Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Держава, державний устрій і правові відносини

Держава, державний устрій і правові відносини

Назва:
Держава, державний устрій і правові відносини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,06 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Держава, державний устрій і правові відносини


План
1. Соціальні норми в первісному суспільстві.
2. Поняття держави та її основні ознаки.
3. Форми державного устрою.
4. Громадянське суспільство й держава.
5. Роль держави в політичній системі суспільства
6. Держава й право в їх співвідношенні та взаємодії.
7. Вплив держави на право.
8. Вплив права на державу.
9. Виникнення й розвиток ідеї правової держави.


Соціальні норми в первісному суспільстві
Усім давно відомо, що держава існувала не завжди. Спочатку люди жили в додержавному суспільстві Це суспільство пізніше назвали первіснообщинним ладом. Основою економіки за такого ладу було привласнювальне господарство: привласнювалися продукти природи. Це відбувалося за допомогою рибальства, полювання й збирання. Навіть у такому ладі існували певні табу на тісні стосунки з близькими родичами, що доводить наявність у первісних людей зачатків свідомості. Люди вже вміли накопичувати знання, а потім передавати їх новим поколінням, що приводило до поступового вдосконалювання кожного наступного покоління.
У первіснообщинному ладі існувала ієрархія стосунків: чільне положення займали вожді, що керували всім у мирний час. У період воєнних дій обиралися воєначальники. Існували також жерці, шамани, які допомагали людям розібратися з незрозумілими явищами природи. Також відомі старійшини, до яких належали колишні вожді й воєначальники. Воїни захищали своїх одноплемінників.
Поняття держави та її основні ознаки
Держава є продуктом розвитку суспільства, продуктом непримиренності класових протиріч. Держава з'являється там і тоді, де суспільство поділяється на визискувачів і експлуатованих, а класові протиріччя об'єктивно не можуть бути примирені. Скрізь і завжди разом зі зростанням і зміцненням цього розподілу виникає й розвивається особливий інститут — держава, що жодним чином не становить собою сили, ззовні нав'язаної суспільству: Держава є продуктом суспільства на певній стадії розвитку; держава є визнанням, що це суспільство заплуталося в нерозв'язних протиріччях, розкололося на непримиренні протилежності, позбутися яких воно не в змозі. Потрібна була сила, яка стримала б зіткнення, тримала суспільство в межах «порядку». І цією силою, що походить із суспільства, ставить себе над ним, чимраз більше відчужується від нього, є держава.
Виникнення держави — це пристосування суспільства до нових умов, яке не усуває того, що відбулося у виробництві (тобто в економіці), а навпаки, служить тому, щоб нові економічні відносини приватної власності зберігалися, підтримувалися, розвивалися. Економічні відносини — базис, причина всіх трансформацій, що відбуваються в надбудові, до якої належить і держава.
Держава є особливою організацією політичних сил, Що перебувають при владі.
Держава відрізняється від родоплемінної організації такими ознаками.
По-перше, публічною владою, яка відособлена від населення. Особливість публічної влади, в державі полягає в тому, що вона належить лише економічно панівному класу, є політичною, класовою владою. Ця публічна влада спирається на особливі загони озброєних людей — спочатку на дружину монарха, а надалі — на армію, поліцію, в'язниці й інші примусові установи, на чиновників, спеціально зайнятих управлінням людьми, підпорядкуванням волі економічно панівного класу.
На утримання публічної влади та її апарату (чиновників, армії, поліції, в'язниць та ін.) з населення збираються податки.
По-друге, поділом підданих не за кровноспорідненою, а за територіальною ознакою. Навколо укріплених замків монархів (королів, князів та ін.) селилося торгово-ремісниче населення, росли міста. Тут також селилася й багата спадкоємна знать. Саме в містах люди зв'язані насамперед не кровноспорідненими, а сусідськими відносинами. З часом кровноспоріднені зв'язки замінюються на сусідські й у сільській місцевості.
Причини й основні закономірності утворення держави були єдиними для всіх міст нашої планети. Однак у різних регіонах світу, у різних народів процес утворення держави мав свої особливості, часом досить істотні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Держава, державний устрій і правові відносини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок