Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦИСТСЬКОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОСВІТИ НА ОКУПОВАНИХ ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (вересень 1939 р. - червень 1941 р.)

ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦИСТСЬКОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОСВІТИ НА ОКУПОВАНИХ ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (вересень 1939 р. - червень 1941 р.)

Назва:
ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦИСТСЬКОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОСВІТИ НА ОКУПОВАНИХ ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (вересень 1939 р. - червень 1941 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,71 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
О. М. Казакова
ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦИСТСЬКОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОСВІТИ НА ОКУПОВАНИХ ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (вересень 1939 р. - червень 1941 р.)
Понад 60 років однією з найбільш цікавих тем для дослідників залишається Друга світова війна. Це стосується майже усіх її аспектів. Неабиякого значення набуло вивчення проблем, пов'язаних з розробкою та впровадженням окупаційної політики нацистської Німеччини. Поряд з тим не достатньо розкрито місце та вплив освітньої діяльності нацистів на процес встановлення «нового порядку» на окупованих польських територіях.
У цій статті автор намагалась показати, що саме освітня діяльність нацистських функціонерів була вагомим засобом ідеологічного впливу на польське населення та відігравала суттєву роль у функціонуванні окупаційного режиму.
У реалізації нацистських намірів встановлення "нового порядку" на окупованих польських землях значне місце відводилося культурі та освіті. Політика верхівки нацистської Німеччини в цих сферах мала вирішити завдання встановлення тотального контролю над духовним життям польського населення.
В основі цієї політики була ідеологічна доктрина Гітлера про расову перевагу німецької нації, що ґрунтувалась, перш за все, на її культурній вищості. Всі інші культурні надбання і цінності, як нижчі, не заслуговували на увагу і підлягали усуненню. Тому на території Генерального Губернаторства і "приєднаних" до рейху польських землях закривалися усі культурно-освітні установи, вищі та середні навчальні заклади, знищувалися та грабувалися пам'ятки історії та культури, влаштовувалися масові акції зі знищення польської інтелігенції та також церковнослужителів.
Заходи нацистських окупантів з ліквідації польської культури здійснювалися в декілька етапів. На першому з них була заборонена діяльність всіх культурних, наукових, громадських організацій та союзів.
З метою знищення польської культури німецька влада розпочала ліквідацію польської системи освіти. Ця політика не була єдиною, як в теоретичних розробках, так і практичній реалізації, мала ряд локальних відмінностей як на "приєднаних" до рейху територіях, так і в Генерального Губернаторства.
В перші місяці окупації вона призвела до значного скорочення чисельності шкіл, учнів та вчителів. Розпорядження про закриття шкіл, звільнення вчителів з'явилися вже в період управління польськими територіями військової адміністрації. Так, 20 вересня 1939 року Артур Грайзер на підпорядкованій йому території видав два розпорядження - про звільнення польських вчителів та введення у всіх школах, як громадських, так і приватних обов'язкового предмета німецької мови [1, с.7]. Скорочення чисельності польських шкіл було досить значним. Так, на всій території губернаторства функціонувало у жовтні 1939 року лише 30 % польських довоєнних шкіл [2, с.32]. У ряді міст, таких як Ясло, Кросно, Броцав, Санок, Горлице на жовтень-листопад 1939 року чисельність учнів скоротилася до 39 % від загальної кількості на той же час у 1938 року, а вчителів - до 42 % [2, с.123].
Німецькою окупаційною адміністрацією були закриті всі вищі навчальні заклади на польських територіях. Зокрема, Познанський університет, Ягелонський університет у Кракові, інститути, духовні академії. Практично повністю була ліквідована середня школа. Викладацький склад вищих та середніх навчальних закладів поповнив численний загін польських безробітних в роки Другої світової війни.
Замість ліквідованої системи польської освіти нацистська окупаційна адміністрація запропонувала свою. Основою нововведеної німецької освітянської системи для польського населення стала початкова школа. 9 жовтня 1939 року за розпорядженням А.Грайзера в окрузі Край Варти створювалися окремі школи для польських дітей [3, с.45-56]. У них пропонувалося навчання лише читанню, письму та рахуванню. Викладати в цих школах повинні були німці і лише в окремих випадках - поляки, саме викладання повинне було вестися тільки німецькою мовою. Рейхсфюрер Г.Гіммлер, будучи імперським комісаром зі зміцнення німецької нації, принципи окупаційної політики стосовно освіти на польських територіях виклав так: ".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦИСТСЬКОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОСВІТИ НА ОКУПОВАНИХ ПОЛЬСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (вересень 1939 р. - червень 1941 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок