Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Російсько-фінська війна

Російсько-фінська війна

Назва:
Російсько-фінська війна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,81 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Російсько-фінська війна”


Тривожно було в останні дні листопада 1939 року у Фінляндії: у західній Європі продовжувалася війна, неспокійно було на кордоні з Радянським Союзом, йшла евакуація населення з великих міст, газети завзято повторювали про злі наміри східного сусіда. Частина населення вірила цим слухам, інша сподівалася, що війна обійде Фінляндію стороною.
Але ранок, що наступив 30 листопада 1939 року, усе прояснив. Гармати берегової оборони Кронштадта, що відкрили у 8 годині вогонь по території Фінляндії, позначили початок Радянсько-Фінської війни.
Що ж у дійсності відбулося в ці осінні місяці 1939 року на Карельському перешийку?
Конфлікт назрівав поволі. Протягом двох десятиліть між СРСР і Фінляндією існувала взаємна недовіра. Якщо Фінляндія побоювалася можливих великодержавних устремлінь з боку Сталіна, дії якого як диктатора нерідко були непередбачені, то радянське керівництво не без підстав було стурбовано найбільшими зв'язками Хельсінкі з Лондоном, Парижем і Берліном. От чому для забезпечення безпеки Ленінграда в ході переговорів, що відбулися з лютого 1937 року по листопад 1939 року, Радянський Союз пропонував Фінляндії різні варіанти. Унаслідок того, що уряд Фінляндії не вважав за можливе приймати ці пропозиції, радянське керівництво виявило ініціативу рішення спірного питання силовим способом, за допомогою зброї.
В квітні 1938 року Радянський уряд рахувало своєчасним запропонувати уряду Фінляндії провести переговори щодо спільного вироблення заходів для зміцнення безпеки морських і сухопутних підступів Ленінграду і границь Фінляндії і дійти з цією метою договору про взаємодопомогу. Переговори, що продовжувалися кілька місяців, виявилися безрезультатними. Фінляндія цю пропозицію відкинула.
З початку 1939 року Радянський Союз продовжував докладати наполегливих зусиль до того, щоб схилити Фінляндію до поступок.
Незабаром для неофіційних переговорів з доручення Радянського уряду в Хельсінкі прибув Б.Е. Штейн. Він привіз принципово нову Радянську пропозицію, що складалася в наступному: Фінляндія уступає Радянському Союзу визначену територію на Карельському перешийку, одержуючи замість велику Радянську територію і компенсацію фінансових витрат по переселенню фінських громадян території, що уступається. Відповідь фінської сторони була негативною з тим же обґрунтуванням – суверенітет і нейтралітет Фінляндії.
У цій обстановці Фінляндія почала оборонні міри. Було посилено військове будівництво, проводилися навчання, на яких був присутній начальник генштабу сухопутних військ Німеччини генерал Ф. Гальдер, війська одержували нові зразки озброєння і бойової техніки.
Очевидно, саме ці міри дали привід командарму другого рангу К. А. Мерецкову, що у березні 1939 року був призначений командуючому військами Ленінградського військового округу, стверджувати, що фінські війська із самого початку нібито мали наступальну задачу на Карельському перешийку з метою вимотати Радянські війська, а потім ударити по Ленінграду.
12 жовтня 1939 року в новій ситуації, у якій ні Англія і Франція, ні Німеччина, зайняті війною, не могли надати підтримку Фінляндії, почався ще один тур радянсько-фінляндських переговорів. Вони відбулися в Москві. Як і колись, фінляндську делегацію очолював Паасіківі, але на другому етапі до складу делегації був включений міністр фінансів Ганнер. У Хельсінкі тоді ходили слухи, що соціал-демократ Ганнер був знайомий зі Сталіним ще з дореволюційного часу в Хельсінкі і навіть один раз зробив йому велику послугу.
У ході переговорів Сталін і Молотов зняли свою колишню пропозицію про оренду островів у Фінській затоці, але запропонували фінам відсунути границю на кілька десятків кілометрів від Ленінграда й орендувати для створення військово-морської бази півострів Хайко, уступивши Фінляндії удвічі більшу територію в Радянській Карелії.
Новий тур Радянсько-Фінляндських переговорів 13 листопада був знову перерваний. Фінляндія не погодилася на пропозицію радянської сторони продати чи обміняти район Ханко, чи створити військові бази на сусідніх з ним островах, чи пересунути границю на Карельському перешийку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Російсько-фінська війна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок