Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ТАЙВАНСЬКА ПРОБЛЕМА У 1951-1955 РОКАХ: ПОЛІТИКА США ТА ЇЇ НАСЛІДКИ

ТАЙВАНСЬКА ПРОБЛЕМА У 1951-1955 РОКАХ: ПОЛІТИКА США ТА ЇЇ НАСЛІДКИ

Назва:
ТАЙВАНСЬКА ПРОБЛЕМА У 1951-1955 РОКАХ: ПОЛІТИКА США ТА ЇЇ НАСЛІДКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,69 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 327.8Мельніченко В.В.ТАЙВАНСЬКА ПРОБЛЕМА У 1951-1955 РОКАХ: ПОЛІТИКА США ТА ЇЇ НАСЛІДКИ
У статті автор розглядає динаміку політики США щодо вирішення тайванського питання та наслідки американської присутності в зоні Тихого океану в 1951-1955 роках. У статті розкрито формування первинної моделі американської участі в розвитку відносин КНР - КР. У роботі акцентується увага на зародженні основних напрямів політичного діалогу США - КР та аналізуються особливості зовнішньополітичного курсу Америки.
Ключові слова: тайванська проблема, збройні сили, японська агресія, мирне врегулювання, ескалація конфлікту, американське втручання, світова спільнота, гарантії безпеки, дипломатичне визнання, міжнародна арена.
В статье автор рассматривает динамику политики США относительно решения тайваньского вопроса и последствия американского присутствия в зоне Тихого океана в 1951-1955 годах. В статье раскрыто формирование первичной модели американского участия в развитии отношений КНР - КР. В работе акцентируется внимание на зарождению основных направлений политического диалога США - КР и анализируются особенности внешнеполитического курса Америки.
Ключевые слова: тайваньская проблема, вооруженные силы, японская агрессия, мирное урегулирование, эскалация конфликта, американское вмешательство, мировое сообщество, гарантии безопасности, дипломатическое признание, международная арена.
In the article the author examines the dynamics of policy of the USA in relation to the decision of the Taiwan question and consequence of the American being in the area of the Pacific ocean in 1951-1955 years. In the article the author describes forming of primary model of the American participating in development of relations of The People's Republic of China (PRC) - The Republic of China (ROC). The main field of research in the work is conception of basic directions of political dialog of USA - ROC and analysis of foreign-policy course of America.
Key words: Taiwan problem, military powers, Japanese aggression, peaceful settlement, escalation of conflict, American interference, world association, guarantees safety, diplomatic recognition, international arena.Хоча тайванська проблема виникла в розпал «холодної війни», і якоюсь мірою була її породженням, вона не зникла після того, як протистояння двох наддержав відійшло у минуле.
На думку автора, на подальший розвиток тайванської проблеми суттєво вплинула динаміка подій 1951-1955 років. Саме в цей період відбулися такі важливі події, як Корейська війна, Сан-Франциський мирний договір, Договір безпеки, який дозволяв Вашингтону використовувати збройні сили на власний розсуд для ведення воєнних операцій під приводом підтримання міжнародного миру і безпеки на Далекому Сході, конференція в Женеві, під час якої китайські і американські дипломати вперше провели офіційну зустріч, тайванська криза 1954-1955 рр. та інші події, які значно вплинули на присутність США у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
З моменту виникнення тайванська проблема вийшла за рамки регіонального конфлікту і набула глобального значення. Це було пов'язано із залученням до протистояння Пекіна і Тайбея третьої сторони - Сполучених Штатів Америки. Саме завдяки американській допомозі
Китайській Республіці удалося вижити на Тайвані, а потім перетворитися на процвітаючу державу де-факто, з розвиненою економікою і демократичною політичною системою. І до сьогодні позиція США впливає на розвиток відносин між КНР і Тайванем.
Дослідження політики США стосовно тайванської проблеми є сьогодні актуальним науковим завданням. Це пояснюється не лише гострою практичною необхідністю пошуку шляхів її вирішення, але і теоретичною важливістю розгляду даного аспекту американської зовнішньополітичної поведінки. У свідомості світової громадськості сформувалося уявлення про те, що Тайвань - невід'ємна ланка в процесі «об'єднання Китаю» [1]. Факти історії і специфіка сучасної ситуації свідчать, що тайванське питання - унікальне, і шляхи його вирішення ще належить знайти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ТАЙВАНСЬКА ПРОБЛЕМА У 1951-1955 РОКАХ: ПОЛІТИКА США ТА ЇЇ НАСЛІДКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок