Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Новітні технології в світі після ІІ світової війни

Новітні технології в світі після ІІ світової війни

Назва:
Новітні технології в світі після ІІ світової війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,48 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Новітні технології в світі після ІІ світової війни


Після ІІ світової війни світове господарство стояло перед тим, щоб відновлювати зруйновані війною національні господарства та світові економічні відносини. Виявилося більш раціональним не відновлювати старі технології виробництва, а одразу впроваджувати нові технології виробництва. Тому період після ІІ світової війни характеризується впровадженням великої кількості новітніх технологій в різних галузях.
У цьому плані відкриття і мирне використання атомної енергії, осво-єння космосу, поява нових технологій змінили організацію та управління виробництвом. Корінний переворот у продуктивних силах суспільства, коли наука перетворилася на безпосередню продуктивну силу, дістав назву науково-технічної революції (НТР).
Початком НТР вважають 50-ті pp., коли стали до ладу перші атомні електростанції, було запущено перший супутник Землі, розпочалося використання у промисловості електронно-обчислювальних машин. Характерні риси НТР: універсальність (охоплює всі галузі) і пришвидшення науково-технічних перетво-рень (скорочує час між відкриттям і впровадженням).
Розгортан-ня НТР привело до активізації соціально-економічних процесів у світі. Наука, що раніше виступала лише як джерело нових техніч-них ідей, перетворилася на безпосередню виробничу силу. Ви-робництво ставило завдання перед наукою, а наука пропонувала нові технології виробництву.
Якщо на першому етапі НТР тільки робилися перші кроки в цьому напрямі, то на другому етапі, у 60-ті pp., масовою стала автоматизація виробництва: широко використовувалися роботи, автоматизовані системи управління виробництвом.
Від початку 80-х pp. настав третій етап НТР. Автоматизація та роботизація виробництва досягли такого рівня, що робітник дедалі більше відходив від процесу виготовлення продукції та здійснював лише регулювання і контроль виробничого процесу.
У всіх сферах життя людей відбуваються перетворення. Основ-ними енергоносіями в різний час були вугілля, нафта, газ. Проте їхні запаси не безмежні, тому вчені працюють над використан-ням інших видів енергії, зокрема ядерної. Ведуться пошуки шля-хів широкого застосування енергії води, сонця. У природі є вели-чезна кількість ресурсів, але далеко не завжди можливо знайти матеріали, що повністю задовольняли б вимоги людей. Тому завдяки досягненням науки з'явилися синтетичні замінники, які широко використовуються в побуті й на виробництві.
Величезні можливості має сучасна медицина, особливо після відкриття ан-тибіотиків і створення діагностичних апаратів.
Винайдення комп'ютера вважають одним із найбільших досяг-нень людства і прирівнюють до відкриття вогню й колеса. Мік-роелектроніка відкриває величезні можливості для інтелектуалі-зації праці представників величезної більшості професій. Слідом за мікроелектронікою починають стрімко розвиватися біотехно-логія, а також технологія створення матеріалів із заздалегідь за-даними властивостями.
Удосконалюються системи транспорту і зв'язку. Невід'ємною частиною життя більшості жителів Землі стало телебачення. Су-путники зв'язку зробили засоби масової інформації глобальни-ми.
Значна частина людей у розвинених країнах уже не уявляє свого життя без Інтернету — світової системи інформації. З цьо-го випливає, що наукова і технічна революція принципово зміни-ла обличчя суспільства, уможливила дедалі більше задоволення потреб усіх його членів.
Небувало швидкий розвиток науки, її взаємодія як з матеріальним виробництвом, так і іншими видами діяльності, перетворення науки в безпосередню продуктивну силу. Наука не тільки перетворилася в одну з провідних сфер людської діяль-ності, а й стала одним з інтеграційних чинників виникнення міжгалузевих систем господарства, як національних, так і світових. Подібний прорив став можливим зав-дяки сучасним системам освіти та великим затратам на наукові дослідження. Особ-ливо великі досягнення в сфері освіти і наукових досліджень мають США, Японія, ФРН, Франція, Великобританія, малі промислово розвинуті країни Європи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Новітні технології в світі після ІІ світової війни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок