Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> реферат на тему: Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни.

Загрузка...

Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни. / сторінка 3

Назва:
Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,51 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Виконавча влада не зуміла справитись із труднощами. Результати діяльності уряду в 1997 р. виявилися невтішними. Демократична партія заявила про вихід з коаліційного уряду, чим спровокувала політичну кризу. В квітні 1998 голова праволіберального уряду Віктор Чорба пішов у відставку. Президент призначив нового прем'єр-міністра — Раду Василє, який до цього був сенатором від цараністської партії.
5. Зовнішня політика.
У 1992 році у Брюсселі для країн Східної Європи було спеціально розроблено угоди про їхнє асоційоване член-ство в ЄЕС, розраховані на 10 років. Як наслідок між Румунією та ЄЕС підписано 11 документів, головним з яких є Угода про вільну торгівлю.
Основними інвесторами до економіки Румунії, незва-жаючи на нестабільне становище у 1990-1996 рр.) були Італія, Франція, Велика Британія і США. Всесвітній банк реконструкції та розвитку надав Румунії досить великі кредити
У двосторонніх відносинах з країнами Заходу найбільш 1 тісні зв'язки у Румунії встановилися з Італією та Фран-цією. Формуються сталі довірчі стосунки з Росією та Укра-їною.
6. Українське населення в Румунії.
Українці мешкають у Румунії в різних регіонах: Пів-денній Буковині, Добруджі, Марамоші, Банаті. їхнє со-ціально-економічне й національне становище порівняно з українською діаспорою Східної Європи протягом багатьох років залишалося найбільш складним.
Більшість українців — жителі сільської місцевості. Комуністичне керівництво Ру-мунії цілеспрямовано провадило політику створення єдиної румунської соціалістичної нації, насильницьки. До 1947 р. бухарестський уряд взагалі відмовляв-ся визнавати за українцями право на національне існуван-ня. Ситуація дещо покращилась у 1948-1963 рр., коли було дозволено відкрити 120 сільських україномовних шкіл. У Бухарестському університеті почало функціонувати відділення української мови і літе-ратури. З наступом реакції у 60-80-ті роки уряд ліквідував більшість досягнень попереднього періоду.
Груднева революція 1989 р. принесла українцям можливість вирішувати свої соціально-економічні, культурні й духовні проблеми, відразу ж після повалення режиму Чаушеску було створено громад-ську організацію — Союз українців Румунії (СУР), яка представляла інтереси всього українства країни. Влітку І991 р- СУР прийнято у члени Всесвітнього конгресу вільних українців. Відкрились українські школи, українці з великими труднощами почали будувати храм — собор святого Володимира. З 1990 р. виходить літературний щомісячник "Наш голос", видається газета "Вільне слово". Проте за період 1990-1993 рр. у Румунії видано тільки три книги укра-їнською мовою.
Значною подією у відродженні самосвідомості укра-їнського населення Румунії стала національна конференція СУР, яка відбувалася в липні 1992 р. у м. Сегет.
7. Україно-румунські відносини.
Україно-румунські відносини розвиваються непросто. 3 одного боку, між суверенними державами встановлено дипломатичні відносини, відбувається обмін державними візитами. останнім часом ведуться переговори про підписання великомасштабного договору, де територіальні питання знайдуть своє вирішення. Торговельно-економічні відносини розвиваються досить динамічно.
Великі надії покладають на міжурядову Консультативну раду перше засідання якої відбулося у Києві 14 березня 1996 р. Сторони підкреслили реальні перспективи розширення взаємовигідних зв'язків, і включаючи перспективи створення спільних підприємств, насамперед у металургії, деревообробній промисловості, машинобудуванні, енергетиці, транспорті й туризмі.
Останнім часом створюються серйозні передумови для підписання базового політичного договору між Румунією та Україною.
ЮГОСЛАВІЯ. НОВІ ПІВДЕННОСЛОВ'ЯНСЬКІ ДЕРЖАВИ
1. Комуністи при владі у Югославії. Й. Броз Тіто
Югославія капітулювала. Нацисти розчленували територію країни на частини -"незалежні" Сербію і Хорватію. Ос-новним знаряддям нацистського режиму стала так звана “незалежна держава Хорватія” Усташський терор та німецька окупація викликали активізацію руху чотників (чота — загін) під проводом Д.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок