Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> МІЖ МИРОМ ТА ВІЙНОЮ: ЗМІСТ ТА НАПРЯМКИ СОЦІАЛЬНОГО КОНФЛІКТУ У ФРАНЦІЇ 1559-1562 років

МІЖ МИРОМ ТА ВІЙНОЮ: ЗМІСТ ТА НАПРЯМКИ СОЦІАЛЬНОГО КОНФЛІКТУ У ФРАНЦІЇ 1559-1562 років

Назва:
МІЖ МИРОМ ТА ВІЙНОЮ: ЗМІСТ ТА НАПРЯМКИ СОЦІАЛЬНОГО КОНФЛІКТУ У ФРАНЦІЇ 1559-1562 років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,42 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Л.О. Нестеренко
МІЖ МИРОМ ТА ВІЙНОЮ: ЗМІСТ ТА НАПРЯМКИ СОЦІАЛЬНОГО КОНФЛІКТУ У ФРАНЦІЇ 1559-1562 років
Однією зі знакових подій, що пережила Європа в епоху бурхливого XVI століття стали громадянські війни у Франції. Як явище, що було складовою частиною переходу Французького королівства до нового часу, воно супроводжувало формування модерної держави і вплинуло на процеси національної консолідації французів.
Громадянські війни XVI ст. були об'єктом наукового інтересу не одного покоління істориків. Але матеріали історичних студій щодо явищ такого порядку дають можливість не тільки наблизитися до якомога повнішої реконструкції минуло, але й можуть мати значно ширший науковий резонанс, бо дають інформацію для широких теоретичних узагальнень інших соціальних дисциплін.
Громадянська війна розглядається як збройний конфлікт, спричинений загостренням протиріч до кризової стадії, за допомогою якого різні соціальні групи прагнуть вирішити ті суспільні проблеми, що набули стану полярності. На відміну від зовнішніх війн, громадянські мають особливий вплив не тільки на різні сфери суспільного життя, але й на всю соціальну систему: від окремого індивідуума до інститутів, соціальних зв'язків та відносин. Руйнівна дія такого способу розв'язання нагальних проблем суспільства і до сьогодні викликає питання в оцінках, визначенні короткотермінових та довготривалих наслідків.
Тому метою наукових розвідок протягом багатьох років було прагнення відтворити як загальну картину подій громадянських війн другої половини XVI століття, так і окремих їх подій. Свої інтерпретації бурхливих перипетій громадянських війн представили багато талановитих французьких дослідників. Тільки у ХХ ст. кілька разів перевидавалися роботи Л. Ромьє, у тому числі й про політичні витоки конфлікту [1; 2], побачили світ спроби комплексного бачення проблеми Л.-Р. Лефевра [3]. Класичними дослідженнями подій громадянських війн, що не втратили значення за фактичним та концептуальним змістом і сьогодні, були визнані французькими істориками, стали роботи українського історика Івана Васильовича Лучицького [4; 5]. Популярними серед істориків були і залишаються екскурси в історію французької Реформації [6; 7]. Тривають дискусії навкруг фактів і подій Варфоломіївської ночі [8], діяльності та оцінок окремих особистостей [9; 10].
Вагома історіографічна спадщина, як наслідок, має традиції дискусій навкруг цілого ряду питань. Так, поряд з визначенням цих війн як "громадянських" [11], можна зустріти назву "гугенотські", а ще частіше - "релігійні" [2; 3; 12]. Серед питань, що не мають однозначного підходу серед наукового загалу, є й дата початку громадянських війн. У науковій літературі та навчальних посібниках автори називають різний відправний час кривавої міжусобиці у французькому королівстві - і 1559, і 1560, і 1562 роки [13.-С.22; 14.-С.238; 15.-С.52-53]. Але визначення дати початку громадянських війн має для дослідників принципове значення. Саме від цього залежить, який зміст ми вкладаємо у події, що вплинули на життя не одного покоління французів, стали визначальними для процесів розвитку французької державності.
У статті робиться спроба представити широкий комплекс подій, що пов'язують з початком громадянських війн, а також представити точку зору в питанні, що являло собою французьке суспільство між 1559 і 1562 рр., які події визначили незворотність розвитку конфлікту, переростання його у війну.
Якщо простежити насичені подіями роки XVI ст., то з погляду сучасного дослідника можна виокремити деякі з них, що стали своєрідними рубежами. Їх виділення дозволяє зробити узагальнення, висновки, дати оцінки, виявити закономірності суспільного процесу. Таким важливим для загального аналізу став короткий, але насичений подіями період 1559-1562 років.
Саме 1559 рік став часом прояву гострих суспільних протиріч, сплеску політичного і релігійного протистояння, що швидко набирало сили, охоплюючи все більшу територію країни.
Деякі історики пов'язують їх початок із закінченням Італійських війн (1494-1559) і появою маси войовничо налаштованого дворянства у країні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: МІЖ МИРОМ ТА ВІЙНОЮ: ЗМІСТ ТА НАПРЯМКИ СОЦІАЛЬНОГО КОНФЛІКТУ У ФРАНЦІЇ 1559-1562 років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок