економічні чинники. Виникнення північноамериканських колоній залежало безпосередньо від політичної волі англійського монарха, але наявність єдиного правового джерела не завадила розвиткові в Північній Америці самих різнорідних і часто протирічних тенденцій. Освоєння Нового Світу було справою приватних осіб і груп, які отримали відповідний дозвіл від монарха Англії. Відмінності в соціальному обліку цих груп і визначили тенденції колонізації. Серед тих, хто освоював Америку виділялися три головні групи: акціонерні компанії буржуазного типу, які прагнули закріпитися за океаном в пошуках ринків, прибутків, джерел сировини, протестанти, що прагнули втілити на новій батьківщині свої релігійні та етичні принципи, аристократи, які хотіли здобути нові феодальні володіння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Війна за незалежність та утворення США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок