Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ПЕРЕДУМОВИ ДЕЙТОНСЬКИХ МИРНИХ ПЕРЕГОВОРІВ (ЛИПЕНЬ-ЖОВТЕНЬ 1995 Р.)

ПЕРЕДУМОВИ ДЕЙТОНСЬКИХ МИРНИХ ПЕРЕГОВОРІВ (ЛИПЕНЬ-ЖОВТЕНЬ 1995 Р.)

Назва:
ПЕРЕДУМОВИ ДЕЙТОНСЬКИХ МИРНИХ ПЕРЕГОВОРІВ (ЛИПЕНЬ-ЖОВТЕНЬ 1995 Р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 94:341.76"1995"
В. В. Забара
ПЕРЕДУМОВИ ДЕЙТОНСЬКИХ МИРНИХ ПЕРЕГОВОРІВ (ЛИПЕНЬ-ЖОВТЕНЬ 1995 Р.)
Стаття присвячена виявленню головних передумов початку мирних переговорів між делегаціями республіки Боснії і Герцеговини, Республіки Хорватії і Союзної Республіки Югославія на військово-повітряній базі ВПС США Райт-Петерсон в м. Дейтон, штат Огайо. У статті розглянуто зміни у воєнно-політичній ситуації в регіоні Західних Балкан у липні-жовтні 1995 року.
Ключові слова: Дейтонська мирна угода, зона безпеки, миротворчі сили, Республіка Сербська, Боснійська Крайна, Федерація Боснії і Герцеговини, «иМРІІОРОІІ», військово-повітряні сили, Союзна Республіка Югославія.
Дейтонські мирні угоди стали важливою подією в історії Західних Балкан. Саме ці мирні угоди, реалізовані на практиці, припинили криваву громадянську війну в Боснії і Герцеговині. Вони завершили болісний розпад Югославської федерації і встановили нову систему міждержавних відносин між трьома республіками колишньої Югославії: Хорватією, Сербією та Боснією і Герцеговиною. Кілька років численні іноземні посередники та міжнародні організації не могли змусити ворогуючі сторони почати мирні переговори. На четвертий рік війни переговорний процес нарешті почався та увінчався успіхом, коли завдяки енергійному зовнішньому втручанню докорінним чином була змінена воєнно-політична ситуація в регіоні.
Проблема переговорного процесу на військово-повітряній базі ВПС США в м. Дейтон має певний історіографічний доробок. Серед вітчизняних фахівців проблематику етнічних конфліктів на Балканах досліджував Л. Маначинський, який є автором статей і монографій, присвячених проблемам реалізації мирних угод на території колишньої Югославії [1].
Досліджувана проблема знаходиться в центрі уваги сербських, хорватських та боснійських наукових установ. Так, важливими для розуміння цієї балканської проблеми в світлі міжнародних відносин є роботи юриста-міжнародника професора Смілі Аврамової - багаторічної радниці Слободана Мілошевича з цих питань [2]. Вагому фактологічну роль для дослідження відіграли журналістські матеріали та розслідування.
Прикладом може стати книга белградського журналіста Ліляни Булатович «Генерал Младич - військовий злочинець?» [3], базована серед іншого на текстах бесід з самим Р. Младичем.
У Росії ця проблема досліджується на державному рівні у зв'язку із зацікавленням Росії у балканському питанні. Ця проблема значною мірою досліджується Інститутом слов'янознавства РАН. Провідним фахівцем із врегулювання балканської кризи є автор фундаментальної роботи «История югославского кризиса (1990-2000)» [4] О. Гуськова.
Проблема завершення війни на Балканах розглядалася також іншими російськими істориками та науковими установами. Таким прикладом є праця, написана у співавторстві істориками Н. Васильєвою і
Гавриловим [5]. Ця робота відрізняється зваженим підходом до визначення причин війни.
Величезний документальний масив та фактичний матеріал, накопичений військовими журналістами та письменниками-документалістами, які були безпосередніми учасниками бойових дій та ходу переговорів. Прикладом таких досліджень є книга військового журналіста Є. Мяло «Россия и последние войны XX в.» [6], серія нарисів О. Іонова «Громадянська війна в Югославії 1991-1995 рр.» [7; 8], військові мемуари
Валецького «Війна в Югославії» [9], спогади дипломата К. Никіфорова «Між Кремлем та Республікою Сербською» [10], статті спеціального кореспондента газети «Правда» К. Ніколаєва [11].
У країнах Західної Європи Балканські події досліджуються на різних рівнях. Типовим прикладом роботи істориків Західної Європи є книга Ж. Бодсона «Новий світовий порядок та Югославія» [12].
Багатий фактичний матеріал надають численні публікації журналістів західних країн про ситуацію на Балканах у цей період, наприклад редакційна стаття у французькій газети «Монд» [13].
Існує велика кількість спогадів та мемуарів учасників численних переговорів і міжнародних місій на території Боснії і Герцеговини, зокрема мемуари спеціального представника президента США Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ПЕРЕДУМОВИ ДЕЙТОНСЬКИХ МИРНИХ ПЕРЕГОВОРІВ (ЛИПЕНЬ-ЖОВТЕНЬ 1995 Р.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок