Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Політика О.М. Горчакова щодо відміни пункту паризького трактату 1856 р. про нейтралізацію Чорного моря (1856-1871 рр.)

Політика О.М. Горчакова щодо відміни пункту паризького трактату 1856 р. про нейтралізацію Чорного моря (1856-1871 рр.)

Назва:
Політика О.М. Горчакова щодо відміни пункту паризького трактату 1856 р. про нейтралізацію Чорного моря (1856-1871 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,25 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Політика О.М. Горчакова щодо відміни пункту паризького трактату 1856 р. про нейтралізацію Чорного моря (1856-1871 рр.)


Результати Східної (Кримської) війни 1853-1856 рр. були дуже тяжкими для Російської імперії. Головною втратою було позбавлення її права захисту своїх території на Південному Причорномор'ї, що підтверджувалося Паризьким мирним договором 1856 р. Новий керівник міністерства закордонних справ О.М. Горчаков зосередив зусилля  свого відомства на відновленні авторитету Російської імперії. Враховуючи той факт, що  ініціатором впровадження обмеження щодо нейтралізації Чорного моря була Франція (ця вимога була вперше поставлена в австрійському ультиматумі 1855 р.), О.М. Горчаков почав активно налагоджувати відносини з цією країною.
Парижу було теж вигідно певне зближення з Санкт-Петербургом, який взяв на себе зобов'язання зберігати нейтралітет щодо Франції у її конфлікті з Австрією (згідно з секретним франко-російським договором від 19 лютого 1959 р.). Не отримавши бажаних зобов'язань від Франції, О.М. Горчаков використав це зближення у захисті інтересів Росії на Балканському півострові. По закінченню франко-австрійської війни та підписання мирної угоди між цими країнами (1860 р.) договір між Французькою та Російською імперіями втратив своє значення.
На фоні Польського повстання 1863 р. спостерігається погіршення відносин з Францією. З цього часу покращуються дипломатичні стосунки між Росією та Прусією, які мали спільні погляди на Польське питання. Аналогічну позицію з цього приводу займала також і Австрія, яка засуджувала потурання польським революціонерам з боку Франції, але О.М. Горчаков та Д. Андраши мали суттєві розбіжності у політиці на Балканах, що не сприяло зближенню двох держав.
Франко-прусська війна 1870-1871 рр. стала переломним моментом на міжнародній арені. Усі європейські країни зайняли позицію нейтралітету. 1 вересня 1870 р. у полон був захоплений Наполеон ІІІ. 15 жовтня маршал Базен здав Мец та армію кількістю 173 тис. чоловік.
У цій ситуації на засіданні за участю Олександра ІІ було прийнято рішення про відміну обмежувальних статей Паризького мирного договору щодо нейтралізації Чорного моря. Це рішення було викладене в ультимативній формі в циркулярі О.М. Горчакова від 19 жовтня 1870 р. і надіслане усім державам, які підписали Паризьку мирну угоду. Російський міністр закордонних справ вказував на той факт, що держави які підписали Паризький трактат неодноразово порушували його умови, що доводило існування цього договору лише на папері. Яскравим прикладом порушення Паризької мирної угоди було об'єднання Дунайських князівств у єдину державу, та запрошення правителем нової держави іноземного князя. Також він вказав на те, що Російська імперія втратила можливість захисту своїх кордонів на Півдні, в той час як інші країни, які підписували згадуваний договір таких обмежень фактично не мали. Також у циркулярі вказувалось, що Російська імперія погоджується дотримуватися основних умов договору окрім згадуваних обмежень. О.М. Горчаков супроводив циркуляр депешами послам Російської імперії у країнах-учасницях Паризької мирної конференції 1856 р. Депеші були складені враховуючи усі особливості та специфіку взаємостосунків цих країн з Росією.
О.М. Горчаков обрав дуже вдалий момент для звільнення своєї держави від зобов'язань Паризького трактату, щодо нейтралізації Чорного моря, оскільки Франція - країна-ініціатор впровадження цих обмеження була розгромлена Пруссією. Англійські дипломати з самого початку не вірили у довготривалість Паризької системи, але циркуляр сприйняли вороже. Аналогічне ставлення до циркуляру  мала і Австро-Угорщина, але її військовий та економічний потенціал не давав можливості виступити проти Російської імперії окремо, тому австро-угорські дипломати об'єднали свої зусилля з Foreign Office. Для Османської імперії, фактично, ці обмеження не були суттєвими, оскільки вона мала право зберігати свій флот у протоках, але юридично вони також зачіпали права султана на захист своїх територій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Політика О.М. Горчакова щодо відміни пункту паризького трактату 1856 р. про нейтралізацію Чорного моря (1856-1871 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок