Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Вестфальська система міжнародних відносин

Вестфальська система міжнародних відносин

Назва:
Вестфальська система міжнародних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Вестфальська система міжнародних відносин


Становлення нової системи міжнародних відносин стало наслідком Тридцятилітньої війни – конфлікту, в ході якого було зруйновано основні підвалини попереднього світового порядку.
Тридцятилітня війна, 1618-1648 – міжнародний конфлікт загальноєвропейського масштабу, боротьба протестантських монархів Німеччини, підтриманих рядом національних держав Європи проти влади Священної Римської імперії, на боці якої виступили католицькі монархи Німеччини, Річ Посполита та папа римський, наслідком чого стало тривале закріплення політичної роздробленості Німеччини та формування Вестфальської системи міжнародних відносин.
На боці Габсбургів (австрійських та іспанських) у війні взяли участь католицькі князі Німеччини, папа римський та Річ Посполита; в антигабсбурської коаліції – Франція, Швеція, Голландія, Данія, Англія, Московське царство та протестантські князі Німеччини, а також антигабсбурські рухи в Чехії, Трансільванії та Італії.
З кінця XVI ст. зближення іспанської та австрійської гілок дому Габсбургів створило можливість для відновлення імперії Карла V. Заважала цьому незалежність німецьких протестантських князів, закріплена Аусбурзьким релігійним миром 1555. У відповідь на спроби імператора Рудольфа ІІ їх підкорити, протестантські князі об'єдналися в Протестантську унію в 1608, яку підтримали Франція та Англія. З іншого боку, католицькими князями було утворено Католицьку лігу у 1609, яку підтримали Іспанія та папа римський.
У 1617-1618 Габсбурги підсилили тиск на Чехію, порушивши т.зв. “Грамоту Величності” імператора Рудольфа ІІ, за якою чеським протестантам дозволялося будувати протестантські церкви. У відповідь на це спалахнуло Чеське повстання 1618-20, першими кроками якого було звернення до Протестантської унії та обрання королем Чехії її голови Фрідріха Пфальцського.
З цього починається перший, чеський, або чесько-пфальцький, період (1618-23) Т. в. Окрім Чехії, повстання проти влади Габсбургів виникли і в інших регіонах, зокрема в Трансільванії. Спираючись на допомогу Католицької ліги (уклавши з нею союз в 1619), імператор Фердінанд ІІ розбив чеських протестантів біля Білої Гори 8.11.1620, після чого почав відновлювати католицтво в Чехії. Війська Католицької ліги та Іспанії зайняли Пфальц в 1621-23 після перемог імперського полководця Тіллі під Вімпфеном та Хьохстом. Землі Фрідріха Пфальцського було конфісковано імператором, Верхній Пфальц відійшов до союзника імператора – Баварії. Період 1621-23 років Т. в. іноді називають Пфальцським.
Другий період Т. в. – датський (1625-29) – характеризується втручанням сусідніх держав у хід війни. Підтримана субсидіями з боку Франції, Англії та Голландії за умовами Гаагської конвенції про субсидії 1625 року, першою втрутилася у війну Данія, розраховуючи захопити південне узбережжя Балтійського моря. Основні сили Голландії при цьому було спрямовано на війну проти Іспанії, що відновилася 1621 року після т.зв. Дванадцятилітнього перемир'я 1609. Французький уряд Ришельє намагався залучити до війни проти імперії Швецію, але останню було втягнуто у війну із союзником Габсбургів, Річчю Посполитою.
Війська імперії та Католицької ліги нанесли ряд відчутних поразок силам антигабсбурської коаліції (перемога імперського полководця Валленштейна над генералом коаліції Мансфелдом при Дессау 25.04.1626; перемога Тіллі над королем Данії Крістіаном IV біля Луттера 27.08.1626) та вигнали війська Данії з території Німеччини в 1627-28. Північну Німеччину було окуповано військами Валленштейна, який планував вторгнення в Данію і розпочав будувати флот. Данія була змушена укласти Любекський мир 1629 року на умовах відновлення довоєнного стану і виходу з війни. Реституційний едикт, виданий Фердінандом ІІ 1629 року, було направлено на підрив положень Аусбурського релігійного миру 1555, протестантські титули оголошувались недійсними. Норми едикту підсилили спротив протестантів владі Габсбурга. В 1628-31 роках розгорнулися бойові дії між Імперією та Францією в Північній Італії – т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Вестфальська система міжнародних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок