Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Створення незалежної української держави. Україна і світове співтовариство

Створення незалежної української держави. Україна і світове співтовариство

Назва:
Створення незалежної української держави. Україна і світове співтовариство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,05 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Створення незалежної української держави. Україна і світове співтовариство


У курсі політичної історії тема посідає особливе місце з двох обставин: по-перше, останнє десятиріччя минулого XX століття ознаменувалося для України проголошенням і утвердженням її незалежності, що стало вінцем багатовікової боротьби українського народу за вільний, самостійний розвиток у світі; по-друге, здобувши незалежність і визнання більше ніж 150 держав світу, Україна, таким чином, стала складовою світової спільноти, і її подальший розвиток здійснювався і здійснюється у взаємному зв’язку та у відповідності зі світовими процесами.
Хронологічно охоплюючи порівняно короткий, лише п’ятнад-цятирічний період, тема насичена низкою важливих економічних, політичних, соціальних, духовних проблем, а також проблем формування стратегії зовнішньополітичної діяльності, обумовлених здобуттям незалежності, переходом до якісно нових умов розвитку суспільства, які ґрунтуються на ринковій економіці та принципах демократичного управління державою. Серед важливих проблем теми — передусім проблеми державотворення, створення нової політичної системи, формування органів влади та інших інститутів держави, становлення багатопартійності, проблеми захисту суверенітету й незалежності України, створення її Збройних сил, вироблення власної зовнішньої політики, визначення пріоритетів у відносинах із зарубіжними країнами та ряд інших.
Охопити весь спектр проблем, якими насичена тема, в стислих рамках даного посібника неможливо, тому рекомендуємо при самостійному вивченні матеріалу зосередити увагу на найважливіших із них, зокрема: на аналізі соціально-політичної ситуації в Україні наприкінці 80-х років; проблемах державотворення й формування нової політичної системи в Україні; з’ясуванні суті конституційного процесу та значення нової Конституції України; на проблемах реформування економіки та його результатах. Нарешті, на серйозну увагу заслуговують проблеми діяльності України на міжнародній арені, формування її зовнішньополітичного курсу.
Ознайомлення з матеріалом розділу 1 та 2-го одинадцятої теми навчального посібника «Політична історія XX ст. Видання 2-ге, розширене й доповнене» дасть можливість скласти повніше уявлення про соціально-політичну ситуацію, що склалася в Україні наприкінці 80-х років, простежити причинно-наслідковий зв’язок процесу її просування до незалежності з перебудовчими процесами в Радянському Союзі, складовою якого Україна перебувала майже 70 років.
Перебудовчий процес, започаткований навесні 1985 р. останнім Генеральним секретарем ЦК КПРС М. Горбачовим, ознаменувався різкими змінами в усіх сферах суспільного життя СРСР, у тому числі й України. Аналізуючи події цього періоду, студенти дійдуть до твердого переконання, що для українського народу роки перебудови мали справді доленосне значення. Бюрократична перебудова переросла в національну революцію — третю в історії України й другу в XX ст.
Намагання забезпечити економічне зростання, що було метою перебудови, шляхом прискорення темпів економічного розвитку в умовах централізованого управління господарством виявилися неспроможними. Криза все глибше охоплювала господарський організм велетенської наддержави. Не дали бажаного ефекту й спроби послабити централізоване управління економікою, надаючи ширші права суб’єктам господарювання на місцях, і таким чином вдихнути життя в командну економіку. Реформа управління економікою базувалася на ідеї поєднання централізованого директивного планування з наданням підприємствам певної свободи. Таким чином, теоретичний арсенал реформаторів не виходив за межі командної економіки і комуністичної доктрини, виключав заміну директивного управління ринковим механізмом.
У результаті реформа управління економікою 1987 р. не лише не змінила стан економіки, а виявилася каталізатором її цілковитої кризи.
Запізніла спроба врятувати економіку від цілковитого розвалу шляхом реалізації програми поступового переходу до ринкових відносин під жорстким контролем держави, яка передбачала роздержавлення економіки, плюралізм форм власності в травні 1990 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Створення незалежної української держави. Україна і світове співтовариство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок