Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> США у 60-70-х рр

США у 60-70-х рр

Назва:
США у 60-70-х рр
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,64 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
США у 60-70-х рр

План.

1. Президентство Дж.Кеннеді і Л.Джонсона.

2. Масові рухи за громадянські права.

3. Кризові 70-і роки. Президентство Р.Ніксона, Дж.Форда, Дж. Картера.

Основні дати:

1960-1963 рр. - президентство Дж.Кеннеді.

Жовтень 1962 р. - Карибська криза.

22 листопада 1963 р. - вбивство Дж.Кеннеді.

1963-1968 рр. - президентство Л.Джонсона.

10 серпня 1964 р. - «Тонкінська резолюція» відкрила шлях до широкомаштабної американської інтервенції в Індокитаї.

1964-1969 рр. - «чорні бунти».

1969-1974 рр. - президентство Р.Ніксона.

Липень 1969 р. - висадка американських астронавтів Н.Армстронга і Е.Олдіна на Місяці.

1973-1974 рр. - «Уотергейтський скандал».

1973-1975 рр. - економічна криза.

1974-1976 рр. - президентство Дж.Форда.

1977-1980 рр. - президентство Дж. Картера.

На виборах 1960 р. президентом США було обрано лідера демократичної партії Дж.Кеннеді (1917-1963). Демократи прийшли до влади в сприятливий момент економічного розвитку США. НТР, яка почалася в 50-і роки, в 60-і дали суттєвий приріст виробництва. Пріоритет належав галузям виробництва, заснованим на останніх досягненнях наукового прогресу, - електроенергетиці, електроніці, хімічній промисловості. НТР дала поштовх і розвитку сільського господарства - так званій «зеленій революції». Наука перетворилася у виробничу сферу. Науково-дослідницькі і дослідно-конструкторські роботи (НДДКР) стали рушійною силою прогресу. Бурхливий ріст виробництва продовжувався до 1967 р. Тоді темпи росту уповільнилися і досягли 1% в рік. 60-і роки характеризувались високим ступенем державного втручання в економіку і регулювання соціальних відносин американського суспільства.

Перемога Кеннеді на виборах пожвавила реформаторську діяльність. Було вжито заходів для стимулювання економічного зростання. З цією метою використовувались інфляційні процеси і дефіцит державного бюджету (кейнсіанська теорія).

Програма передбачала комплексну «перебудову» регіонів хронічної депресії, допомогу фермерам, підвищення мінімальної заробітної плати, поліпшення соціального забезпечення, перекваліфікацію безробітних та інші заходи, покликані збільшити платоспроможний попит населення і стати додатковим стимулом економічного зростання. Важливе місце у програмі відводилось проблемам громадянських прав, становищу національних меншин, жінок, молоді. Загалом виконання програми виходило за межі власне економіки і повинно було вивести США на «нові рубежі» (таку назву отримала ця програма).

Деякі з запланованих заходів мали характер соціальних реформ і почали здійснюватись вже у 1961-1962 рр. Було підвищено погодинну мінімальну заробітну плату, збільшено допомогу безробітним, впроваджувалась програма підготовки і перепідготовки робітників. Соціальні програми у поєднанні з державними програмами стимулювання капіталовкладень забезпечили США динамічний розвиток протягом 60-х років.

Для того, щоб вивести США на лідируючі позиції в дослідженні космосу, Кеннеді запропонував програму «Аполлон», метою якої була висадка американців на Місяці, що і було зроблено у липні 1969 р. американськими астронавтами Н.Армстронгом і Е.Олдіном.

Цікаво знати.

12 квітня 1961 р. громадянин СРСР Ю.Гагарін вперше у світі здійснив космічний політ. Перша реакція Кеннеді була нейтральна, але коли він побачив, що ця подія у світі дала високі позитивні дивиденти СРСР, він через два дні після цього скликає нараду в Білому домі, де емоційно говорить: «Чи існує яка-небудь галузь, в якій ми зможемо їх догнати? Що можна зробити? Чи можна облетіти Місяць раніше їх?.. Чи можна запустити людину на Місяць раніше їх?.. Чи можна їх перегнати?... Якби тільки хто-небудь, хто б міг сказати, як їх догнати! Давайте знайдемо кого-небудь, кого завгодно. Мені все рівно, нехай це буде той сторож, аби він знав як».

Багатообіцяюча кар'єра Кеннеді була перервана: 22 листопада 1963 р. його було вбито в місті Далласі. До теперішнього часу так остаточно і не з'ясовано, хто вбив президента і хто стояв за спиною вбивці. Висувається багато версій: одинак маньяк-вбивця Лі Харві Освальд (основна версія), звинувачувалися ЦРУ, мафія, Ліндон Джонсон і секретні служби, Едгар Гувер і ФБР, праві екстремісти у союзі з багатими нафтовими компаніями, кубинська еміграція, Ф.Кастро, представники воєнно-промислового комплексу, СРСР. Таке розмаїття версій свідчить, що діяльність Кеннеді зачіпала інтереси всіх цих груп.

Для більш детального опрацювання даного матеріалу учням пропонується підготувати реферати і есе.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: США у 60-70-х рр

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок