Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ЙОЗЕФ ГЕББЕЛЬС ТА ГЕНЕЗА МІФОЛОГЕМ В НАЦИСТСЬКІЙ ПРОПАГАНДІ

ЙОЗЕФ ГЕББЕЛЬС ТА ГЕНЕЗА МІФОЛОГЕМ В НАЦИСТСЬКІЙ ПРОПАГАНДІ

Назва:
ЙОЗЕФ ГЕББЕЛЬС ТА ГЕНЕЗА МІФОЛОГЕМ В НАЦИСТСЬКІЙ ПРОПАГАНДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,49 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
О. П. Школова
ЙОЗЕФ ГЕББЕЛЬС ТА ГЕНЕЗА МІФОЛОГЕМ В НАЦИСТСЬКІЙ ПРОПАГАНДІ
На початок ХХІ століття доробок дослідників націонал-соціалізму має вже кілька десятків тисяч наукових праць європейських, радянських, російських та українських вчених.. Останнім часом до вивчення феномену націонал-соціалізму долучилися фахівці з суміжних наук - політологи, соціологи, психологи та культурологи, а також самі історики використовують інструментарій колег для всебічного вивчення проблем, зокрема тих, якими практично не займалася радянська історіографія. Це питання соціальної та політичної міфології німецького суспільства, культурно-філософські концепції керівників НСДАП, політика в галузі культури та культурної політики націонал-соціалістичної партії.
Одним з маловивчених вітчизняною історіографією питань є створення та використання політичних міфів нацистською пропагандою та роль у цьому процесі міністра пропаганди Йозефа Геббельса.
Серед радянських досліджень націонал-соціалістичної міфотворчості ми можемо виділити роботу доктора філософських наук Філатова М.М. „Нацистські міфи вчора й сьогодні: Критика літературно-політичних спекуляцій нацизму та неонацизму", в якій він вивчає взаємовідносини націонал-соціалізму та культури, зокрема спроби оголосити класиків німецької літератури своєрідними попередниками нацизму. Філатов М.М. робить висновок, що „головним нацистським засобом обробки мас є міф фюрера" [1, с.77].
Більшу увагу вивченню міфів, які функціонували на теренах Німеччини, приділяють сучасні дослідники на пострадянському просторі. Зокрема докладно вивчав німецьку політичну міфологічну традицію російський історик Пленков О.Ю. у творі „Міфи нації проти міфів демократії: німецька політична традиція" [2], більше уваги формуванню саме міфу Гітлера він приділив у своїй наступній роботі „Третій Рейх. Нацистська держава" [3]. Окремі аспекти розвитку фюрер-міфу в часи Веймарської республіки виклав український вчений О.Р. Давлєтов у дослідженні „НСДАП на шляху від „народного руху" до політичної партії „нового типу": прорив до влади (1919-1933 рр.)". Він приходить до висновку, що „Міф Гітлера", як рятівника німецької нації, згодом буде у центрі уваги та діяльності, як власне фюрера, так і всього партійно-пропагандистського механізму НСДАП" [4, с.167].
Найбільший доробок у цьому аспекті вивчення генези націонал-соціалізму, звичайно, у представників західноєвропейської історіографії. Серед багатьох робіт можна виділити твори британського професора Кершоу Я., зокрема, його працю „Гітлер-міф. Народна думка й пропаганда в Третьому рейсі". В роботі детально описується як Гітлера „сприймався різними верствами населення Німеччини" [5, с.7]. Професор Кершоу розглядає створення, розвиток та падіння феномену „Гітлер- міфу".
Німецький політолог Берш К.-Е. у творі „Позбавлення й руйнація. Йозеф Геббельс: Про психіку та ідеологію молодого націонал-соціаліста 1923-1927" звертає увагу на роль Йозефа Геббельса у перетворені Гітлера із „національного барабанщика в „фюрера" німецької нації" [6], в наступній роботі „Політична релігія націонал-соціалізму. Релігійна складова в працях Дитріха Еккарта, Йозефа Геббельса, Альфреда Розенберга та Адольфа Гітлера" Берш зробив спробу розглянути націонал- соціалізм як своєрідну політичну релігію. Він підкреслює, що саме Геббельсом форсувалося створення різноманітного інтрументарія „Гітлер-міфу" з суттєвою релігіозною мотивацією зв'язку між богом, Гітлером та німецьким народом [7].
Інший німецький політолог Дьорнер А. у своїй роботі „Політичний міф та політична символіка" стверджує на „значущості естетики як центра харизматичного інсценування для розвитку та використання політичної влади" [8, с.8]. Саме цю естетику й використовував Йозеф Геббельс в процесі формування „Гітлер-міфу". Широке використання позитивного образу „фюрера" повинно було обґрунтувати владу Гітлера й відволікти населення від реальних політичних чи економічних проблем. „Міф, - зазначає він, має „фіктивний характер", але подібно до „магічного" заряду, змінював та формував політичну дійсність Третього рейху" [8, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ЙОЗЕФ ГЕББЕЛЬС ТА ГЕНЕЗА МІФОЛОГЕМ В НАЦИСТСЬКІЙ ПРОПАГАНДІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок