Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Пакт Молотова – Ріббентропа і слов’янські народи

Пакт Молотова – Ріббентропа і слов’янські народи

Назва:
Пакт Молотова – Ріббентропа і слов’янські народи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,00 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Пакт Молотова – Ріббентропа і слов’янські народи


Предметом дослідження виступає, насамперед, пакт Молотова –Ріббентропа в контексті його впливу на долю селян. Велику увагу також приділено обставинам, причинам, наслідкам та іншим сторонам укладення даного пакту.
Слід відмітити, що сам по собі даний документ не являє собою чогось надзвичайного, так само як і таємний протокол, що додається до нього. Текст документів досить короткий та зрозумілий. Значно більше диспутів викликає його вплив на міжнародні відносини. Загальнополітична ситуація в той час була багато в чому суперечливою та не зрозумілою. Чимало документів, що могли б пролити світло на цю подію недоступні не лише загалу, але й професійним історикам. Багато того, що пишуть в наш час про цей пакт базується на здогадках, видумках та „логічних” конструкціях. Проте остаточної, загальної думки з даного питання ще немає і хтозна чи вона колись ще з’явиться.
В зв’язку з цим я повинен заявити, що моя робота не претендує на якусь новизну чи незвичайний підхід. Це спроба дати хоча б якесь узагальнення, короткий перелік різних думок та їх аналіз, який також не претендує на якусь визначну роль.
Підсумовуюче вище сказане, можна виділити такі основні пункти у предметі мого дослідження:
основні напрямки розвитку історичної думки на дану тематику;
аналіз впливу „пакту Молотова – Ріббентропа” як на окремо взяті слов’янські народи так і на усіх слов’ян загалом.
Об’єктом роботи виступають багато різноманітних чинників. Їх аналіз зайняв чимало місця в бакалаврській роботі, тому, можливо, усім цим чинникам і не приділено належної уваги.
Окремо хочу зупинитись на меті даної праці. Вона полягає не в тому, щоб висвітлити ту чи іншу проблему на основі різних праць та документів, а показати хід власної думки. Саме тому автор дозволяє собі деяке досить вільне поводження з матеріалом, невиправдану критику, тощо. В цілому ж, використовувався не стільки метод історизму, що вимагає чітко дотримуватися певних норм, скільки метод суб’єктивізму, тобто підпорядкування джерел та матеріалів під власну думку.
Мета це, на мою думку, мною виконана. Вважаю, що хронологічні рамки визначити дуже важко. Якщо говорити про нижню межу, то тут, в залежності від концепцій різних авторів можливі варіанти від березня 1933-го року до часу, що безпосередню передував укладенню договору. Про верхню межу також важко сказати однозначно. Вона приблизно окреслена часом нападу Німеччини на СРСР.
Актуальність проблеми полягає в тому, що як і в той час, так і сьогодні не можна вирішувати міжнародні питання з позиції сили, нехтуючи інтересами незалежних держав.
Дана робота складається з вступу, двох розділів та висновків. У першому розділі подано загальний аналіз по даній проблемі, а в другому розкривається власна думка на те, який саме вплив справив пакт на долю слов’янських держав.
Моя концепція виходить з того, що сам по собі договір був нічого не вартий. Радянський союз заявив, що договір дав змогу радянському керівництві виграти два роки часу. Проте, якби договір не вкладався, це б нічого не змінило. Німеччина порушила пакт через 22 місяці після його укладення. Що їй заважало порушити його раніше? Будь-який договір підкріплюється якоюсь сторонньою силою, що робить його дієздатним. Питання полягало в тому, що стояло за цим договором? На мою думку, нічого.


Варто відмітити також, що основна увага приділена таким країнам, як Польща, Чехословаччина та Югославія, по скільки про той вплив який на них справив пакт Молотова – Ріббентропа написано дуже мало. У цьому розділі я спробую заповнити цю прогалину. [5]
І ще, хотів би відмітити, що головним завданням яке я бачив перед собою, хоча б частково при відкрити таємницю над тими подіями, що відбувались в даний період. [16]
Своє дослідження починаю з Польщі. Країна, проти якої, власне кажучи і був спрямований пакт. Укладення радянсько-німецького пакту про ненапад 23 серпня 1939 року перекреслило будь-яку можливість взаємодії Польщі з СРСР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Пакт Молотова – Ріббентропа і слов’янські народи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок