Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Помпеї - свідок минулого

Помпеї - свідок минулого

Назва:
Помпеї - свідок минулого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,25 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Помпеї - свідок минулого


Зміст
1.Вступ
2.Вулиці міста Помпеї
3.Форум – центральна площа міста
4.Громадсько – політичне життя міста
а)влада міста;
б)створення колегій;
в)написи, пов`язані з виробами;
г)ремесло в Помпеях
5.Будинки в Помпеях
6.Громадські бані
7.Пам`ятки матріольної культури.
8.Висновок


Вступ
В кінці серпня 79 р. до нюею страшна стихія обрушилась на два невеликих, але процвітаючись римських міста – Геркулапум та Помпеї.Вони були робув недіючим багато століть, раптом проснувся. Величезна хмара гарячої пори та попелу появилась над вершиною гори.Потім начався страшний землетрус. Хмара, що зібралась над Везувієм спукалась все нижче і нижче. Багато – хто ще не встиг замінити місто, коли ізтсерла вулкана почав вивергаться потік коміння та попелу, які покрили Геркуланум і Помпеї шаром завтовшки вісім – дев`ять метрів. Завершивши своє виверження гарячий потік зацементував цю масу, яка стала гробницею для загинувших міст.
Довго ще зберігались в пам`яті людей розповіді про страшну катастрофу. Але пройшли століття і ніхто вже не пам`ятав де саме були колись розміщенні Геркуланум та Помпей. Іноді копаючи колодязі, селяни знаходили залишки древніх стін. Вони не здогадувались, що це стіни будинків, засипаних виверженням Везувія.
Тільки близько 200 років тому назад почали проводити на цьому місці розкопки. Із знайденої при розробках надписі дізнались, що під попелом знаходиться місто Помпеї. Згодом археологи розкопали окремі будинки, потім вулиці і, нарешті, цілі райони древнього міста. Під непроникаючим шаром каміння і попилу вони збереглися такими, як були в момент загибелі. Збереглося багато надписаних на стінах посуд в будинках та прикравша його розпись та мозаїка. Завдячуючи кропітливій роботі архологів, які розчистили те, зруйноване та зіпсоване, Помпеї перетворились на величезний музей, який для нас нагадує про минуле.


Як і у всіх містах, які будували римляни, в Помпеях є дві головні вулиці: одна – з півночі на південь, друга – із сходу на захід. Інші вулиці простягаються паралельно головним, розділяючи місто на ряд кварталів. Вулиці вузькі – не ширші ніж по десять метрів. Вони вимацані камінними плитами і мають високі тротуари. Щоб не створювати давок повозкам дозволялось про`їзджати тільки вночі. Вдень вулиці заповнювались пішоходами і носилками багатих людей, які несли зазвичай три пари сильних рабів. На перехрестях вулиць розміщувались збудовані для громадських потреб басейни. Туди постачалась вода з міського водопровіду. Цей же водопровід доставляв воду в приватні будинки та громадські бані. Дощова вода через покриті плитками отвори стікали у підземні стоки.
Перехрестя двох головних вулиць створювало форум – центральну площу міста. Оточений колонадами, які захищали від спеки та дощу, він був хоча невеликим, проте дуже гарним. Тут розміщувались найзначніші бідівлі міста,храми римських богів: Юпітера, Юнони та Мінерви. Тут було також приміщення Міської Ради і приміщення для вищих міських магістратів. Ділових людей приваблювала на форум басиліка – витягнута прямокутна будівля, де у високих залах відбувався суд і заключались торгові договори. Покупці спішили в лавки форуму і на два спеціальні ринки. На одному торгували продуктами, на іншому – сукном та шерстю. Діти приходили на форум в школу, де її власник – грек вчив хлопчиків та дівчаток грамоті.
Також на форумі знаходилась ще одна велика булівля – курія, де засідали члени Міської Ради – декуріони. Вони були найбагатшими і найвпливовішими жителями міста.
Щоб стати декуріоном потрібно було спочатку бути вибраним на яку – небуть посаду: квестора, віддаючого міською казною, еділа, спостерігаючого за торгівлею та загальним порядком у місті, дуумвіра – вищого міського гістрата.
Магістрати виконували свою посаду на протязі року, а потім ставали членами ради декуріонів. Але стати магістратом було не так просто. Бажаючі бути вибраними повинні бути внести значну суму до міської казни; окрім того, вони ще тратили великі гроші на громадські потреби.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Помпеї - свідок минулого

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок