Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Спарта

Спарта

Назва:
Спарта
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,07 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Спарта (Лакедемон) - давньогрецька держава і місто на півострові Пелопоннес - разом з Афінами була наймогутнішою країною Давньої Греції.
Про створення Спарти давньогрецькі міфи розповідають так.
Жив собі колись на світі відомий міфічний герой - Геракл, пращури якого були з міста Мікени, що розташовувалося на півострові південної Греції - Пелопонесі.
Геракл мав надзвичайну силу, тому й заробив собі славу найвеличнішого багатиря. Він здійснив багато подвигів, серед яких найвідоміші…
Втім, про це якось іншим разом, добре? Адже ж книжка наша не про міфи, а про історію. Може, й на жаль, тому що міфи - це дуже цікава тема…
Ну от. Після смерті Геракла, розповідають міфи, його нащадки - так звані Геракліди (тобто нащадки Геракла) - захопили той самий Пелопонес, де жили колись пращури Геракла.
Саме вони й побудували Спарту.
Так стверджує легенда.
Насправді ж це місто було побудовано наприкінці 2 тисячоліття до нашої ери племенем дорійців, які захопили півостров, зробивши місцеве ахейське населення рабами (їх називали ілотами).
Дорійці побудували декілька поселень, головним серед яких і стало місто Спарта.
Так виникла Спарта - місто-держава - та її мешканці - спартанці.
Верховною владою у країні володіла так звана апелла - збори всіх громадян. Але правив Спартою цар, який також був судією, головнокомандуючим та верховним жрецом.
Спартанці були найкращими у Греції воїнами.
Ще з раннього дитинства спартанські хлопчаки привчалися до життя воїна. У 7 років їх забирали у спеціальні табори, де вони жили невеличкими загонами, спали на підстилках з очерету, їли убогу і невибагливу їжу.
Найбільша увага приділялася розвитку сили, витривалості, хоробрості, вмінню підкорятися та наказувати.
Називалося це "спартанським вихованням".
Привчали хлопчаків також чітко і коротко розмовляти - лаконічно (від назви Лаконіка - частини Спартанської держави).
Дівчат виховували в сім'ї, але їх також обов'язково фізично розвивали.
З 20 років юнаки розпочинали військову службу, яка продовжувалася до 60 років.
Тільки вдача на військовій службі могла прославити спартанця, тому кожен спартанець мріяв потрапити у загін так званих трьохсот, що у битві завжди сражався поруч із царем.
Спартанське військо було єдиним професійним військом у всієї Греції, тому що спартанці не займалися нічим, крім війни.
Після греко-перських війн, у яких Афіни та Спарта боролися проти персів разом, відношення між цими найсильнішими містами-державами Греції зіпсувалися.
Сталося це тому, що Спарта почала побоюватися зростаючої могутності Афін.
А до того ж, у цих країнах були зовсім різні форми правління: у Афінах була демократія, в той час як на чолі у Спарті була так звана олігархія (тобто керувала нею купка багатіїв на чолі з царем).
От і виникла Пелопонеська війна (431-404 роки до нашої ери) - найбільша війна за всю історію Давньої Греції, що велася між двома союзами грецьких полісів: так званим Делоським, який очолювали Афіни, та Пелопонеським на чолі зі Спартою.
Внаслідок цієї війни у 404 році Афіни,що були обложені із суші і моря, капітулювали (здалися).
За умовами договору, що був підписаний між Афінами і Спартою, Делоський союз розпускався, а весь свій флот Афін передавався Спарті (крім 12 сторожових кораблів).
Таким чином, Спарта визнавалася головною державою у грецькому світі.
Пелопонеська війна дуже послабила Грецію, чим і скористувалися спочатку Персія, а потім Македонія.
Втім, про це ми вам вже трохи розповідали.
Спарта — один з найвідоміших полісів Стародавньої Греції, який не знав цивільних потрясінь, а його армія ніколи не відступала перед ворогом. Вибравши особливий шлях розвитку, пов'язаний з тривалою військовою експансією, Спарта перетворилася на подібність військового табору. Два царі, чиїм головним обов'язком було довічне керівництво спартанською армією, виявилися центральними фігурами в повністю мілітаризованій державі, яким впродовж декількох століть залишалася Спарта.
Осмислена література вчиться маскуванню, щоб обдурити цензуру (нібито неіснуючу) і проникнути таки на полиці загальнодоступних магазинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Спарта

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок