Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Економічна історія Англії, Франції, Німеччини та України в ХІХ-ХХ століттях

Економічна історія Англії, Франції, Німеччини та України в ХІХ-ХХ століттях

Назва:
Економічна історія Англії, Франції, Німеччини та України в ХІХ-ХХ століттях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,19 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Економічна історія Англії, Франції, Німеччини та України в ХІХ-ХХ століттях


Англія. В останній третині XIX ст. в Англії почали знижуватися темпи промислового виробництва. Інтенсивний процес індустріалізації США, Німеччини, Росії, Японії зумовив виникнення нових центрів про-мислового виробництва. Англійська промисловість почала втрачати іноземні ринки збуту.' Водночас американські та німецькі товари, дешевші та кращі за якістю, потрапляли на внутрішній ринок країни.
Головною причиною відставання Англії було по-ступове фізичне і моральне старіння виробничої бази британської промисловості. Англійські фабрики та заводи були збудовані ще в кінці XVIII — першій половині ХІХ,ст. і оснащені машинами та механізма-ми доби промислового перевороту. Вони неспроможні були виготовляти таку кількість виробів і такої якос-ті, як американські та німецькі, що базувалися на ефективнішій виробничій основі, створеній науково-технічним процесом останньої третини XIX ст;
Технічна модернізація англійської промисловості була вкрай необхідною, але надзвичайно дорогою і складною, вона вимагала додаткових капіталовкла-день, Англійські підприємці та банкіри віддавали перевагу експорту капіталу за кордон, в колонії та залежні країни, в яких наявність дешевої робочої сили забезпечувала їм високі прибутки. Вивіз капіта-лу був бажаним також з огляду на зростаючі потре-би в колоніальній сировині — нафті, руді, кольоро-вих металах, каучуку та ід.
Тим не менше, в англійській промисловості по-ступово відбувалися структурні зміни. Як і в США та Німеччині, в Англії високими темпами розвива-лися галузі важкої промисловості, особливо стале-плавильна, електротехнічна, хімічна. Вони випере-дили традиційно розвинені галузі — видобуток вугіл-ля, виплавку чавуну, переробку бавовни. На розвит-ку англійської промисловості позначалась слабка енергозабезпеченість країни.
Процес монополізації промисловості в Англії про-ходив повільніше, ніж-в США та Німеччині, тут три-валий час зберігалися дрібні та середні підприєм-ства. Банківський капітал випереджував промисло-вий за темпами концентрації і централізації. Напе-редодні першої світової війни 27 великих банків Англії володіли 86% усіх вкладів. Надлишковий ка-пітал Англія інвестувала в економіки своїх колоній, які на початку XX ст. у 100 разів перевищували розміри метрополії.
Інвестиції направлялися, як правило, у виробничу сферу— будівництво підприємств, шахт, портів, доріг і т. ін. Англійські монополії в колоніях та напівко-лоніях відігравали роль важливого механізму пере-ливання капіталів і технологій, будували транспортні комунікації, створювали соціальні інституції, готу-вали місцеві кадри для підприємницької діяльності.
Незважаючи на окремі випадки (спроба задушити розвиток індійської текстильної промисловості), полі-тика Англії щодо залежних країн сприяла їхньому економічному становленню, формуванню сучасної макроцивілізації взагалі.
Франція. Впродовж XIX ст. Франція займала друге місце у світі за рівнем промислового виробництва, поступаючись лише Англії. Однак в кінці XIX ст. вона опинилася на четвертому місці.
Причиною цього була, перш за все, поразка у Франко-русській війні та її наслідки. Мирний договір 1871 р. був невигідним для Франції. Вона зобов'я-зана була сплатити Німеччині 5 млрд франків конт-рибуції і як гарантію виплати віддавала частину своєї території — провінції Ельзас та Лотарінгію. Ці землі були економічно найрозвиненіші, багаті на залізну руду, вугілля, тут добре розвивалася текстиль-на та інші галузі промисловості. Втрата Ельзасу та Лотарінгії примусила Францію ввозити велику кількість залізної руди і чорних металів.
Сировинна база Франції й без того була недостат-ньою. Вона змушена була імпортувати половину необ-хідного їй вугілля. Таким чином росла собівартість французьких металовиробів, зменшувалася їхня кон-курентоспроможність.
У французькій промисловості також необхідно було міняти застаріле фабрично-заводське обладнан-ня, що вимагало значних капіталовкладень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Економічна історія Англії, Франції, Німеччини та України в ХІХ-ХХ століттях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок