Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Корейська війна 1950–1953 рр

Корейська війна 1950–1953 рр

Назва:
Корейська війна 1950–1953 рр
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
План.

1. 1945–1950. Наростання конфронтації.

2. 1950 рік. Війна.

3. 1951 рік.

4. 1952–1953. Світ на грані світової війни.

5. Епілог.

1945–1950

Наростання конфронтації

У 1945 році з Азії були вигнані японські війська, що прославилися своєю жорстокістю на увесь світ. Радянські війська, що вступили у війну з Японією по заключеному із союзниками договору через три місяці після капітуляції Німеччини, у стрімкому марш-кидку зайшли в тил і змусили здатися мільйонну Квантунську армію, тим самим, вони закінчили, довгу окупацію Китаю і Кореї. Друга Світова війна підходила до кінця. Усім було ясно, що питання капітуляції Японії – справа декількох тижнів. Але на світанку 6 серпня з японського неба в районі Хіросіми зникли всі американські літаки, за винятком висотного розвідника, що розмірно гудів удалечині. В 10 годин ранку з одного з атолових аеродромів злетіли трохи Б-29, з ведучим "Енола Гей", до полудня 6 серпня цей літак з'явився над Хіросімою і скинувши єдину бомбу швидко став іти...

Ядерний вибух стер з обличчя Землі це місто, та ж доля осягла через два дні Нагасакі. Ядерні бомбардувальники були відповіддю аж ніяк не тактичного питання, а справою стратегічної важливості. В умовах того часу СРСР, мав найбільші й обороноздатні армії у світі, складав велику погрозу країнам капіталу. Тому зараз вибухи в Японії розглядалися як початок "атомного шантажу США". Ця країна дуже хотіла взяти на себе "відповідальність за долю" післявоєнного суспільства, і американці дуже розраховували на цю демонстрацію сили, як про вагомий аргумент у свою користь при розділі сфер впливу. Ця помилка в переоцінці своїх сил змусили США заплатити за неї дуже дорого спочатку в Кореї, а потім у В'єтнаму. Але поки це породило тільки недовіру і підозрілість світу до "щасливого післявоєнного суспільства по–американски".

Усі почалося як завжди з однієї з країн переможниць. Я говорю про СРСР. От фраза з перепису Сталіна і Трумена від вересня 1945 року. "Я"–писав Сталін: "глибоко уражений тим, що пан Трумен ухилився від компенсації радянській стороні за Корею". Справа полягала в наступному: СРСР, допустивши США в Корею, справедливо вважала, що американці у свою чергу виділять СРСР зону окупації в Японії. Сталін ясно усвідомив, що Японія послужить Трумену роль "непотопляемого авіаносія" на довгі роки, але і без континентальної Азії США багато не доможуться у випадку війни. Тому присутність США в Кореї повинна була, на думку Йосипа Віссаріоновича, бути тільки за умови наявності Радянських баз у Японії. Але американці вже мали тверді позиції в Країні Висхідного Сонця і не збиралися поділяється ні з ким, у Південній Кореї ж американці швидко закріпилися, у короткий термін утворивши там "демократичну державу" з президентом Чи Сін Маном. Чи Сін Ман проводив яскраво проамериканську політику і тому не користувався народною підтримкою. Засилля іноземного впливу при ньому в усі сфери життя й економіки досягала апогею. Чи Сін Ман ясно розумів, що його політична кар'єра без США неможлива, тому він в усьому підкорявся Вашингтонові, що у свою чергу бачив Корею цілком, як зону впливу США без СРСР. У квітні 50–го року Трумен, вважаючи, що ядерної зброї досить уже зроблено для підтримки "національної безпеки", приймає рішення про жорсткість політики до Радянського Союзу, що передбачало прийняття позиції сили. Більш це рішення відоме як директива СНБ №68 чи "меморандум Ачесона".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Корейська війна 1950–1953 рр

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок