Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Взаємодія органів місцевого самоврядування з губернською адміністрацією при вирішенні проблем Єлисаветграда у 1870-1900-х рр.

Взаємодія органів місцевого самоврядування з губернською адміністрацією при вирішенні проблем Єлисаветграда у 1870-1900-х рр.

Назва:
Взаємодія органів місцевого самоврядування з губернською адміністрацією при вирішенні проблем Єлисаветграда у 1870-1900-х рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Взаємодія органів місцевого самоврядування з губернською адміністрацією при вирішенні проблем Єлисаветграда у 1870-1900-х рр.


Питання взаємодії центральних та місцевих органів надзвичайно актуальна проблема на сьогоднішньому етапі розвитку нашої держави і від ефективності її вирішення значною мірою визначатиметься поступ України. Доцільно було б вивчити історичний досвід вирішення цієї проблеми в Російській імперії. Потрібно відмітити , що становлення та взаємодію органів місцевого самоврядування ( особливо після 1892 р.) вивчали російські та українські дослідники. Але це питання на краєзнавчому рівні майже не захоплене. Тому ми у своїй статті детально проаналізуємо процес взаємодії самоврядних інституцій м. Єлисаветграда з виконавчою владою за Олександра ІІІ та Миколи ІІ.
На рубежі ХІХ та ХХ ст.ст. центральні органи на місцях  представляла ціла мережа губернських установ: губернатор та його канцелярія; губернське правління; статистичний комітет ; цензурний комітет; губернська з селянських справ присутність; губернська з міських справ присутність; губернська з земських та міських справ присутність; губернська з військових справ присутність та інші , 88].
Безпосередній зв'язок між губернатором та міським самоврядуванням забезпечувала з земських та міських справ присутність. Членами цієї інституції були: віце-губернатор, керуючий казенною палатою, прокурор окружного суду, представник губернської земської управи, міський голова, члени міської думи [1, 10]. Така структура, на нашу думку, була опимальною й ефективною, враховуючи заборону спільних земських та міських з'їздів. Саме губернська адміністрація була першою ланкою арбітражу між земством та міськими самоврядними органами. Такий стан речей був закріплений законодавчо , тому коли Єлисаветградська повітова земська управа звернулася з скаргою на міську управу Єлисаветграда в Сенат, то вона не була прийнята у зв'язку з тим, що спочатку її мав розглянути губернатор [2,15]. Але одним із головних завдань губернської адміністрації був нагляд за законністю дій самоврядних інституцій. Згідно з міським положенням 1892 року міська дума могла збиратися від 12 до 24 раз на рік, причому попередньо мали  узгоджувати  питання з  губернатором  і  ознайомлювати його з прийнятими рішеннями[5, 12, 16, 25, 30, 31, 32, 36, 41 ,47, 56, 61, 62 ]. Як свідчать документи, губернатора завжди попередньо ознайомлювали з  проблемами, котрі мали обговорювати, за винятком 27 листопада 1907 р., коли питання йому були представленні після засідання. З цього приводу  в листі  губернської із земських та міських справ присутності було вказано, що на майбутнє необхідно дотримуватися закону [3, 97]. Процедура попереднього ознайомлення звичайно носила характер цензурний, але це дозволяло також представнику губернських органів вносити свої пропозиції на розгляд думи.  Проблеми з надсиланням журналів  засідань думи до Херсона на затвердження не виникало [3, 9, 12, 16, 19, 23, 31]. Окрім звичайних зібрань думи, могли бути й надзвичайні, котрі були пов'язані з необхідністю перегляду бюджету, початком війни [ 3, 54,79]. На прохання з подібних приводів губернатор завжди  відповідав позитивно [ 3, 79].
Херсонський губернатор часто звертався з різноманітними пропозиціями до міської думи.  Вони мали  різний характер: від призначення пенсій , матеріальної допопоги закладам освіти  (комерційному училищу), покращення медичного обслуговування, дотримання трудового законодавства --до побудови казарм для військ, внесення змін до бюджету [6, 16,25,60,61,74,81,87, 162].
Потрібно відмітити, що пропозиції губернатора одзразу приймалися; інколи суперечки розв'язувалися в результаті звернення до Сенату. Наприклад, пропозиція губернатора про залучення додаткових медичних кадрів для боротьби з холерою була відхилена думою. Своє рішення дума обгрунтувала тим, що в місті є 2 відділення ( тифозне та холерне), чого, на її думку, має вистачити для утримання ситуації під контролем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Взаємодія органів місцевого самоврядування з губернською адміністрацією при вирішенні проблем Єлисаветграда у 1870-1900-х рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок