Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Петергоф

Петергоф

Назва:
Петергоф
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,59 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План.
1. Вступ.
2. Виникнення Петергофа.
3. Монплезір
4. Великий палац - основна споруда Петергофа
5. Великий каскад.
6. Посилання.
2. Виникнення Петергофа.
Виникнення Петергофа (Петродворца) пов'язане з остаточним твердженням Росії на берегах Балтійського моря на початку XVIII століття і з підставою приморській столиці - Санкт-Петербурга. Дорога уздовж берега Фінської затоки з'єднувала що будувався Петербург зводити для його захисту військово-морської цитаделлю (Кронштадтом).
Майже всі землі узбережжя були роздані сподвижникам Петра I. Ряд прибережних миз закріпили за палацовим відомством. На одній з них, розташованої майже на половині шляху від Петербурга до Кронштадта,зазвичай зупинявся Петро I, через що вона отримала найменування
Пітергоф (Петров двір). Перша згадка про неї збереглася в похідному журналі Петра за 1705.
У 1710-1711 роках на березі затоки, «при морі і гаю», був побудований дерев'яний палац, в якому часто зупинявся Петро I і іноді проводилися прийоми. Коли в 1714 році за розпорядженням
Петра почалося пристрій парадної резиденції, за мизой,що знаходилася поблизу західного кордону Нижнього парку, збереглося тільки господарське значення, а захирілий палац підтримували ремонтами до 70-х років XVIII століття.
Схожа історія виникнення Версаля як резиденції французьких королів. В історії перша згадка про Версалі відноситься до 1037році, але резиденцією цей містечко стало набагато пізніше.
... До 1632, коли його придбав Людовик XIII, Версаль був невеликим селищем. Людовик XIII побудував собі тихий мисливський будиночок, у якому можна було б із задоволенням відпочити в недовгі години своїх розваг. Зводилися замок був такий малий і скромний, що в ньому не були навіть передбачені покої ні для королеви-матері, ні для королеви-дружини ...
Першим архітектором, відповідальним за петергофськи роботи, був
І.-Ф. Браунштейн, помічник відомого німецького архітектора і скульптора А. Шлютері. Працюючи з Шлютері, він отримав різнобічну підготовку та навички практичної роботи.
За два роки будівництва заклали основу планування Нижнього парку та Верхнього саду, звели і почали обробляти Верхні палати і середню частину Монплезір, побудували Великий грот майбутнього великого каскаду, почали пристрій Малого гроту, на місці якого згодом було споруджено каскад Драконів, прорили Великий канал.
3. Палац Монплезір - один з найцінніших пам'ятників російського мистецтва першої чверті XVIII століття.
Палац Монплезір - один з найцінніших пам'ятників російського мистецтва першої чверті XVIII століття. Монплезір став першою спорудою, яка дала основу цілого комплексу кам'яних палаців,які згодом і були названі Петергофом.
Думка про будівництво приморських палат на мису, з якого видно столиця, Кронштадт і північний берег Фінської затоки, належала
Петру I. На одному з його малюнків вперше з'явилася назва цих палат - «Монплезю» (у перекладі з французької моє задоволення).
Композиція палацу відзначена граничною чіткістю. До центрального обсягу, виділеного шатрового покрівлею, примикають дві галереї,завершені мініатюрними павільйонами - люстгаузамі з невеликими світловими ліхтариками. У декоративному оформленні фасадів Монплезір використані мотиви голландської архітектури XVIII століття. Стіни будівлі залишені не оштукатуреними і розфарбовані в кольори цегли з пробілювання швів. Північний фасад декорований іншими рустованими пілястрами. Південний садовий фасад, перерізаний великими віконними і дверними прорізами, майже суцільно засклений, що надає йому особливу легкість.
Для внутрішнього планування Монплезір характерна така ж чіткість, як і для його об'ємної композиції: середню частину палацу займає парадний зал, з двох сторін від нього розташовані по три невеликі кімнати.
Декоративне оздоблення Монплезір не справляла розкішшю, але її вишуканість, філігранна закінченість кожної деталі підкреслювали значущість маленького приморського палацу як місця перебування володаря великої держави.
Ансамбль Монплезір включає цілий комплекс парадних таслужбових будівель.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Петергоф

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок