Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Франція у період з 1817-1842 рр.

Франція у період з 1817-1842 рр.

Назва:
Франція у період з 1817-1842 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,97 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Франція у період з 1817-1842 рр.


Одна із самих найбагатших історій світу - це історія Франції, повна романтики і драматизму одночасно.
Велика французька революція поклала початок нової історії Франції. Починаючи з цього якнайбільшого моменту в історії даної держави, маховик історії закрутився з неймовірною силою. Усього за сторіччя Франція встигла пережити порядку п'яти революцій. Монархія змінювалася республікою, республіка імперією, імперія монархією. Потім знову по колу.
Чотири рази Франція ставала республікою! За минуле сторіччя з початку Великої французької революції Франція пережив і хвилини найбільшої слави в період правління Наполеона і хвилини ганебного забуття при падінні імперії Бонапарта.
Таке враження, що країна довгий час ніяк не могла вирватися з цього пекельного кола, у який її затягнув маховик історії. Коаліція держав, що одержали вирішальну перемогу над Наполеоном, поспішила звести на французький престол старшого представника "легітимної" (законної) династії - Людовіка XVIII. Нові правителі Франції повинні були визнати "перерозподіл" земельної власності, буржуазний цивільний кодекс, вироблений при Наполеоні і, отже, знищення феодальних відносин, а також нову адміністрацію Франції.
Вони погодилися обдарити Францію писаною конституцією, відомою за назвою Хартії 1814 року. Автори назвали її "вільною і монархічною". Хартія 1814 року, як це випливало з її змісту, повинна була примирити верхи буржуазії з дворянством. Відповідно з тим:
а) визнавалося, що громадяни "в однаковій мірі допускаються до цивільних і військових посад";
б) що верховна влада короля обмежувалася законодавчими повноваженнями палат і незмінюваністю суддів. Створювалося дві палати: верхнім, призначувані королем, і нижня, яка обирається вузькою колегією, що складається з осіб, які сплачують не менше 300 франків прямих податків; від депутата палати було потрібно, щоб він сплачував щонайменше 1000 франків податку. При цій системі голосувало не більше 90 тис. чоловік (з 30 млн. право бути обраним мало близько 15 тис.). Така була ця конституція, покликана, по її власних словах, "виправдати очікування освіченої Європи".
Позбавивши націю всякої легальної політичної дії, віддавши владу в руки маленької купки її поневолювачів, Хартія заявляла про "заповітне бажання", щоб "усі французи жили братами". Не дивно, що, коли Наполеон, зважившись на свій останній "політ орла", висадився у Франції з жменькою ветеранів (1815 р.), антинародна монархія була скинута в бруд, з якого її перед тим підібрали.
Відновлений на престолі після битви під Ватерлоо Людовік XVIII царював до 1824 року.
Його місце зайняв Карл Х (Артуа) - визнаний глава французької реакції. Першою справою нового короля була винагорода дворян, що втратили землю під час революції. Компенсація ця склала величезну суму - 1 млрд. франків. Його наступним справою було відновлення страти за "образу" католицької релігії.
Липнева революція 1830 у Франції, буржуазна революція, що покінчила з монархією Бурбонів. Дворянсько-клерикальний режим Реставрації гальмував економічний розвиток країни. Промислова криза і депресія 1827-30, неврожаї 1828-29, що погіршили і без того важке положення трудящих, прискорили революціонізування народних мас. Підсилювалося невдоволення і ліберальної буржуазії, що домагалася економічних і політичних перетворень в інтересах капіталістичного розвитку країни. Безпосереднім приводом до И. р. послужили ордонанси, підписані королем 25 липня, опубліковані 26 липня 1830, про розпуск палати депутатів (у який переважали представники ліберальної буржуазії), про обмеження виборчого права земським цензом, про посилення репресій проти прогресивної преси. 27 липня в Парижеві спалахнуло масове збройне повстання під гаслом захисту конституційної хартії 1814 і зсуву кабінету Полиньяка; головною рушійною силою повстання з'явилися робітники і ремісники, підтримані дрібною і середньою буржуазією, передовою частиною інтелігенції. 29 липня повстанці опанували Тюільрійським палацом і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Франція у період з 1817-1842 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок