Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> реферат: Корейська проблема.

Загрузка...

Корейська проблема. / сторінка 2

Назва:
Корейська проблема.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,12 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

6. Колоніальні війни.
Після Другої світової війни колоніальна система імперіалізму переживала кризу і розлад. Частині колишніх колоній, метрополій як Англія, Франція надали незалежність частину ж колоній метрополії намагались утримати силою зброї. Правлячі кола Голландії, Англії, Франції розв’язали колоніальні війни у своїх колишніх володіннях – Індонезії, Малайзії, Індокитаї, які були тривалими і безрезультатними для них. Голландія хоч і визнала незалежність Індонезії,0 літом 1947р. пред’явила ультиматум вимагала формування спільного федерального Голандсько-індонезійського уряду, в якому Голландія відігравала провідну роль. Голландія вимагала повернення націоналізованих підприємств. Індокитай відхилив ультиматум. Голландія розпочала війну яка тривала більше двох років і тільки результат масового протистояння індонезійців завдяки підтримці світового співтовариства Голландія в листопаді 1949р. визнала Індонезію незалежною державою. Проте частину Індонезії – західний Іріан, що острів нова Гвінея продовжували втримувати до 1963р. В Малайї англійські війська роззброїли народну антияпонську армію і відновили панування Англії. Британці відділили від Малайї весь порт і місто Сінгапур, проголосили його самостійною територіальною одиницею. У 1959р. Сінгапур здобув статус самоуправлінської держави. Проти колонізаторів йшла партизанська війна, яка продовжувалась з перервами до 1955р. Весною 1956р., де ударами малайських патріотів англійський уряд заявив про готовність визнати незалежність Малайї. Тільки у серпні 1957р. Офіційно проголошена незалежність Малайї.
Найкровопролитнішою і найтривалішою з усіх колоніальних війн цього періоду була віна французів в Індокитаї - 8 років (1946-1954рр.). Вході цієї війни мали місце не тільки звичайні жорстокості, але і масові репресії проти мирного населення. Колонізатори вдавались до політичних маневрів створити маріонеткові уряди у В’єтнамі, Лаосі, Камбоджі, які використовувалися у боротьбі з патріотами. Під ударами національно-визвольних сил Франція була змушена надати незалежність, але в рамках Французького союзу Південного В’єтнаму, Лаосу і Камбоджі. У 1949р. Ці країни отримали самоуправління, але французькі війська залишались на їх території, контролюючи збройні сили і їх зовнішню політику. Тривала боротьба в’єтнамців проти французьких колонізаторів, завершилась їх перемогою. В березні 1954р. частин в’єтнамської народної армії оточили укріплений район Дьєнденору, де знаходились основні сили французького експедиційного корпусу. Виникла ситуація, за якої французький уряд звернувся до США і запропонував вдатися до атомного бомбардування. З огляду на те, що при цьому були б завдані великі втрати і міг би загинути французький гарнізон, від цієї пропозиції відмовилися. Французький гарнізон після двомісячного оточення капітулював. У липні1957р. у Женеві були підписані угоди про припинення воєнних дій в Індокитаї. Нарада НЗС, в якій взяли участь представники протилежних суспільно-економічних систем: СРСР, США, Англія, Франція, КНР і ДРВ прийняли рішення, згідно якого територія В’єтнаму була тимчасово розділена демаркаційною лінією, яка відповідала 17 паралелі. На північ від лінії мали буди зосереджені війська ДРВ, на півдні війська південно-в'єтнамського уряду Женеви. Цими рішеннями передбачали провести на усій території В’єтнаму вільні вибори за якими мала наглядати спеціальна міжнародна комісія. Проведення вільних виборів було зірвано, а демаркаційна лінія на довго перетворилась у кордон між ДРВ і Південним В’єтнамом. Значення женевських рішень у тому, що вони поклали кінець війни в Індокитаї, сприяли досягненню незалежності країни. Індокитайський півострів. Франція остаточно визнала незалежність В’єтнаму, Лаосу, Камбоджі і вивела з території цих країн свої війська.
7. Боротьба за незалежність держав Близького сходу і Північної Африки.
Народи Близького сходу і Північної Африки вели тривалу боротьбу за незалежність. У результаті цього незалежність здобули Сірія, Ліван.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Корейська проблема.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок