Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> НОВАЦІЇ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ УСТРОЇ АНГЛІЇ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XVI СТ.: СПІВВІДНОШЕННЯ КОРОЛІВСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

НОВАЦІЇ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ УСТРОЇ АНГЛІЇ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XVI СТ.: СПІВВІДНОШЕННЯ КОРОЛІВСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Назва:
НОВАЦІЇ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ УСТРОЇ АНГЛІЇ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XVI СТ.: СПІВВІДНОШЕННЯ КОРОЛІВСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,49 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
О.М. Маклюк
НОВАЦІЇ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ УСТРОЇ АНГЛІЇ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XVI СТ.: СПІВВІДНОШЕННЯ КОРОЛІВСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Найважливішою ланкою становлення системи абсолютної монархії було створення адміністративного управління з підконтрольною йому мережею місцевого самоврядування. Витоки традицій виборного самоврядування в Англії відносяться ще до донормандського періоду, коли управління на місцях здійснювалось не через центральні, а через місцеві установи. Специфікою Англії стало те, що, на відміну від континентальних держав, її острівне положення позбавляло монархів необхідності мати постійну армію, тому комплектування збройних сил було однією з важливих функцій саме місцевого управління, а не центральної влади.
До проблем місцевого управління в Англії звертались, з одного боку, історики права, якиі розглядали лише окремі елементи місцевого самоврядування, а саме характеризували особливості судочинства на місцях та особливу увагу приділяли діяльності інституту мирових суддів [1; 2; 3]; з іншого боку, історики-медієвісти, фахівці з проблем тюдорівської Англії, у першу чергу такі видатні зарубіжні історики, як Д. Елтон, Д. Макі [2; 5], які розглядали систему місцевого самоврядування в межах своїх теоретичних концепцій та основну увагу звертали на роль служби шерифів у місцевому управлінні та зміни її функції у ранньотюдорівський період.
У радянській історичній літературі вивчені лише окремі аспекти адміністративної історії Англії ХУ-ХУП ст. У працях Є.В. Гутнової з історії англійської феодальної держави XIV-XV ст. висвітлюються проблеми взаємовідносин королівської влади і міського управління [6.-C.58-75; 7.-C.36-41]. Найбільш дослідженою виявилась історія розвитку міст Англії в XIV-XVI ст. У цьому контексті заслуговують на увагу праці відомого радянського урбаніста Л.П. Рєпіної, яка вивчала співвідношення королівської та місцевої влади у містах Англії XIV ст. [8.-C. 179-186; 9].
Однією з особливостей розвитку англійського внутрішнього управління історики та правознавці називають постійні зіткнення між центральною владою та місцевою автономією, у результаті чого відбувались адміністративно-територіальні та структурні зміни як у місцевому, так і в центральному управлінні [10.-C.83]. В адміністративному відношенні Англія у ХV і першій половині ХVІ століття зберегла попередній поділ на графства - найбільші за розміром територіальні одиниці. Графства, в свою чергу, були поділені на сотні чи округи. У середні сотні входило від 10 до 20 селищ. Нагальні питання життєдіяльності сотні, графства вирішували збори. Збори сотні проходили раз на місяць, вони ж посилали представників на збори графства, які скликались двічі на рік. На зборах графства головував шериф, на зборах сотні - його представник бейліф, який відповідав за організацію і збір податків у цьому регіоні. Церковна парафія була найнижчою адміністративною одиницею у країні, очолював її частіше ректор, інколи церковний староста.
Війна Червоної і Білої троянд дезорганізувала функції уряду. Впорядковуючи роботу центральних органів, перші Тюдори повинні були також відродити управління над віддаленими від Лондона регіонами. Головна мета нововведень - створити ефективний контроль на місцях.
У сфері місцевого самоврядування адміністративна робота була досить складною, тому перші королі тюдорівської династії намагалися провести корінну реконструкцію системи місцевої адміністрації.
Королівські чиновники стали одними з найбільш значущих осіб у місцевому управлінні, кількість їх значно зросла. До них належали старі посадовці: шериф, бейліф, головний констебль - помічник шерифа. Їх головним завданням було підтримання громадського порядку. Поряд з ними з кінця XV ст. до штату управління вводились нові посадові одиниці, такі, як лорд-лейтенанта і його оточення: різні збирачі королівських податків, депутати, службовці в судових відомствах, з питань тюрем, лікарень, опіки.
Формування апарату чиновників поєднувалось з визначенням їх нових функцій. Так, відбувалося з посадою шерифа, поява якої у адміністративному управлінні Англії відноситься ще до кінця англосакської епохи [11-С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: НОВАЦІЇ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ УСТРОЇ АНГЛІЇ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ XVI СТ.: СПІВВІДНОШЕННЯ КОРОЛІВСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок