Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Психологія і характер Йосипа Сталіна

Психологія і характер Йосипа Сталіна

Назва:
Психологія і характер Йосипа Сталіна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,64 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Нашого шанування заслуговує той,

хто панує над розумами силою

правди, а не ті, котрі насильством

роблять рабів...

Вольтер

Йосип чи Сосо, четверта дитина в родині шевця В. Джугашвілі, народився в маленькому місті Горі Тифлиської губернії 21 грудня 1879 р.

Здавалося б, питання про тім, чи був Джугашвілі-батько пролетарієм чи ремісником, навряд чи може вплинути на історичну репутацію сина. Маркс вийшов з буржуазного середовища, Енгельс був фабрикантом, Ленін належав до бюрократичної родини. Соціальне походження може представляти значний біографічний інтерес, але нічого не додає і не зменшує в значенні історичного діяча. Однак це вірно лише в тих випадках, коли саме це значення безперечно, тобто коли воно випливає з виключних незаперечних якостей самої особистості.

Наполеонові І не потрібні були предки. Навпаки, Наполеон ІІІ був життєво зацікавлений у фамільній подібності зі своїм мнимим дядьком. Біография Сталіна будується такими ж бюрократичними прийомами, як його політична кар'єра. У всякому разі, залучати для з’ясування життєвого шляху сина характеристику батька як фабричного робітника - значить вводити в оману. Пролетарський родовід міг б дійсно становити інтерес, якби справа йшла про велику промисловість і сучасний пролетаріат, об’єднаний досвідом класової боротьби. Ні про що подібному не було в даному випадку і мови. Родина Джугашвілі стояла на грані закуткового ремесла і пауперизму. Своїми коренями вона ішла в селянське середньовіччя. Вона продовжувала жити в атмосфері традиційного нестатку і традиційних марновірств. Вступ на революційний шлях означало для сина не продовження сімейної традиції, а розрив з нею. Однак і після розриву ця відкинута традиція продовжувала жити в нервах і у свідомості у виді примітивних культурних навичок, брутальності відчуттів, вузькості обрію. Зокрема, зневажливе відношення до жінки і деспотичне до дітей наклало на Йосипа відбиток на все життя.

У 11 років Йосип поступив у духовне училище. Там він вивчив російську мову, що назавжди залишилася для нього чужою, і став атеїстом. З нижчої духовної школи молодий атеїст перевівся, однак, у духовну семінарію в Тіфлісі. Його перші політичні думки були яскраво пофарбовані національним романтизмом. Сосо обрав собі конспіративну кличку Коба, по імені героя грузинського патріотичного роману. Близькі до нього товариші називали його цим ім'ям до останнього років. Уже в ті роки товариші помічали в Йосипа схильність знаходити в інших тільки дурні сторони і з недовірою відноситися до безкорисливих спонукань. Він умів грати на чужих слабостях і зіштовхувати своїх супротивників чолами. Хто намагався пручатися йому чи хоча б пояснити йому те, чого він не розумів, той накликав на себе "нещадну ворожнечу". Коба хотів командувати іншими.

Закінчивши духовну школу в 20 років, Коба вважає себе революціонером і марксистом. Він пише прокламації на грузинській і поганій російській мовах, працює в нелегальній друкарні, пояснює у робочих кружках таємницю прибавочної вартості, бере участь у місцевих комітетах партії. Його революційний шлях відзначений таємними переїздами з одного кавказького міста в інший, тюремними вироками, посиланням, утечами, новим короткої періодом нелегальної роботи і новим арештом.

Після розколу між більшовиками і меншовиками в 1903 р. обережний і повільний Коба вичікує півтора року в стороні, але потім примикає до більшовиків. На Кавказу, де живі були ще традиції розбою і кривавої помсти, терористична боротьба знайшла сміливих виконавців. Убивали губернаторів, поліцейських, захоплювали казенні гроші для революції. Про Сталіна ходили слухи, що він брав участь у терористичних актах, це не було доведено. Однак це не виходить, що він стояв осторонь від терористичної діяльності. Він діяв через куліси: підбирав людей, давав їм санкцію партійного комітету, а сам вчасно відходив убік. Це більш відповідало його характеру.

Тільки в 1912 році Коба, що довів у роки реакції свою твердість і вірність партії, переводиться з провінційної арени на національну. З цього часу кавказець засвоює російський псевдонім Сталін, роблячи його від сталі. У цей період це означало не стільки особисту характеристику, скільки характеристику напрямку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Психологія і характер Йосипа Сталіна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок