Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Міжнародні відносини країн Європи та Америки (кінець 1920 – 1 вересня 1939 р.)

Міжнародні відносини країн Європи та Америки (кінець 1920 – 1 вересня 1939 р.)

Назва:
Міжнародні відносини країн Європи та Америки (кінець 1920 – 1 вересня 1939 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,88 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему:
Міжнародні відносини країн Європи та Америки (кінець 1920 – 1 вересня 1939 р.)


1920-1939 рр. в історичній літературі прийнято називати міжвоєнним періодом, оскільки це був час між Першою і Другою світовими війнами. Сам факт того, що світ розвивався від кінця однієї війни до початку другої свідчить про те наскільки були суперечливими процеси, гострі і складні відносини між багатьма країнами Європи, перш за все. Не слід вважати, що і Друга світова війна була неминучою. Мабуть при дещо іншій політиці з боку впливових політичних сил війни можна було уникнути. Хоча окремі спроби дійти порозуміння, визначитись по відношенню до можливого агресора мали місце. І тільки авантюризм окремих політиків, спроби грати на протиріччях між окремими державами, перехитрити суперників, неврахування їх державних інтересів призвели до відомих подій 1939-1945 рр.
Особливість висвітлення даної проблеми полягає в тому, щоб йдучи за історією того часу, її основними подіями, спробувати проаналізувати причини помилок у політиці, визначити їх тягар для долі мільйонів людей в усьому світі. Постараємось на конкретних прикладах обґрунтувати думку про те, що спроби політиків однієї держави вирішувати свої проблеми за рахунок сусідніх народів є не тільки аморальними, але й злочинними. Важливе місце має зайняти висвітлення проблем економічного співробітництва держав Європи та Америки у міжвоєнний період. Це тим більше необхідно, щоб показати взаємозв’язок політики й економіки, органічну єдність цих процесів. Приділимо значну увагу оцінці ролі в історії того часу окремих державних діячів, у т.ч. Ф. Рузвельта, У. Черчілля, Й. Сталіна, А. Гітлера та ін.
Чотири країни світу – США, Великобританія, Франція і Японія – мали найбільші вигоди за наслідками Першої світової війни. Однак політична стабільність в окремих з них не була надійною, матеріальне становище багатьох людей погіршилося. У результаті парламентських виборів, які проводилися часто достроково (це підтверджує думку про політичну нестабільність) у Великобританії, Франції, Німеччині та ін. державах почергово йшла заміна лібералів консерваторами і навпаки. Все залежало від сили тиску робітників, від стану справ у колоніях. Однак шляхом маніпулювання владою, суттєвих поступок трудящим у соціальних питаннях правлячим колам вдалося збити гостроту страйкової боротьби. Наприклад, у Великобританії в 1920 р. 6,5 млн. чол. добилися підвищення зарплати і скорочення робочого тижня.
Складається таке враження, що в перші післявоєнні роки керівники західних країн перевагу у своїй діяльності надавали вирішенню внутрішніх проблем, які дійсно були складними. І те, що їх вирішували оперативно і навіть нетрадиційно (йшли на поступки вимогам робітників), забезпечило стабілізацію суспільства.
У післявоєнний час одночасно йшли два процеси – налагодження міждержавних відносин і конфронтація між окремими державами.
У 1920 р. на чергових президентських виборах у США перемогу здобула республіканська партія. Її лідер У. Гардінг став президентом США. За цим послідував курс США на зміну зовнішньополітичної лінії і, в першу чергу, відмова від ратифікації Версальського мирного договору. Відмовились США і від вступу в Лігу Націй. Все це у пропаганді видавалось як виконання заповіту Д. Вашингтона від 1796 р. про недоцільність для США військово-політичних союзів з Європою.
У.Гардінг бере курс на підготовку і проведення нової міжнародної конференції на території США і під їх керівництвом. Ця підготовка розпочалась з економічної експансії в основні райони світу, фінансового тиску на Великобританію і Францію за їх військові борги США. Боротьба між Японією і США за домінування в Китаї та в басейні Тихого океану стала однією із складних проблем післявоєнних міжнародних відносин. Проникнення американського капіталу у країни Латинської Америки і в Канаду зустріло шалений опір з боку Великобританії.
Ревізія Версальської системи мирних договорів стала тим політичним кроком з боку США, який мав задовольнити їх претензії в ряді напрямків, особливо в тих, які були відхилені в Парижі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Міжнародні відносини країн Європи та Америки (кінець 1920 – 1 вересня 1939 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок