Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УРЯДІВ ТОНІ БЛЕРА

ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УРЯДІВ ТОНІ БЛЕРА

Назва:
ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УРЯДІВ ТОНІ БЛЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,74 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 94(410):327
Т. Ю. Кандуба
ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УРЯДІВ ТОНІ БЛЕРА
Стаття досліджує етичні засади зовнішньої політики Тоні Блера. Моралізм є важливою складовою ідеології "третього шляху" нових лейбористів, а також особистих переконань їхнього лідера. Моралізм мав безпосередній вплив на інтервенціонізм, боротьбу з міжнародним тероризмом та рішення взяти участь у війні в Іраку.
Ключові слова: Т. Блер, зовнішня політика, лейбористи, етичні засади
Існує кілька переконливих пояснень актуальності вивчення зовнішньої політики британського лейбористського уряду Т. Блера. Наприклад, далеко не всім державним лідерам випадає честь дати своє ім'я моделі політики, що підкреслює її неординарність. В цьому сенсі Тоні Блер опинився в дуже поважній "компанії": В. Черчілль, Ш. Де Голль, Р. Рейган, М. Тетчер. Однак ми хотіли би акцентувати етичні аспекти міжнародної стратегії так званих "нових лейбористів", які, на наш погляд, значною мірою визначили згадану вище оригінальність так званого блеризму. Певним академічним "поштовхом" до такого інтересу може бути дивне, на перший погляд, співпадіння або близькість підходів до міжнародних проблем лейбористського лідера Великої Британії та неоконсервативного президента Сполучених Штатів Америки Дж. Буша- молодшого.
Не можна сказати, що українські історики та політологи, на відмінну від британських та американських, приділяють зовнішній політиці нових лейбористів велику увагу. Найбільш повним та систематичним дослідженням сучасної зовнішньополітичної діяльності Об'єднаного Королівства є робота київського історика Н. Яковенко [1]. Євроінтеграційна складова зовнішньої політики Лондона стала предметом вивчення знову ж таки київських дослідників В. Копейки та В. Крушинського [2; 3].
Разом з тим в самій Англії, в Європі та США політика Блера викликала й викликає не аби який інтерес. Безпосередньо етичним аспектам інтервенціонізму присвячене дослідження британських авторів Н. Вілера та Т. Дунна "Моральна Британія?" [4]. Центральне місце в книзі Дж. Кемпфнера "Війни Блера" займає питання мотивації однієї з ключових засад блеристської стратегії - інтервенціонізму. Кемпфнер пропонує оригінальне, але й змістовне визначення політичного кредо Блера - "гуманітарний воїн" [5].
Мета даної статті - розкрити етичні засади зовнішньої політики урядів Т. Блера, з'ясувати їхній вплив на визначення принципів та пріоритетів міжнародної стратегії нових лейбористів. Для реалізації зазначеної мети були використані офіційні документи уряду, лейбористської партії, виступи, статті лідерів країни, в тому числі самого Тоні Блера та його головного соратника-опонента, Робіна Кука [6].
Ідеями християнського та етичного соціалізму майбутній прем'єр захопився ще під час навчання в Оксфорді. Соціальний моралізм Блера в багатьох аспектах перекликається із комунітаристським рухом в Сполучених Штатах, ідейними батьками якого були британськи мислителі початку ХХ століття. Розвити тему соціального моралізму Блеру допомогло й те, що його попередник на посаді лідера лейбористів Джон Сміт також поділяв ідеї християнського соціалізму, не один раз виступав з критикою індивідуалізму "нових правих".
Після обрання лідером партії Тоні Блер активно взявся за реформування її ідейно-теоретичних засад, політичної стратегії та тактики. Теоретичною основою складного завдання стали насамперед академічні розвідки професора соціології Кембриджського університету Ентоні Гідденса. На них базовані принципи модернізації, викладені Блером в брошурі "Третій шлях: нова політика для нового сторіччя" [7]. Основна ідея "третього шляху" досить проста: якщо перший шлях - це шлях заснований на принципах індивідуалізму, неолібералізму й тетчеризму, а другий - традиційно орієнтований на одержавлений лейборизм, то "третій шлях" - це рух до справедливого, базованому на цінностях коммунітаризму, суспільному устрою. Вже на партійній конференції в 1995 р. Т. Блер дає тлумачення соціалізму не тільки як політичної та соціально-економічної системи, але й засобу утвердження моральних цінностей, бажання допомогти ближньому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ЕТИЧНІ ЗАСАДИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УРЯДІВ ТОНІ БЛЕРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок