Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Перша Світова Війна 1914-1918, війна між двома коаліціями європейських держав Троїстим Союзом і Антантою

Перша Світова Війна 1914-1918, війна між двома коаліціями європейських держав Троїстим Союзом і Антантою

Назва:
Перша Світова Війна 1914-1918, війна між двома коаліціями європейських держав Троїстим Союзом і Антантою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,78 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Перша Світова Війна 1914-1918, війна між двома коаліціями європейських держав Троїстим Союзом і Антантою.
Напередодні війни найбільш гострі протиріччя існували між Великобританією і Німеччиною, інтереси яких стикалися в багатьох районах земної кулі, особливо в Африці, Азії, на Ближньому Сході. Їх суперництво перетворювалося в запеклу боротьбу за панування на світовому ринку, за захоплення чужих територій.
Безпосереднім мотивом до війни послужило вбивство 28 червня 1914 в місті Сараєво (Боснія) спадкоємця австро-угорського престолу ерцгерцога Франца Фердінанда. Підбурювана Німеччиною, Австро-Угорщина 28 липня оголосила війну Сербії. 1 серпня Німеччина оголосила війну Росії, 3 серпня - Франції і Бельгії, 4 серпня Великобританія оголосила війну Німеччині. Піздніше у війну було залучене більшість країн світу (на стороні Антанти - 34 держави, на стороні німецько-австрійського блоку - 4). Ворогуючі сторони почали війну, маючи багатомільйонні армії. Військові дії охопили територію Європи, Азії і Африки, велися на всіх океанах і багатьох морях. Головними сухопутними фронтами в Європі, на яких вирішувався вихід війни, були Західний (французький) і Східний (російський). По характеру задач, що вирішуються і досягнутим військово-політичним результатам події Першої світової війни можна розділити на п'ять кампаній, кожна з яких включала в себе декілька операцій, проведених на різних театрах військових дій.
Кампанія 1914
Бойові дії на Західному фронті почалися в серпні вторгненням німецьких військ в Люксембург і Бельгію. 20 серпня вони зайняли Брюссель, отримавши можливість безперешкодно просуватися до кордонів Франції. 21-25 серпня в прикордонній битві німецькі армії відкинули англо-французькі війська, вторглися в Північну Францію і на початок вересня вийшли на ріку Марна між Парижем і Верденом; прагнучи охопити відкриті фланги один одного, противники вдавалися до маневрених операцій (що отримали назву «Біг до моря»), внаслідок яких фронт досяг морського узбережжя. У жовтні і листопаді кровопролитні битви у Фландрії виснажили і зрівноважили сили сторін. Від швейцарського кордону до Північного моря простяглася лінія суцільного фронту. Маневрені дії на Заході змінилися позиційною боротьбою. Розрахунок Німеччини на швидкий розгром Франції провалився. Багато в чому цьому сприяли наступальні дії російських військ в Східній Пруссиї (Східно-Пруська операція, 4(17).8-2(15).9.1914.) Наступ 1-й і 2-й армій російського Північно-Західного фронту з метою захоплення Східної Прусії спочатку мало деякий успіх, що примусив німецьке командування зняти частину сил із заходу, що допомогло Франції отримати перемогу в Марнській операції. Однак незадовільне керівництво командуючого фронтом Я. Г. Жилінського і злочинна бездіяльність командуючого 1-й армією генерала П. К. Ренненкампфа призвели до поразки російських військ і їх відходу з Східної. Прусії), в Галиччині (Галіцийска операція, 5(18).8 - 8(21).9.1914, Російські війська Південно-Західного фронту відбили наступ 4 австро-угорських армій в Галиччині і Польщі і відкинули їх за ріки Сан і Дунаєць, створивши загрозу вторгнення в Угорщину і Силезію) і інші операції.
23 серпня війну Німеччині оголосила Японія, в жовтні на стороні німецького блоку у війну вступила Туреччина. Утворилися нові фронти в Закавказзі, Месопотамії, Сірії і Дарданелах. У результаті кампанії 1914 жодна з сторін не добилася своїх цілей, розрахунки на швидкий розгром противника провалилися, на Західному фронті війна набула позиційного, окопного характеру.
Кампанія 1915
Німецьке командування зосередило головні зусилля на Східному фронті. Бойові дії на російському фронті почалися в січні і продовжувалися з невеликими перервами до глибокої осені. Літом німецькі війська здійснили прорив під Горлицею. Незабаром вони розгорнули наступ в Прибалтиці. Російські армії залишили Галиччину, Польщу, частину Латвії і Білорусії. У жовтні фронт стабілізувався. На Західному фронті осінню англо-французькі війська провели наступальні операції в Артуа і Шампані, які, однак, істотно не змінили обстановку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Перша Світова Війна 1914-1918, війна між двома коаліціями європейських держав Троїстим Союзом і Антантою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок