Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Індокитайський конфлікт: витоки, сутність, урегулювання

Індокитайський конфлікт: витоки, сутність, урегулювання

Назва:
Індокитайський конфлікт: витоки, сутність, урегулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,96 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Індокитайський конфлікт: витоки, сутність, урегулювання


Поразка Франції в Індокитаї й скликання Женевської міжнародної конференції 1954 р.
Торкаючись витоків цього, чи не найкривавішого в повоєнній історії людства збройного зіткнення, ветеран дипломатії США Генрі Кіссінджер із гіркотою зазначив: "Все починалося з найкращими намірами. На протязі двох десятиліть по закінченні Другої світової війни Америка взяла на себе провідну роль у будівництві нового міжнародного порядку з уламків ущент розтрощеного світу. Вона повернула до життя Європу, відродила Японію, стіною стала на шляху комуністичного експансіонізму в Греції, Туреччині, Берліні й Кореї, вперше пов'язала себе в мирний час союзними договорами і запровадила програму технічного сприяння світу, що розвивається. Країни, які знаходилися під американською парасолькою, насолоджувалися миром, процвітанням і стабільністю. Однак в Індокитаї зазнали краху всі попередні принципи, що визначали дії Америки за кордоном. Уперше в XX столітті Америку зрадив накопичений раніше досвід зовнішньополітичної діяльності".
В умовах краху японського колоніального режиму номінальний глава в'єтнамської держави імператор Бао Дай змушений був зректися престолу, і 2 вересня 1945 р. лідер Компартії Індокитаю Хо Ші Мін проголосив створення Демократичної Республіки В'єтнам. 12 жовтня була проголошена незалежність від Франції Лаосу (площа – 237 тис. кв. км, населення – 5,5 млн. чол. на 2000 р.), а наступного місяця на всенародному плебісциті в Камбоджі (площа – 181 тис. кв. км, населення – 12 млн. чол. на 2000 р.) переважна більшість учасників теж висловилася за відокремлення від Парижа. Однак уже наприкінці вересня 1945 р. французькі війська за підтримки британських союзників зайняли Сайгон і невдовзі поширили свій контроль на південь В'єтнаму, Камбоджу й Лаос. На північ від 16-ї паралелі, під приводом роззброєння японських військ, господарювали гомінданівці, місцеві комуністичні збройні формування відступили в сільські райони й джунглі. У березні 1946 р. Хо Ші Мін змушений був підписати у Ханої із французьким представником компромісну угоду, за якою незалежна В'єтнамська республіка входила до Французького союзу й поряд із Камбоджею та Лаосом ставала членом Індокитайської федерації. Але подальші переговори щодо державного статусу Центрального (Аннам) і Південного (Кохінхіна) В'єтнаму ні до чого результативного не привели, і в грудні того ж року спалахнули бойові дії між Народною армією ДРВ і французькими військами.
До початку 1950 р. в'єтнамська Народна армія звільнила значну частину території з населенням у 20 млн.чол., і 14 січня президент ДРВ Хо Ші Мін звернувся до всіх держав світу із пропозицією встановлення дипломатичних відносин. 30 січня це зробили Москва й Пекін. За допомогою комуністичного Китаю В'ет-Мінь (Демократичний фронт боротьби за незалежність) зміг модернізувати свої збройні сили й завдати французьким військам кілька серйозних поразок. Тоді на допомогу Парижу прийшли США, на початку 1954 р. Д.Ейзенхауер виступив із так званою "теорією доміно", за якою поразка західних держав в Індокитаї неминуче мала привести до втрати усієї Південно-Східної, а потім і Південної Азії.
Разом із тим, пам'ятаючи про Корейську війну, американський президент не відважувався на безпосереднє втручання в конфлікт, натомість висувалася ідея його інтернаціоналізації та посилення фінансування французьких і маріонеткових військ. Тому коли наприкінці березня 1954 р. до США із проханням про допомогу прибув начальник штабу збройних сил Франції генерал Елі, Конгрес висловився на користь використання американського флоту і військово-повітряних сил в Індокитаї лише в разі участі в цих діях Великої Британії та членів АНЗЮС.
Але основні сили французького експедиційного корпусу тоді вже були блоковані Народною армією В'єтнаму у фортеці Дьєнб'єнфу на північному заході країни. Зневірившись у перемозі, Париж пристав до радянської пропозиції щодо скликання міжнародної конференції для розгляду, за участю КНР, заходів щодо послаблення напруженості на Далекому Сході.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Індокитайський конфлікт: витоки, сутність, урегулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок