Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Росія у роки ІІ світової війни

Росія у роки ІІ світової війни

Назва:
Росія у роки ІІ світової війни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,88 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Росія у роки ІІ світової війни”


ПЛАН


1. Початок війни між Німеччиною і Росією (СРСР),
основні військові битви
Вранці 22 червня 1941 р. гітлерівська авіація розпочала бом-бардування радянських військових аеродромів і важливих стра-тегічних міст. Раптовість нападу дозволила ворогові у перший день війни знищити 66 радянських аеродромів і 1201 літак.
Перші удари нацистів взяли на себе радянські прикордонни-ки. Незважаючи на чисельну перевагу ворожих сил, вони показу-вали приклади героїзму та мужності. Навіки в історію війни увійш-ли подвиги прикордонників застави лейтенанта Лопатіна, бійців 90-го Володимиро-Волинського загону прикордонників, воїнів фортеці м. Бреста. На деяких напрямках радянські війська навіть перехопили стратегічну ініціативу і перейшли у наступ, зокрема вибили ворога з Перемишля й утримували місто протягом 5 днів. Але, попри героїчний опір Червоної армії, тільки протягом пер-шого дня ворог просунувся на 30—50 км у глиб радянської тери-торії.
У липні-вересні 1941 р. на радянсько-німецькому фронті розгорнулися бої величезного масштабу. На західному напрямі німецька група армій "Центр" 10 липня роз-почала наступ на Смоленськ, їй протистояли головні сили Захід-ного фронту (командувач С. Тимошенко), які не встигли органі-зувати тривку оборону і значно поступалися агресорові в силах і засобах; потужні танкові угруповання німців форсували Дніпро і 16 липня захопили Смоленськ. Але контрудари Червоної армії під Оршею, Вітебськом, Великими Луками і Смоленськом змусили нацистів уперше в перебігу другої світової війни перейти до оборони, групу армій "Центр" було зупинено на підходах до Москви. Під час Смоленської битви з'єднанням, що найбільше відзначилися, вперше в Червоній армії було присвоєно наймену-вання гвардійських.
Спроба німців відразу захопити місто зазна-ла краху. Ворога було зупинено в середині липня 1941 р. Фінська армія з півночі вийшла на старий кордон між Фінляндією та СРСР і фактично припинила бойові дії. Наступ на Ленінград стримува-ли радянські війська, які вели бої у Прибалтиці та захищали пів-острів Ганко. Лише наприкінці серпня — на початку вересня на-цисти відновили наступ на місто. 8 вересня ворог захопив Шліс-сельбург, блокувавши Ленінград із суходолу. Розпочалася блока-да Ленінграда, яка тривала 900 днів. Протягом 611 днів місто постійно бомбардували та обстрілювали з важкої артилерії. У жовтні 1941 р. німці спромоглися захопити Тихвін, що значно ускладнило ситуацію навколо Ленінграда і в самому місті. У груд-ні 1941 р. радянські війська вибили ворога з Тихвіна, що забез-печило зв'язок між містом і країною через Ладозьке озеро. Цією "дорогою життя" з міста було евакуйовано і врятовано від голод-ної смерті 550 тис. осіб.
За перші п'ять місяців війни Німеччина та її союзники окупували Прибалтику, Білорусь, Молдову, майже всю Україну, в тому числі частину Донбасу і Криму, а також західні області Росії. Територія, захоплена воро-гом, становила понад 55 млн кв. км. До війни на ній проживало 74,5 млн душ. До кінця літа 1941 р. в німецький полон, за даними начальника генерального штабу вермахту Ф. Гальдера, потрапи-ло близько 4 млн солдатів і офіцерів Червоної армії. Там опини-лися цілі з'єднання. Навіть штаб Південно-Західного фронту був знищений ворогом.
Головною причиною тих величезних втрат, яких зазнав Ра-дянський Союз у перший рік війни, були грубі помилки й прорахунки політичного та військового командування, особливо Й. Сталіна.
Однак, незважаючи на тимчасові поразки СРСР, гітлерівсь-кий задум "блискавичної війни" провалився.
Прикордонні бої, оборона Києва, Одеси, Севастополя, битви за Ленінград, Смоленськ зірвали плани, розроблені німецькими генералами. На жодному з трьох головних стратегічних напрям-ків гітлерівська армада не зуміла досягти поставлених цілей.


2. Московська та Сталінградська битви –
як одні з вирішальних у протистоянні Німеччини та СРСР
Наступ ворожих військ на Москву розпо-чався ЗО вересня 1941 р. Так почалась операція "Тайфун". Танко-вими ударами ворог прорвав оборону радянських військ і піді-йшов до Вязьми, захопив м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Росія у роки ІІ світової війни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок