Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Соціально-політичний розвиток світу на порозі ХХІ століття

Соціально-політичний розвиток світу на порозі ХХІ століття

Назва:
Соціально-політичний розвиток світу на порозі ХХІ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,91 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Соціально-політичний розвиток світу на порозі ХХІ століття


Ця тема посідає особливе місце в курсі політичної історії. Зна-чення її полягає в тому, що в ній розглядаються актуальні проблеми сучасного світу і тенденції його розвитку. А найголовніше те, що в цей період відбулися події, які докорінно змінили політичну карту світу і співвідношення в ньому політичних сил: соціально-економічні й політичні зміни в східноєвропейських країнах і розпад світової системи соціалізму; розпад СРСР і створення на його території незалежних держав. Ці події ще вимагають поглиб-леного вивчення, адже вони є найважливішими подіями в політичній історії останнього 15-річчя XX століття, але вже тепер можна сміливо стверджувати, що вони мають величезний вплив на подальший розвиток світової історії.
Окрім того, науковці різних країн, передусім СРСР і США у 1983 р. вперше сформулювали висновок: удосконалення зброї масового знищення зробило світову війну практично неможливою. Чому? Тому, що розв’язання за сучасних умов ядерної війни призвело б до глобальної екологічної катастрофи, до загибелі цивілізації. Практично йдеться про дальше існування людства і навіть самого життя на Землі. Ось чому проблема війни і миру, проблема виживання людства стала першочерговою, найактуальнішою проблемою сучасності. Цей надзвичайно важливий висновок необхідно враховувати політикам, керівникам усіх країн світу.
Вивчаючи дану тему, студенти мусять усвідомити, що нові сили, які прийшли до керівництва СРСР на чолі з М. Горбачовим у квітні 1985 р., розуміючи складне становище суспільства, стали на шлях радикальних змін у ньому. Реформаторам із самого початку було зрозуміло, що країна вражена економічною кризою. Із цього випливало і сформульоване тоді стратегічне завдання: прискорення соціально-економічного розвитку радянського суспільства.
Рекомендуємо студентам продумати і дати відповіді на запитання: чому гасло «прискорення» незабаром змінилося гаслом «перебудови»? У чому полягали потреба і суть перебудови? Що було головною метою, основним напрямком перебудови? Які позитивні результати перебудови? Покажіть непослідовність і суперечливість здійснення перебудови.
Хід подій показав, що Михайло Горбачов, як ініціатор перебудови, не мав конкретного плану її здійснення. Перебудова глибоко не готувалася, реформи не прогнозувалися, здебільшого все відбувалося спонтанно, імпровізовано, під тиском обставин.
Захоплений політичною боротьбою, М. Горбачов гадав, що економічні проблеми вирішаться самі собою. Зрештою відбувся катастрофічний економічний спад. Дедалі більше загострювалися національні конфлікти, почалися міжнаціональні війни. Рівень життя населення швидко погіршувався. Суспільство переживало період розброду та хитань.
Можливість проведення кардинальної перебудови без погіршення економічного, правового та культурного капіталу суспільства була втрачена. Зрештою, і сама перебудова була дискредитована. Вона не розв’язала жодної фундаментальної проблеми з тих, що стояли перед суспільством. Яких головних помилок припустився М. Горбачов як ініціатор перебудови?
Студенти мають осмислити, що перебудова передбачала демократичні реформи політичного режиму СРСР. У 1987—1988 рр. була сформульована реформаторська політична концепція і здій-снені реальні політичні реформи. Розкрийте їхню сутність і значення.
Із червня 1989 до початку 1990 р. радикальна опозиція домоглася реалізації вимоги про відміну 6-ї статті Конституції СРСР (про КПРС як керівну силу радянського суспільства), що мало велике значення для ліквідації політичної монополії КПРС. Сама КПРС розкололася. Вона виявила цілковиту нездатність вести політичну боротьбу в умовах плюралізму. Перебудова на основі соціалістичного вибору зайшла в безвихідь. Розпочався процес суверенізації республік.
Студенти мусять зрозуміти й розкрити суть подій, які відбулися 19—21 серпня 1991 р. Ці події підвели риску під перебудовою. Після них у країні склалася принципово нова ситуація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціально-політичний розвиток світу на порозі ХХІ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок