Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> НАЦИСТСЬКА ЕЛІТА НА ОКУПОВАНИХ ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ

НАЦИСТСЬКА ЕЛІТА НА ОКУПОВАНИХ ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ

Назва:
НАЦИСТСЬКА ЕЛІТА НА ОКУПОВАНИХ ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,37 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
О. М. Казакова
НАЦИСТСЬКА ЕЛІТА НА ОКУПОВАНИХ ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ
Реалізація однієї із основних цілей німецього фашизму - створення "тисячолітнього рейху" - передбачала встановлення нацистами „нового порядку". Для цього потрібна була перш за все нова міцна система управління. В останні роки у вивченні історії нацизму як зарубіжними, так і вітчизняними дослідниками увага привертається до проблем функціонування владних структур. Неабиякого значення набуло вивчення нацистської політичної еліти, яка здійснювала управління як в самій Німеччині, так і на окупованих територіях. Поряд з тим не достатньо розкрита „проблема співвідношення в нацистський системі панування методів терору, пропаганди та організаційнго- політичного впливу, їх взаємозв'язки та взаємодію у різні періоди існування режиму" у тому числі на окупованих територіях [1, с. 92]. Безумовно, що все це має відношення і до процесу впровадження нацистських структур та діяльності нацистських функціонерів на окупованих польських землях.
У цій статті автор намагалась показати, що саме від діяльності нацистських функціонерів залежить хід та спрямованість нацистської окупаційної політики на польських територіях.
Ключову роль в реалізації окупаційної політики на етнічних польських землях відігравали нацистські функціонери, які очолювали новоутворені адміністративно-територіальні структури. Серед них слід відокремити Ганса Франка, Артура Грайзера та Альберта Форстера. На "приєднаних" до рейху польських землях А. Грайзер та А. Форстер очолили в жовтні 1939 р. нові імперські гау Край Варти та Ґданськ - Західна Пруссія. Ганс Франк згідно з наказом від 12 жовтня 1939 р. "Про створення Генерального губернаторства на східних і південно-східних польських територіях" був призначений керівником цієї адміністративної одиниці. Саме ці нацистські лідери були головними архітекторами окупаційної політики на підпорядкованих їм територіях. Зосередивши в своїх руках усю повноту влади, вони найчастіше з власного розуміння здійснювали політику, в інтересах рейху або особистої користі.
Артур Грайзер народився 22 січня 1897 р. в окрузі Позен, у містечку Шрода. Його ідейні переконання привели до націонал-соціалістичного руху. У 1924 р. в Ґданську за його участю була створена націоналістична організація "Шталевий шолом" [2, с. 114]. У ній він зарекомендував себе як активний діяч, брав участь у багатьох заходах цієї організації. Напередодні Другої світової війни його обрали головою сенату в Ґданську. Згодом А. Грайзер вступає до лав СС та займає там досить високі посади. Відразу після нацистської окупації польських земель Артур Грайзер очолює цивільну адміністрацію у військовому окрузі Позен, а пізніше призначається гауляйтером [3, с. 198]. Слід зазначити, що за часів управління цією територією у Грайзера домінувало прагнення до зміцнення влади. Він планував Краї Варти перетворити на взірцеву німецьку провінцію (Mustergau). Щоб досягти цієї мети, поводився надто жорстоко. Під його керівництвом здійснювалась політика, спрямована на масові виселення та винищення польського та єврейського населення. Етнічні чистки в окрузі Краї Варти розпочалися у відповідності з системою "Дойче фолькслісте". Сортування населення окупованих територій здійснювалось, виходячи з того, яке воно мало відношення до німецької мови, німецької культури та німецького походження. Артур Грайзер особисто слідкував за виконанням цієї програми, за якою польське населення рівнялося до стану рабів.
Інше імперське гау Ґданськ - Західна Пруссія в роки нацистської окупації очолив Альберт Форстер. Він народився 26 липня 1902 р. З 1923 р. Форстер перебував у лавах НСДАП. Саме він очолив відділення штурмових загонів (СА) у Ґданську [4, с. 223]. Після 1933 р. Форстер стає на чолі спілки німецьких службовців у регіоні, яка входила до складу Ґданського робітничого фронту. Після поділу Польщі, восени 1939 р. призначається гауляйтером новоутвореної провінції на польських територіях [5, с. 295].
На підпорядкованій території А. Форстер проводив політику онімечення за власною програмою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: НАЦИСТСЬКА ЕЛІТА НА ОКУПОВАНИХ ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок