Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Жан-Поль Марат

Жан-Поль Марат

Назва:
Жан-Поль Марат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,13 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
"Єдиною законною метою всякої політичної

асоціації є загальне щастя.

Які б ні були домагання влада імущих, будь-яке розуміння

повинне відступати перед цим вищим законом."

Жан-Поль Марат

"Істина і справедливість - от єдино, чому я поклоняюся на землі."

З газети "Друг народу" 1789 р.

У наші дні багато народів ще тільки мріють про суверенітет, про правову державу, про демократичні права людини і громадянина, про особисті і суспільні волі, про царство розуму і справедливості. Усі ці священні принципи висунула Велика французька революція. Заради всього цього жили, страждали, бороли і вмирали безсмертні друзі - монтаньяри. Одним з них був Марат, він був натхнений шляхетною турботою про благо людства і боров заради того, щоб людям жилося краще. От чому Марат став героєм моєї роботи.

Жан Поль Марат народився 24 травня 1743 року в маленькому містечку Будри, у князівстві Невшатель у Швейцарії. Одержав гарне утворення в будинку батька, досить відомого лікаря. У 16 років залишив батьківський будинок, жив у Франції, Голландії, Ірландії й Англії, вивчав медицину, фізику і філософію. У 1773 році опублікував двотомну працю по фізіології "Філософський досвід про людину", за яким пішов ряд інших наукових праць. У 1775 році вийшов у світло (в Англії) памфлет Марата "Ланцюга рабства" - видатне політичний добуток, спрямований проти абсолютизму й англійської парламентської системи і выдвигавшее ідеї збройного повстання і збройної диктатури. У 1776 році Марат переїжджає в Париж і поселяється на вулиці Старого голубника, де здобув популярність лікарською практикою і науковими дослідженнями з фізики. З початком революції Марат залишив наукові заняття, присвятивши себе служінню повсталому народу.

У 1789 році Марат випустив брошури "Дарунок батьківщині" і "Доповнення", де розвив думку про необхідність об'єднання всіх суспільних прогресивних сил для боротьби проти абсолютизму.

З вересня 1789 року Марат видає газету "Друг народу", що одержала популярність як бойовий орган революційної демократії, неї читали нарозхват. Він пише в газеті: "Я почуваю огиду до безладдя, насильствам, розгнузданості; але коли я подумаю, що в даний час у королівстві мається п'ятнадцять мільйонів чоловік, що готові загинути від голоду; коли я подумаю, що уряд, довівши їх до цієї страшної частки, без жалю кидає їх на сваволю долі... -моє серце стискується від болю і тріпотить від обурення. Я знаю про всі небезпеки, яким я піддаюся, гаряче відстоюючи справу цих нещасливих; але страх не зупинить мого пера; не раз уже відмовлявся я від турбот про своє існування заради служіння вітчизні, заради помсти ворогам людства і, якщо знадобиться, віддам за них останню краплю крові".

Марат перший пророчив наближення революції. Він вважає, що його обов'язок як Друга народу в тім і складається, щоб розбудити свідомість народу, вдихнути в нього віру у свої сили і підняти його на боротьбу: "Нещасливий народ!.. Оплакуй же, оплакуй свою нещасливу долю: ти цілком заслужиш весь її жах, якщо виявишся настільки боягузливим, що не зумієш удатися до наявного в тебе засобу порятунку - воно у твоїх руках !" Цей порятунок - у революційних діях, у масових виступах народу. Воля народу, підкріплена силоміць зброї, - от що є ведучою силою в революційному процесі. "Друг народу" висуває целую програму практичних революційних мір : "чищення" Установчих зборів, "чищення" паризького і провінційного муніципалітетів від ворожі революції людей, скликання народних збор і висування народом нових, гідних представників в обновлені Національні чи збори в новий законодавчий орган, що повинний прийти на зміну першим і невартим Національним зборам.

На сторінках газети послідовно відстоює задачі розвитку революції, зриваючи маски з тих, хто під прикриттям брехливих і лицемірних фраз прагнув загальмувати її подальший хід. Марат пророкував зраду революції з боку Ж.Неккера, О.Мирабо, потім М.Ж.Лафайета і вів проти них непримиренну боротьбу в ту пору, коли вони ще були в зеніті слави. З такою же рішучістю пізніше він обличал двоєдушність і половинчатість політики жирондистів, приведшие їх, зрештою , на позиції, ворожі революції.

Переслідування влади, цькування з боку політичних супротивників змусили Марата в січні 1799 року виїхати у Великобританію; повернувши в травні того ж року, він ховався і видавав газету в підпілля .

Приділяючи переважну увагу політичним питанням, Марат розробляв також і соціальні проблеми революції, твердо і послідовно захищаючи інтереси народу і його найбідніших шарів. Цим він завоював величезну популярність у масах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Жан-Поль Марат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок