Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Країни близького Сходу після другої світової війни

Країни близького Сходу після другої світової війни

Назва:
Країни близького Сходу після другої світової війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,72 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
На тему:
Країни близького Сходу після другої світової війни


Близький Схід - територія на заході Азії та північному сході Африки, де розташовані арабські країни: Єгипет, Судан, Сирія, Лі-ван, Ірак, Йорданія, Саудівська Аравія, Ємен, Кувейт, Катар, Оман, Об'єднані Арабські Емірати, Бахрейн, а також Туреччина, Ізраїль та Республіка Кіпр.
До Другої світової війни національно-визвольний рух арабів досяг певних успіхів. Незалежними державами стали Єгипет, Ємен, Сау-дівська Аравія, Ірак. Під час війни здобули суверенітет Сирія та Лі-ван, а після війни було проголошено незалежність Йорданії. Арабські країни утворили у 1945 р. міжнародну організацію - Лігу арабських держав (ЛАД) для захисту суверенітету її членів.
Під час війни зазнав жахливої катастрофи єврейський народ: 6 млн євреїв із загальної кількості 14 млн було знищено у нацистських конц-таборах. Громадськість світу схилялася до підтримки плану віднов-лення єврейської держави, яка існувала у давнину на території Па-лестини. Мандат на управління цією територією ще у 1922 р. отрима-ла Велика Британія, яка погодилася передати питання щодо май-бутнього цієї землі на розсуд ООН.
Кульмінаційним моментом стало голосування 29 листопада 1947 р. на сесії Генеральної Асамблеї ООН резолюції, яка передбачала утво-рення у Палестині двох держав - єврейської та арабської. «За» прого-лосували більшість представників країн - членів ООН. Величезну роль у прийнятті резолюції ООН про утворення Ізраїлю відіграла делега-ція України. Рішення ООН не визнали арабські держави. Це викли-кало напругу в регіоні, виникла так звана «близькосхідна проблема». Єврейські квартали в Єрусалимі були взяті в облогу арабами. Поча-лися збройні сутички.
Економічний та політичний розвиток арабських країн Близького Сходу пов'язаний з нафтою - основним багатством цих держав, їхня роль у світовій економіці досить значна. Країни регіону задово-льняють половину світових та 2/3 західноєвропейських потреб у нафті. З початку 70-х років Сирія, Ірак, Кувейт рішуче провели націоналіза-цію іноземних нафтових компаній. У 1980 р. було завершено процес націоналізації у найбільшій нафтовидобувній країні — Саудівській Аравії.
З нафтою пов'язана боротьба за сфери впливу у регіоні між західни-ми та східноєвропейськими країнами. У 1955 р. за ініціативою Вели-кої Британії Ірак, Туреччина, Іран, Пакистан створили військово-по-літичний блок, названий за місцем підписання угоди Багдадським пак-том. Участь у ньому Іраку негативно зустріли як у арабському світі, так і всередині країни. Проти проанглійської політики іракського ко-роля Фейсала виступила армія. У липні 1958 р. патріотично настро-єні офіцери вчинили військовий переворот і усунули монарха від вла-ди. Країну було проголошено республікою. Ірак вийшов з Багдадсько-го пакту.
Насерівська ідея арабської єдності втілилася в загальноарабській партії БААС (Партія арабського соціалістичного відродження). У 1963 р. баасисти прийшли до влади у Сирії, а з 1968 р. вони взяли владу в Іраку. Боротьба за лідерство в БААС між цими країнами при-звела до появи у партії ворогуючих сирійського та іракського напря-мів. Разом з тим президент Сирії (з 1971 р.) Хафез Асад та президент Іраку (з 1979 р.) Саддам Хусейн заявили, що їхні країни крокують шляхом «соціалістичної орієнтації». Цей курс сприяв зміцненню тота-літарних режимів в обох країнах.
Арабо-ізраїльський конфлікт дестабілізував становище у донедав-на багатому Лівані. З 1970 р. у цій країні розташовувалася штаб-квар-тира Організації визволення Палестини (ОБІГ) і значна частина її бойових загонів. З 1975 р. у Лівані розпочалася громадянська війна між різними релігійно-етнічними громадами, головним чином мусуль-манськими і християнськими.
Влітку 1982 р. Ізраїль завдав збройного удару Лівану з метою знеш-кодження палестинських бойових угруповань. Захопивши Бейрут, ізраїльтяни змусили бійців ОВП залишити територію Лівану й утво-рили на лівансько-ізраїльському кордоні зону безпеки. Згідно з рішен-ням Ліги арабських держав, на території Лівану перебувають війська Сирії, які, з одного боку, відіграють певну роль у стабілізації внутрішньо-політичного становища у Лівані, а з іншого - є серйозним подразни-ком для Ізраїлю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Країни близького Сходу після другої світової війни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок