Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Військово-політична історія Ассірії

Військово-політична історія Ассірії

Назва:
Військово-політична історія Ассірії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,05 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему
«Військово-політична історія Ассірії»


План
Вступ
1.Староасирійський період (XX-XVI століття до н.е.)
2.Ассірія в середньоасирийский період (2-а пол. II тис. до н.е.).
3.Велика військова держава Ассірії в I тис. до н.е.
Висновки
Використана література


Вступ
На зорі свого існування держава займала невелику територію, центром якої був Ашшур. Населення займалося землеробством: вирощувало ячмінь і полбу, розводило виноград, використовуючи природне зрошування (дощові і снігові осідання), колодязі і в невеликому об'ємі - за допомогою іригаційних споруд - води Тігра. У східних районах країни великий вплив мав скотарство з використанням гірських лугів для літнього випасу худоби. Але головну роль в житті раннього суспільства Ассірії грала торгівля.
Через Ассірію проходили найважливіші торгові шляхи: з Середземномор'я і з Малої Азії по Тігру в райони Середньої і Південної Месопотамії і далі до Елам. Ашшур прагнув створити свої торгові колонії, щоб закріпитися на цих головних рубежах. Вже на рубежі 3-2 тис. до н.е. він підпорядковує собі колишню шумеро-аккадскую колонію Гасур (на схід від Тігра). Особливо активно колонізації піддалася східна частина Малої Азії, звідки вивозилася важлива для Ассірії сировина : метали (мідь, свинець, срібло), худоба, шерсть, шкіра, дерево - і куди ввозили зерно, тканини, готовий одяг і ремісничі вироби.Далі ми розглянемо історію Ассирії від зародження до занепаду.


1.Староасирійський період (XX-XVI століття до н.е.)
Староассирійське суспільство було рабовласницьким, але зберігало сильні пережитки родового ладу. Існували царські (або палацові) і храмові господарства, земля якого обробляли общинники і рабині. Основна частина землі була власністю общини. Земельні ділянки знаходилися у володінні большесемейных общин "бітум", що включали декілька поколінь найближчих родичів. Земля піддавалася регулярним переділам, але могла знаходитися і в частій власності. У цей період виділилася торгова знати, така, що розбагатіла в результаті міжнародної торгівлі. Вже було широко поширено рабство. Рабині отримувалися шляхом боргового рабства, покупки у інших племен, а також в результаті вдалих військових походів.
Держава Ассірії в цей час називалася алум Ашшур, що означало місто або община Ашшур. Ще збереглися народні зібрання і ради старійшин, які вибирали укуллума, - посадова особа, що відала судовими і адміністративними справами міста держави. Існувала також спадкова посада правителя - ишшаккума, який володів релігійними функціями, керував храмовим будівництвом і іншими суспільними роботами, а під час війни ставав воєначальником. Іноді ці дві посади поєднувалися в руках однієї людини.
На початку 20 століття до н.е. міжнародна ситуація для Ассірії складається невдало: піднесення держави Марі в районі Евфрата стало серйозною перешкодою для західної торгівлі Ашшура, а утворення царства Хеттського незабаром звело нанівець діяльність купців Ассірії в Малій Азії. Утрудняло торгівлю також і просування племен амореев в Месопотамії. Мабуть, з метою її відновлення Ашшур в правління Ілушуми робить перші походи на захід, до Евфрату, і на південь, за течією Тігра. Особливо активну зовнішню політику, в якій переважає західний напрям, Ассірія веде при Шамши-ададе 1 (1813-1781 рр. до н.е.). Її війська захоплюють северомесопотамские міста, підпорядковує собі Марі, захоплюють сірійське місто Катной. До Ашшуру переходить посередницька торгівля із заходом. З південними сусідами - Вавілонієй і Ешнунной Ассірія підтримує мирні відносини, але на сході їй доводиться вести постійні війни з хурритами. Таким чином в кінці 19 - початку 18 століть до н.е. Ассірія перетворилася на крупну державу і Шамши-адад 1 привласнив собі титул "цар множин".
Держава Ассірії була реорганізована. Цар очолив обширний адміністративний апарат, став верховним воєначальником і суддею, керував царським господарством. Вся територія держави Ассірії була поділена на округи, або провінції (хальсум), на чолі яких стояли намісники що призначаються царем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Військово-політична історія Ассірії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок