Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> реферат: Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни.

Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни. / сторінка 2

Назва:
Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,51 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 

Захопивши посади у партії і державі, Чаушеску все більше спирався на своїх близьких і далеких.
У період перебування Чаушеску при владі офіційна статистика малювала винятково сприятливу картину розвитку економіки – виходило, що за темпами зростання промислового виробництва Румунія випереджала всі країни світу. Проте реальність була іншою: у 1986-1989 роках індустрія працювала з нульовим приростом, середня врожайність сільськогосподарських культур була у 3-4 рази нижче оголошуваної, недозавантаженість виробничих потужностей підприємства становила 30%. Для модернізації промисловості та виконання здійснених планів Румунія імпортувала залізну руду, кокс із Бразилії, Індії і навіть Австралії, що катастрофічно збільшувало вартість готової продукції.".
У найглибшій кризі перебували нафтопереробна і нафтохімічна галузі. Відчутна залежність від західного ринку призводила того, що на початку 80-х років зовнішня заборгованість Румунії Заходу досягла 10,2 млрд доларів.
Зростало громадське незадоволення-існуючими поряд-ками, з'являлися антиурядові листівки 1987 р. у м. Брашов стався відомий "хлібний бунт", жорстоко придушений то-талітарним режимом закордонних поїздок не поверта-лося все більше громадян — вчених, спортсменів, пись-менників.
Диктаторський режим агонізував. Настав грудень 1989 року.
3. Революція 1989 року, крах тоталітарного режиму.
Перші сигнали про початок опору тоталітарному режи-мові надійшли із Трансільванії. 17 грудня диктатор у терміновому порядку провів сек-ретну телеконференцію військового керівництва всіх повітів оголосивши бойову тривогу і наказавши привести збройні сили у стан підвищеної бойової готовності, а по "заколотниках відкривати вогонь без Попереджень". У ході кривавих подій 16-І7 грудня,Тимішоарі було вбито понад 100 чоловік і більше 200 поранено.
22 грудня, диктаторське подружжя через підземний перехід перейшло з президентського (колиш-нього королівського) палацу до будинку ЦК і втікло із столиці на вертольоті, що чергував на даху.
Подружжя Чаушеску зупинилось у Тирговіште, біля Центру з охорони підприємств, де люди, які дивилися телевізор, спочатку не повірили, що перед ними Чаушеску, а потім викликали військових.
У військовій частині подружжя Чаушеску знаходилось до 25 грудня. Суд оголосив найвищу міру покарання — смертний вирок. Але подружжя Чаушес-ку не було страчене призначеними для цього виконавцями. Як тільки їх вивели у двір, військові, що там знаходились, відкрили по них безладну стрілянину...
Доведена до краю адміністративно-командна система була замішана на націоналізмі, невігластві, ненажерливому прагненні до наживи. Все це знайшло своє закінчене втілення в режимі Чаушеску і зумовило його крах.
4. Нове співвідношення суспільно-політичних сил.
Створена у перші години повстання Рада Фронту на-ціонального порятунку, основу якої склали І. Ілієску, обраний головою Ради ФНС, П. Роман, С. Брукан, Д. Бойкан, оголосила про розпуск усіх державних структур, у тому числі і компартії. Главою уряду було призначено Петру Романа, створено виконавче бюро, РФНС, місцеві ради Фронту і органи самоуправління у повітах, муніципіях, містах і комунах. З 29 травня 1990 р. декретом РФНС Соціалістична Республіка Румунія зветься просто Румунією.
У перші місяці 1990 р. на політичній арені країни з'явилося близько 70 партій. Було відновлено так звані історичні партії — НЦП та НЛП. Заявили про себе Соціал Демократична партія, Угорський демократичний союз, Екологічна партія.
1991 р. парламент ухвалив конституцію Румунії, однак до стабільності було ще далеко. На виборах у вербені 1992 р. перемогу здобув Демократичний фронт національного порятунку — політичний блок лівих сил, незабаром перейменований на Соціал-демократичну пар-тію. Президентом країни знову було обрано І. Ілієску, а прем'єр-міністром став Н. Векерою.У 1992-1996 рр. полі-тична боротьба загострилася. Правлячому блокові лівих партій протистояла права опозиція, об'єднана у Демокра-тичну конвенцію Румунії (ДКР).
Президент і уряд активно взялися до справ, але економічні проблеми вимагали рішучих кроків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок