Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Барак Обама – перший темношкірий президент США

Барак Обама – перший темношкірий президент США

Назва:
Барак Обама – перший темношкірий президент США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,25 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
«Барак Обама – перший темношкірий президент США»


Новий господар Білого дому, в жилах якого тече африканська, англійська, ірландська та індіанська кров, народився 4 серпня 1961 року в Гонолулу. Батько — Барак Обама-старший — був нащадком вождя племені луо, що, ймовірно, походить із Судану і мешкає переважно на заході Кенії. Він приїхав до США, отримавши американський грант на навчання в Гавайському університеті в Маноа. Тут на заняттях із російської мови познайомився з емансипованою романтичною білою американкою Стенлі Енн Данем родом із Канзасу. Їхнє одруження відбулося всупереч волі її батьків. Синові ще не виповнилося й року, як батько переїхав навчатися до Гарвардського університету, щоб отримати науковий ступінь доктора економіки.
Обставини життя часто визначають долю людини. У Барака Обами-молодшого вона могла б бути зовсім інакшою, якби він виріс і виховувався в патріархальному африканському суспільстві. Коли настав час повертатися до Кенії, батько хотів забрати з собою родину. Але там у нього — дружина від першого шлюбу. Не плекаючи жодних ілюзій, Енн відмовляється їхати до Африки, і подружжя розлучається. Батько одружується з іншою американкою й повертається з нею на батьківщину…
Натомість мати Обами виходить заміж за іншого закордонного студента — Лоло Соетеро. 1967 року шлюбна пара виїжджає до Індонезії. Вона оселяється у передмісті Джакарти, зіштовхнувшись із убогим життям. Замість хмарочосів Гонолулу Барак бачить убогі хижі без водопостачання й електроструму. То був період правління генерала Сухарто. Інфляція сягає катастрофічного рівня, бракує продуктів харчування.
Достатки матері, яка викладає англійську мову в посольстві США, надто скромні; вона не в змозі віддати сина до елітної міжнародної школи. Спочатку він навчається у католицькій, а згодом — у початковій дер-жавній школі, в якій був єдиним іноземцем. Мати навчає його англійської мови, розповідає про рух за громадянські права у Сполучених Штатах. «Вона багато в чому належала до ранньої доби доктора Кінга, — пригадує Барак Обама. — Вона вірила, що, попри колір шкіри, усі люди в сутності однакові, що будь-який фанатизм хибний і що до кожного слід ставитися як до неповторної особистості».
Коли синові було десять років, Енн відправляє його на Гаваї. Там він живе з її батьками і завдяки їхній фінансовій підтримці отримує змогу навчатися в елітній школі Пунагу. Згодом мати повертається з донькою, без чоловіка, на Гаваї, а за кілька років знову вирушає до Індонезії, щоб проводити дослідження для написання докторської дисертації. Вона помре у 52-річному віці, втішаючись успіхами сина, який разом з єдинокровною сестрою розвіє її прах над Тихим океаном.
Натомість шлях Барака Обами по поверненні до Америки вже визначений. Після закінчення середньої школи юнак їде до Лос-Анджелеса, де навчається у Західному коледжі. Потім — у Колумбійському університеті в Нью-Йорку, спеціалізуючись як політолог у сфері міжнародних відносин (ступінь бакалавра).
Майбутня діяльність Барака Обами пов’язана з Чикаго. За власним визнанням, він відмовляється від «пропозицій, які обіцяли гроші, й допомагає поліпшувати життя у районах, що потерпали від безробіття». Працює директором церковного проекту розвитку громади, реалізуючи програми курсів підвищення кваліфікації та освітні підготовчі курси. Як консультант Gamaliel Foundation займається організацією громади. Згодом він працюватиме адвокатом у правничій фірмі Davis, Barnhill&Gallard, беручи участь у судових процесах, пов’язаних із порушенням прав людини.
1988 року Обама вступає у Школу права Гарвардського університету, де його на конкурсній основі обирають першим темношкірим редактором юридичного часопису Harvard Law Review. Тоді ж отримує контракт на написання книжки про расові відносини. Поштовхом до розкриття теми стає його поїздка до Кенії, на батьківщину Барака Обами-старшого, якого він майже не знав. Батько працював урядовим економістом і загинув в автокатастрофі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Барак Обама – перший темношкірий президент США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок