Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Міжнародний день студента

Міжнародний день студента

Назва:
Міжнародний день студента
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,78 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Міжнародний день студента”


Міжнародний день студентів — це день міжнародної солідарності студентів. Він був встановлений в 1941 році в Лондоні на міжнародній зустрічі студентів, що боролися проти фашизму, а встановлений в пам'ять студентів Чехословакії — героїв Опору. 17 листопаду 1939 року багато керівників Союзу студентів Чехословакії були арештовані німецько-фашистськими окупаційними властями і розстріляні. Більше тисячі студентів і викладачів Вузів відправлене до концтаборів, Вузи закриті.
Згадуючи сумні події цього дня, хочеться сподіватися, що вони тільки зближуватимуть студентів всього світу, об'єднають їх і зітруть всі відмінності між кольором шкіри, мовою і традиціями, а на всій нашій неосяжній планеті цього дня святкуватимуть і радітимуть представники однієї національності під назвою «студенти».
Як тут у нас все починалося?
Зародження вищої освіти в нашій країні сходить до епохи Петра I. Перший в Російській імперії науково-навчальний центр, по його задуму повинен включати Університет і Академію. У указі імператора від 28 січня 1724 року сказано: «потрібні гродниє люди, які гуманіора частково знають і деяке мале мистецтво філософії і математики мають».
У XVIII столітті в Петербурзі були створені Академічний університет, Гірське училище і Медико-хірургічна академія, а в Москві «перший класичний університет і Слов'яно-греко-латинська академія».
Навчання і повсякденне життя студента регламентувалися статутом, а що допустили порушення правил каралися грошовими штрафами, переодяганням в селянський одяг або позбавлялися права носити шпагу. За особливі заслуги кращі студенти достроково одержували військові звання. В той же час з'явилися перші стипендіати. У архівах збереглися їх прізвища: у Академічному університеті в списку значилися тільки 23 люди, а в МІЛІГРАМУ — 30. Стипендії вистачало на живлення, покупку одягу і книг, а також найму приватного житла. Але навіть в ті часи студенти шукали додаткові джерела засобів. Найбільші доходи давали переклади іноземних книг на російську мову.
Термін навчання складав тоді 3-4 роки. Популярністю користувалися практично всі учбові заклади. Вже до кінця XVIII століття в Російській імперії функціонувало 12 вузів: у Санкт- Петербурзі — 7, в Москві — 3, в Казані і Києві — поодинці.
Різке збільшення чисельності студентів і підвищення престижу освіти припало на період з 1897 по 1908 роки. А, починаючи з 1914 року, зросло число студентів технічних учбових закладів.
Хто в основному був тими, що вчаться Академій, Університетів і технікумів? У тому ж 1914 році абсолютна більшість студентів — вихідці з міщан (35,2%), з селян (22%) і дворян (9,8%). Важливий і той факт, що для дівчат з будь-яких сімей шлях в університет був закритий.
В даний час День студента є символічним об'єднанням студентів всіх факультетів і всіх учбових закладів! Студенти цього дня традиційно веселяться на повну котушку, забувши про майбутню сесію, заліки і «хвости» без уваги не залишаються ні клуби, ні дискотеки, ні навіть гуртожитські посиденьки. Ех, гуляй, брат студент, веселися і святкуй!
А як там у «них»?
У іноземних студентів немає особливих традицій і звичаїв святкування цього дня, але проте: —
Бельгійські студенти небайдужі до будь-яких студентських свят. Успішне закінчення сесії — хороший привід для зустрічей друзів. У цій країні люблять збиратися компанії давніх знайомих, частіші всього 7-8 чоловік. Найпопулярніше місце проведення свят — бари. На природу, точніше, на пікніки, бельгійські студенти виїжджають украй рідко: так поступають, в основному, люди постарше. Що стосується проведення самих свят, то на відміну від наших студентів, бельгійці не дуже люблять співати, хоча послухати сучасну музику зовсім не проти. —
Студенти в Данії вважають за краще проводити свята в колі найближчих і вірніших друзів. Звичайно вдень вони збираються у кого-небудь удома, жартують, співають пісні, іноді під гітару, а увечері відправляються компанією в бар.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Міжнародний день студента

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок