Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ЗАСЕЛЕННЯ СЛОВ’ЯНАМИ ТА ПРОТОБОЛГАРАМИ БАЛКАНВ VII-XIV ст.

ЗАСЕЛЕННЯ СЛОВ’ЯНАМИ ТА ПРОТОБОЛГАРАМИ БАЛКАНВ VII-XIV ст.

Назва:
ЗАСЕЛЕННЯ СЛОВ’ЯНАМИ ТА ПРОТОБОЛГАРАМИ БАЛКАНВ VII-XIV ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,59 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
На тему:
ЗАСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯНАМИ ТА
ПРОТОБОЛГАРАМИ БАЛКАН
В VII-XIV ст.


Територія центральної і східної части-ни Балканського півострова в давні часи була заселена індоєвропейськими пле-менами фракійців (мези, гети, асти, од-ризи). Сусідство з античним світом
сприяло поширенню серед них грецької культури. В IV ст. до н. е. терени сучасної Болгарії завоювали македонці, а в середині І ст. н. е. — римляни. На територіях, заселених фра-кійцями, виникли дві римські прикордонні провінції — Мезія та Фракія. Ці провінції в IV—V ст. стали об'єктом вторг-нень германців та аланів, а з VI ст. — слов'ян.
Так само як і фракійці, слов'яни належали до однієї з етніч-них гілок індоєвропейців. Найраніші з писемних свідчень про них, що збереглися до наших часів, належать Плінію Стар-шому (І ст. н. е.). В VI ст. слов'ян згадували Прокопій Кесарійський, Маврікій, Йордан. Уже в перші століття нашої ери слов'яни заселяли великі простори від Ельби (Лаби) на заході до Верхньої Волги й Сіверського Дінця на сході, Середнього та Нижнього Дунаю і Чорноморського узбережжя на півдні, Балтійського узбережжя на півночі. З їхніх численних племен поступово утворилися три гілки слов'янства — західна, схід-на й південна. В історії Балканського півострова найпомітні-шу роль відіграли південні та східні слов'яни, їхні племена візантійські й латинські автори називали "склавинами й "антами".
У VI ст. слов'янське суспільство перебувало на останній стадії розкладу первіснообщинного ладу — стадії військової демократії. В цей період господарською одиницею слов'янського суспільства стала велика сім'я — задруга. Вона вбирала в себе кілька поколінь нащадків одного батька з їхніми дружинами й дітьми. Чисельність її членів звичайно становила 20—30 чоловік. Вони спільно господарювали й володіли землею. Кілька задруг складали територіальну общину, а кілька общин — плем'я. Територія, на якій проживало плем'я, називалася жупою. Керували племенем народні збори за участі всіх дорослих вільних чоловіків (віче), а також рада старійшин і вождь племені (жупан, князь). Влада родової аристократії та князів у VI ст. поступово посилюється, що пов'язано зі зростанням майнової нерівності. Цьому сприяли й успішні війни з Візантією.
Завоювання слов'янами Волконського півострова — один із етапів Великого переселення народів, що є невід'ємною складовою європейської історії IV—VII ст. Перші епізодичні наскоки слов'ян на Візантійську імперію відбувались у V ст. Саме в цей час утворилися могутні об'єднання слов'янських племен. З VI ст. подібні вторгнення стають постійними, а з середини того ж століття слов'яни переходять від набігів до завоювання й заселення провінцій імперії. Навіть за відсутності згуртованості та єдності слов'яни являли собою вельми грізну силу.
Бойовий порядок слов'янських воїнів ще не позначався досконалістю, однак відомо, що вони билися лавами, а не юрбою. Окрім піхоти в слов'янському війську існувала кіннота, її бойові якості були настільки високі, що візантійці й араби охоче наймали слов'янських воїнів на службу. Відомо, що деякі візантійські воєначальники того періоду були слов'янами за походженням.
Масова колонізація слов'янами імперських, земель, що розпочалася з середини VI ст., тривала приблизно століття. Протягом цього часу вони розселилися практично по всьому Балканському півострову й прилеглих до нього північно-західних областях. Візантія переживала тоді важкі часи й не могла ефективно захищати північні кордони.
Заселення слов'янами Балкан призвело до значних змін в етнічному складі людності. Тепер вони становили тут більшість населення й асимілювали фракійців та іллірійців. Лише невелика частина фракійців та іллірійців зберегла національне обличчя. Згодом вони брали участь в етногенезі волохів та албанців.
Контакти з місцевими племенами позначалися й на розвитку господарства слов'ян. Хліборобство та скотарство продовжували відігравати домінантну роль в їхньому сільському господарстві. На нових землях підвищилась урожайність зернових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ЗАСЕЛЕННЯ СЛОВ’ЯНАМИ ТА ПРОТОБОЛГАРАМИ БАЛКАНВ VII-XIV ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок