Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Глобальні проблеми сучасності Міжнародний тероризм — нова загроза світу

Глобальні проблеми сучасності Міжнародний тероризм — нова загроза світу

Назва:
Глобальні проблеми сучасності Міжнародний тероризм — нова загроза світу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,62 KB
Завантажень:
561
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Глобальні проблеми сучасності Міжнародний тероризм — нова загроза світу
План
1. Глобальні проблеми сучасності
2. Міжнародний тероризм — нова загроза світу
3. Література
Глобальні проблеми сучасності
Людське суспільство вступило у XXI ст. Які проблеми воно взяло з собою в майбутнє? їх чимало. Більшість із них мають глобальний характер і можуть бути вирішені тільки спільними зусиллями всього людства. Створення дієздатного світового співтовариства, спроможного своєчасно реагувати на планетарні потреби, об'єднати всі державно-територіальні утворення, які прагнуть до співробітництва та розв'язання невідкладних завдань, стає одним із найактуальніших завдань. Після краху комуністичних режимів можливості формування світового співтовариства різко збільшились, а відповідно зросли й шанси вирішення глобальних проблем.
Однією з найбільш частих є загроза хімічного, радіаційного, транспортного та промислового забруднення довкілля. І "внесок" розвинутих країн тут найбільш вагомий. Так, на початку 90-х років на США припадало 25 % атмосферних викидів вуглекислоти, на країни колишнього СРСР — 19, Євросоюзу — 14, Китай — 10 %. Справжнім лихом для довкілля стали автомобілі. У 1970—1990 pp. їх кількість зросла з 250 до 560 млн., а річне споживання нафти — з 17 млрд. барелів до 24 млрд. Щорічне виробництво відходів у містах збільшилося з 302 млн. т до 420 млн. Реалізація Віденської конвенції 1985 р. і Монреальського протоколу 1987 р. про зниження рівня виробництва хлорфторвуглеводних речовин, що руйнують озоновий шар, засвідчили можливість співробітництва на світовому рівні у збереженні довкілля. У 1969—1971 pp. у Швеції, США, Канаді, Великій Британії, Японії були створені відомства, що відповідають за охорону довкілля.
Невідкладним завданням є очищення планети від хімічної, ядерної та бактеріологічної зброї, величезні запаси якої накопичилися унаслідок багаторічної фатальної гонки озброєнь після Другої світової війни. Не менш очевидною після чорнобильської аварії є проблема використання ядерної енергії в мирних цілях. Стурбованість людства ситуацією, що склалася, привела до створення в 1968 р. групою громадських діячів, бізнесменів і вчених "Римського клубу" з метою вивчення найважливіших проблем планети. Проаналізувавши потреби людства та ресурси планети, "Римський клуб" прогнозує катастрофу уже в першій половині XXI ст., якщо економіка досягне меж зростання. Проблема, ставши політичною, у багатьох країнах світу покликала до життя партії зелених.
Непросто складається демографічна ситуація. На жовтень 1999 р. чисельність населення землі перевищила 6 млрд. осіб. Якщо населення розвинутої Європи щороку зменшується на 1,2 мли чол., то в Африці воно, навпаки, збільшується на 15 млн. Демографічний вибух у країнах Африки, Азії та Латинської Америки гостро ставить питання про забезпечення населення світу продуктами харчування. Тільки "зелена революція" у виробництві сільськогосподарської продукції і регулювання народжуваності на міжнародному рівні зможуть наблизити світло вирішення цієї проблеми. Не зжито таке негативне явище, як локальні конфлікти. У 90-ті роки спостерігалася тенденція до їх збільшення. Лише з 1990 по 1996 р. на планеті відбулося більш як 45 збройних конфліктів. Центр протистояння сторін перемістився у райони краху комуністичних імперій — на пострадянський простір, Балкани. Конфлікти у цих регіонах, як правило, мають національно-етнічний характер, відзначаються масштабністю, непримиренністю сторін і важко піддаються врегулюванню. Як показала косівська криза 1999 р., при цьому не завжди досягається злагодженість і одностайність миротворців.
Зміни в середовищі проживання, внаслідок виробничої діяльності людини, стали причиною того, що людство зіткнулося з такими невідомими раніше важкими недугами, як променева хвороба, СНІД. На липень 2002 р. від ВІЛ-інфекції померло близько 20 млн. чол. Найбільша кількість хворих в Африці. Останнім часом СНІД швидко поширюється в Азії та Східній Європі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Глобальні проблеми сучасності Міжнародний тероризм — нова загроза світу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок