Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ПОЯВА СЛОВ’ЯН НА ІСТОРИЧНІЙ АРЕНІ

ПОЯВА СЛОВ’ЯН НА ІСТОРИЧНІЙ АРЕНІ

Назва:
ПОЯВА СЛОВ’ЯН НА ІСТОРИЧНІЙ АРЕНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,58 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
На тему:
ПОЯВА СЛОВ'ЯН НА
ІСТОРИЧНІЙ АРЕНІ


Сьогодні переважну більшість людності Центральної Європи становлять поля-ки, словаки, чехи й лужицькі серби; Східної — українці, росіяни та білоруси, Південно-Східної — болгари, боснійці, македонці, серби, словенці, хорвати и чорногорці Однією з найважливіших ознак цих народів, які мають спільне етнічне коріння, є спорідненість їхніх мов Інші східноєвропейські регіони здавна населяли на-роди, що розмовляють фшоугорськими, кавказькими, тюрк-ськими та Іншими мовами Подібна етномовна географія цієї частини континенту формувалася поступово, протягом більш як двох з половиною тисячоліть Звичайно, в давнину етно-мовна карта цього регіону Європи значно відрізнялася від сучасної Так, про Іраномовні племена, що колись домінува-ли на півдні Східної Європи, сьогодні нагадують лише нечи-сленні їхні нащадки — осетини На початку нової ери тут ще зовсім не були представлені тюркомовні племена, а перева-жали Іранці, уіри та фіни За таких умов ареал Імовірного розселення давніх слов'ян був відносно невеликим
У другій половині І тис до н е — першій половині І тис н е безкраї приазовські та причорноморські степи по суті перетво-рилися на своєрідний "плавильний котел ", де перемішувався різ-ноплемінний та різномовний людський матеріал, що прибував сюди з глибин Центра Азії. Цим "битим шляхом" під час "Великого переселення народів" рухалися, витісняючи одна одну, численні орди азійських "посланців". Саме в північноазовських і причорноморських степах вони робили довго- чи короткотривалі "зупинки", навіть утворювали державні об'єднання. Все це, безумовно, впливало на характер і спрямованість процесу етногенезу всіх етносів даного регіону, в тому числі й давніх слов'ян.
Найдавнішими жителями степів Північного Причорномор'я (кінець II — початок І тис. до н. е.), згідно з писемними джерелами, були індо-іранські племена кіммерійців. Проте вже у VIII ст. до н. е. їх витіснили скіфи, а кіммерійці відкочували до Малої Азії. Іраномовні скіфи мали надзвичайно широкий ареал розселення — від Алтаю до Дунаю. "Саки" (самоназва скіфів; "сака" — олень) Північного Причорномор'я утворили згодом племінний союз, який очолювали "царські скіфи", й зайняли територію придністровського Лівобережжя. Вплив скіфської держави поширювався не тільки на інших ірано-мовних одноплемінників, а й на сусідні етноси: на Кавказі — на пращурів адигів, у Криму — на таврів, за Дністром — на фракійців, у лісостепу — на "скіфів-орачів" та ін. Наприкінці VI ст. до н. е. перський цар Дарій І, підкоривши скіфів Центральної Азії, намагався упокорити (аби забезпечити себе союзниками в експансії проти греків) скіфів Північного Причорномор'я. Однак воєнна кампанія Персії проти Скіфії (близько 513 р. до н. е.), так само, як і завойовницькі експедиції македонських греків (30-ті роки IV ст. до н. е.), скінчилася безрезультатно.
З VIII ст. до н. е. розпочалася колонізація греками (здебільшого з міст Малої Азії) Чорноморського узбережжя. Греки спочатку навіть використовували скіфську назву Чорного моря — Ахшайна ("Чорне"), але з часом поширення набуло найменування Понт Евксинський ("негостинне море"). Близько 640 р. до н. е. у Північному Причорномор'ї виникли перші грецькі поселення: на острові Березань, Ольвія, Пантікапей, Херсонес та ін. Спершу всі утворені поліси були аналогами власне грецьких: аристократичні або напівдемократичні міста-республіки, вільне населення яких вважалося громадянами. Поліси поширювали свій вплив на довколишні землі, де жили місцеві племена, з якими складалися неоднозначні стосунки. Греки вивозили звідси до метрополії зерно, морепродукти, шкіри, рабів. Цікаво зауважити, що на рабів-скіфів попиту в греків майже не було, що пояснювалось схильністю аборигенів до надмірного вживання нерозбавленого вина, і тому невільників комплектували здебільшого з представників нескіфських племен.
Нова хвиля племен кочівників з Центральної Азії — сарматів — у III ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ПОЯВА СЛОВ’ЯН НА ІСТОРИЧНІЙ АРЕНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок