Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Скачати реферат: Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни.

Загрузка...

Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни. / сторінка 4

Назва:
Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,51 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Михайловича. Чотники орієнтувалися на емігрантський уряд у Лондоні і ставили на меті звільнення країни.
Масштабну визвольну війну проти окупантів розгорну-ла Комуністична партія Югославії (КПЮ).
На звільненій території влада переходила до рук народно-визврльних комітетів 25-26 листопада 1942 р. у м. Біхач (Боснія) відбу-тись установчі збори ва участю Збори ухвалили рішення про створення Антифашистського віча народного визволення Югославії (АВНВЮ). Водночас із розрізнених партизанських загонів було створено Народ-но-визвольну армію Югославії (НВАЮ).
Збори ухвалили рішення про створення Антифашистського віча народного визволення Югославії (АВНВЮ) Водночас із розрізнених партизанських загонів було створено Народ-но-визвольну армію Югославії (НВАЮ).
У вересні 1944 р. на територію Югославії вступили радянські війська. Із звільненням 20 жовтня 1944 р. Белграда, а також Сербії позиції народно-визвольного руху ще І більш зміцнилися. Одночасно було завдано удару по чотницькому руху. 7 березня 1945 р. Й. Броз Тіто відповідно до рекомен-дацій, ухвалених Кримською конференцією керівників СРСР, США, Великої Британії, сформував уряд Демокра-тичної Федеративної Югославії (ДФЮ), який офіційно був визнаний протягом березня СРСР, Британією та США.
Навесні 1945 р. представницька делегація ДФЮ прибула до Москви. 11 квітня Й. Броз Тіто і В. М. Молотов підписали у присутності Сталіна радянсько-югославську угоду про дружбу, взаємну допомогу та повоєнне спів-робітництво. Кремлівське керівництво прагнуло зміцнити свій вплив у Югославії.
На виборах до Установчої Скупщини в листопаді 1945 р. КПЮ отримала 90% голосів. 29 листопада 1945 р. Установча Скупщина проголосила Югославію Федеративною Народною Республікою (ФНРЮ). Того ж дня було ухвалено Декларацію про оста-точну ліквідацію монархи. Нова конституція країни, ухвале-на 31 січня 1946 р., закріпила федеративний устрій держави, до складу якої увійшли 6 союзних республік: Сербія (дві автономії — Воєводина і Косово), Хорватія, Словенія, Боснія і Герцеговина, Македонія, Чорногорія. Переважаю-чою визнано державну власність.
Ще у серпні 1945 р. у країні почала здійснюватись аграрна реформа Уже в травні 1945 р було введено по суті монополію зовнішньої торгівлі, у серпні — скасовано іноземні конце-сії на видобуток корисних копалин. Згідно із законом 1946 р. про націоналізацію великої промисловості. Очоливши національно-визвольний рух у боротьбі проти фашизму й ліквідувавши політичних супротивників, КПЮ прийшла до влади, розпочавши формування тоталі-тарного за своєю суттю режиму в країні.
2. Конфлікт з СРСР.
Лідер Югославії Й. Броз Тіто став на чолі уряду і правлячої партії. Керівництво КПЮ відмовилось брати участь у засіданнях Інформбюро, створеного у вересні 1947 р. на Нараді кому-ністичних і робітничих партій Східної Європи. Серйозні протиріччя між двома країнами поглибились, коли західні країни запропонували Югославії повернути Італії порт Трієст. В СРСР можливість такого перебігу подій розглядалася тільки за умови перемоги комуністів на виборах в Італії. 20 березня 1948 р. ВКП (б) надіслала керівництву КПЮ листа з численними докорами. Почалось інтенсивне листування між Москвою і Белградом. У свою чергу, Тіто висловив занепокоєність у зв'язку з лютневим переворо-том у Празі. Він нагадав Кремлю про недостатню, з його точки зору, допомогу під час війни.
У червні 1948 р. Інформбюро ухвалило резолюцію "Про становище у КПЮ". Керівники югославських комуністів були звинувачені у невизнанні марксистської теорії класів і класової боротьби у перехідний період.
29 червня югослави відповіли довгим і не менш різким листом. У Москві почала виходити сербською мо-вою газета "За соціалістичну Югославію", покликана "згурту-вати всі антитітовські сили".
Так ідеологічні і міжпартійні протиріччя обернулися найгострішим міждержавним конфліктом, глибинною причиною якого було прагнення кремлівського керівниц-тва підкорити норовливого і впливового керівника Юго-славії своїм інтересам і нав'язати суверенній країні свою модель розвитку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Румунія.Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок