Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Розгром Японії

Розгром Японії

Назва:
Розгром Японії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,07 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Розгром Японії
Причини вступу СРСР у війну з Японією:
Японія була союзником Німеччини і заздалегідь готувалася до війни з СРСР на боці Німеччини. Лише перемоги ЧА під Москвою та Сталінградом відсунули термін нападу Японії на СРСР;
Японія постійно провокувала прикордонні війська на Далекому Сході, в результаті чого СРСР повинен був тримати на кордоні 40 дивізій;
СРСР дав зобов’язання союзникам про вступ у війну з Японією після розгрому Німеччини;
СРСР був зацікавлений у війні з Японією, сподіваючись на військове захоплення територій та встановлення свого впливу.
Після капітуляції Німеччини війна в Європі закінчилась. Значних успіхів союзниками було досягнуто у війні з Японією. Ще в жовтні 1944 року біля о. Лейте сталась найбільша морська битва ІІ світової війни між японським та союзницьким флотами. Втрати Японії складали 4 авіоносці, 3 лінкори, 10 крейсерів та 9 есмінців. Після такої поразки Японія втратила свої позиції. Захопивши о. Іводзіма, американці приступили в квітні до операції “Айсберг”, що передбача висадку десанту на Окінаву. Водночас йшло бомбардування японських міст. Так, в Токіо загинуло біля 80 тис. людей. Але Японія продовжувала точити опір. Японська авіація застосувала масові дії льотчиків камікадзе (камікадзе – вітер богів). Внаслідок їхніх дій було потоплено 45 американських кораблів, біля 300 зазнали важких ушкоджень.
Американське командування розуміло усю складність ситуації. Передбачалося, що воєнні дії проти Японії можуть затягнутися до кінця 1946 року і обійдуться для американців в 1 млн. загиблих. Це була одна з причин застосування США атомної зброї, хоча ця акція носила більш політичний характер. Між союзниками та Японією велися переговори про підписання останньою капітуляції. Але Японія не погоджувалась на вимогу беззастережної капітуляції. Крім того союзники не погоджувались на збереження трону імператорові Хірохіто і навіть розглядалось питання про притягнення його до міжнародного воєнного трибуналу. Щоб вплинути на перебіг переговорів, Японія звертається до Сталіна з пропозицією стати посередником. Але Сталін відкинув її, прагнучи взяти участь у розгромі Японії з метою захоплення нових територій і встановлення економічного та політичного впливу СРСР. Після того як переговори зайшли в кут 26 липня 1945 року США і Англія прийняли в Потсдамі декларацію з вимогою беззастережної капітуляції, японський уряд відхилив цю пропозицію. В той час активізується робота по створенню атомної бомби в США – 1942 рік. На початку липня 1945 року США та Великобританія домовляються про використання на території Японії атомної зброї. 6-9 серпня американці скинули дві атомні бомби на Хіросіму і Нагасакі. У результаті ядерного бомбардування загинуло більше 100 тисяч чоловік 400 тис. отримали смертельні поранення. Значна територія стала зоною радіоактивного забруднення. Для посилення психологічного тиску з американських літаків на Японію скидались мільйони листівок з погрозою повторного використання атомної зброї.
5 квітня 1945 року радянський уряд денонсував пакт про ненапад з Японією, а вночі з 8 на 9 серпня 1945 року радянські війська під керівництвом маршала Василевського нанесли удар по Квантунській армії, яка налічувала 1 млн. солдат та офіцерів. Початок воєнних дій проти Японії і загроза нових атомних бомбардувань, політичний пресинг змусили Японію вдатись до беззастережної капітуляції. Японський уряд прийняв це рішення 10 серпня 1945 року, але шлях до прийняття цього рішення був дуже важкий, бо японська військова еліта самураї стала проти стала проти свого імператора Хірохіто і бажала продовжувати війну до кінця. В результаті Японія погодилась на капітуляцію, прийняту 26 липня 1945 року. Отримавши позитивну відповідь від урядів США та Англії, 14 серпня 1945 року японський уряд віддав наказ припинити опір. Однак радянські війська продовжують дії в Маньчжурії, намагаючись захопити якомога більшу територію. Планувалась навіть повно масштабна операція з висадкою десанту на острові Хоккайдо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розгром Японії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок