Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> США у післявоєнний період

США у післявоєнний період

Назва:
США у післявоєнний період
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,28 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
США у післявоєнний період

Основні підсумки війни

1. Економічні підсумки

Друга світова війна - остання глобальна війна, у якій США ще могли воювати на чужій території, удалині від Американського континенту. На території США ще не було не тільки воєнних дій і повітряних бомбардувань, але навіть повітряних тривог.

Під час другої світової війни відбулися структурні зміни в промисловості США. Ті галузі, що зробили великий стрибок уперед ( як наприклад, авіаційна і хімічна), збільшили своя питома вага в промисловості країни.

У США до другий світів війни в мирний час ніколи не було великої сухопутної армії. Тому там не було і воєнної промисловості такого масштабу, як, наприклад, підприємства Круппа в Німеччині, Шнейдера-Крезо в чи Франції Армстронга-Виккерса в Англії.

В роки другої світової війни в США була створена могутня воєнна промисловість, що зберігається в значних розмірах і в мирний час і граюча велику роль не тільки в економічної, але верб політичного життя країни. Створення і збереження великої воєнної промисловості в країні є одним з найважливіших підсумків другої світової війни в США.

У підсумку другий світовий національне багатство США в невимірних цінах ( у цінах 1929 р.) виросло незначно. Воно дорівнювало 445,8 млрд. дол. у 1929р., 424,8 млрд. дол. - 1939 р. і 435,6 млрд. дол. - у 1945 р. Абсолютно і тим більше на населення національне багатство країни в 1945 р. не досягло рівня 1929 р. Це порозумівається тим, що війна поглинала велику частину національної продукції, а також невідповідністю між ростом продукції і виробничого апарата. У 1942 - 1943 р. військове виробництво займало двох третин промислової продукції. Варто також врахувати величезну державну заборгованість США, що виросла вчасно

Отже, Америка в силу особливих умов, що відрізняли її економіку від економіки інших держав у воєнний час, збільшувала своє багатство у військові і післявоєнні роки. Власники цього багатства помножили свій стан.

Під час війни надзвичайно підсилився процес концентрації виробництва, а разом з цим підсилилася міць монополістичного капіталу.

У підсумку війни утворився так називаний “відкладений попит” усередині країни і великий попит на товари американської промисловості і сільського господарства за кордоном.

Житлове будівництво, що розгорнулося після війни, і відновлення автомобільного парку потягнули за собою ряд галузей виробництва, що сприяло великим капіталовкладенням у промисловість.

Умови, що створилися, мали глибокі і довгодіючі наслідки, вони модифікували весь хід післявоєнного промислового циклу.

Великий післявоєнний експорт товарів зі США обумовлював значний ріст експорту капіталів.

Збагачення Америки на війні і її наслідках колосальних руйнувань господарства інших великих капіталістичних держав, набагато збільшило питому вагу США в економіці капіталістичного світу.

2. Мілітаризм

Після другої світової війни США перетворилися в найбільшу мілітаристичну державу. Процес мілітаризації глибоко проникнув в економічне, політичне і громадське життя країни.

У минулому США вели багато малих воєн і брали участь у великих агресивних

Війнах. І щораз мілітаристичний дух, войовничі пристрасті розпалювалися й охоплювали визначені кола населення. Але після закінчення воєнних дій завжди відбувалася повна демобілізація: військова, політична і навіть психологічна.

За старих часів професійні військові і військова кар'єру котирувалися в США невисоко. У царстві долара вище всего ставили бізнесмена, промисловця, банкіра. Військових людей, що не мала відносини до економічної діяльності і податок, що годувалися за рахунок, практичні янкі не цінували.

А американські історики изучавшие своєрідний хід політичного життя США, часто посилалися на відсутність мілітаризму, що, на їхню думку, більше всего відрізнялася Америку від Європи. Мілітаризм, що викликає великі виробничі витрати і відривається від навчання і корисної праці молодих людей, говорили вони, являє загрозу для “американського способу життя”. Відсутність у минулому мілітаризму, відсутність у мирний час загальної обов'язкової військової повинності вважали священною традицією США, що відповідає наказу творців заокеанської республіки, батьків американської революції.

Після другої світової війни витрати США на зміст збройних сил складають не 10-15 млрд., а перевищують 110 млрд., дол. у рік. На таких колосальних асигнуваннях, набагато перевищуючі максимальні річні витрати другої світової війни, вигодуваний найбільший у світі мілітаризм, що проникає в усі пори економічного, політичного і громадського життя США.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: США у післявоєнний період

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок