Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> КОРОЛІВСЬКИЙ ДВІР В РАННЬОТЮДОРІВСЬКІЙ АНГЛІЇ ЯК ЗАСІБ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ВЛАДИ

КОРОЛІВСЬКИЙ ДВІР В РАННЬОТЮДОРІВСЬКІЙ АНГЛІЇ ЯК ЗАСІБ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ВЛАДИ

Назва:
КОРОЛІВСЬКИЙ ДВІР В РАННЬОТЮДОРІВСЬКІЙ АНГЛІЇ ЯК ЗАСІБ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ВЛАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,42 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 94(420)" 1485/1603"
О. М. Маклюк
КОРОЛІВСЬКИЙ ДВІР В РАННЬОТЮДОРІВСЬКІЙ АНГЛІЇ ЯК ЗАСІБ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ВЛАДИ
Стаття присвячена аналізу історії Королівського двору в Англії раннього нового часу. Автор представив зміни ролі королівської влади, її персоніфікацію в епоху ранніх Тюдорів. Королівський двір епохи Генріха УІІ й Генріха ҐІІІ характеризується як особливий інститут влади. Королівський двір стає центром політичного й культурного життя в Англії першої половини ХҐІ століття. Автор дійшов висновку, що Королівський двір у Тюдорівській Англії стає інститутом, що формує певний імідж королівської влади в Європі. Ключові слова: "королівський двір" (господарство), король, фаворити, придворні партії, ранній абсолютизм, парламент, Таємна рада, Реформація, публічна влада, ранньотюдорівський період.
Останнім часом у вивченні політичної історії ми спостерігаємо активізацію наукового інтересу до проблем функціонування владних структур. У цьому контексті винятковий інтерес становить політична історія Англії, з її багатовіковою еволюцією державно-правових конституційних структур та поступальним розвитком політичних інститутів. Пріоритетними сферами у дослідженнях істориків довгий час залишалися центральні органи управління, станово-представницькі структури, органи місцевого управління та інші; королівський двір, як складний суспільно-політичний інститут знаходився поза увагою дослідників. Вивчення королівського двору також створює базу щодо аналізу політичних відносин, для визначення характеру королівської влади.
Наприкінці XV - на початку XVI ст. всю систему державного управління в Англії намагається консолідувати королівська влада, а центром політичного та культурного життя стає королівський двір. Саме тому великого значення набуло дослідження політичної еліти, яка у ранній новий час зосереджувалась навколо королівського двору та реально здійснювала управління державою. Відзначимо, що питання історії королівського двору включають багато аспектів: це аналіз всіх королівських служб, які обслуговували двір монарха, його апартаментів та членів королівської сім'ї, історія церемоніалу при дворі, персонального складу, дворового етикету, проблеми внутрішньої боротьби при дворі між представниками політичної еліти та інші. Всі ці питання не можливо розглянути в рамках однієї наукової роботи, тому головною метою статі є аналіз королівського двору, як одного з головних засобів, що сприяв репрезентації влади монарха нового часу, створював її певний імідж.
Слід зазначити, що пошуки інтегруючої, цілісної моделі вивчення європейського королівського двору ще тільки ведуться. В історичній науці більш досліджене становлення французького двору, проблеми функціонування англійського королівського двору довгий час знаходились поза увагою науковців. Заповнити цю прогалину перший спробував історик А. Ньютон, який вважав, що саме "ИоивеИоИ" був реальним інститутом управління, в межах якого починали формуватися інші державні установи, через який проходили всі політичні рішення [1]. Іншої точки зору професор Кембріджського університету - Д. Елтон. Він представив систему реформування державного апарату доби ранніх Тюдорів, в цьому контексті аналізує королівський двір. На його думку, королівський двір зберігає у ранній новий час тільки функції обслуговування монарха, реальною силою в управлінні, завдяки реформам Т. Кромвеля, стає бюрократія, яка консолідується навколо такого інституту, як Таємна Рада [2; 3; 4; 5, р.905-908]. Сучасні англійські дослідники підкреслюють, що у різних роботах Д. Елтон висловлює інколи взаємовиключні думки, з одного боку, наголошує, що королівський двір перестав бути інститутом державного управління, з іншого - називає його точкою перехрестя інтересів королівської влади та політичної еліти. [6, с.101]. Учень Д. Елтона, професор Д. Старки, піддав різкій критиці концепцію "адміністративної революції в управлінні" за часів Т. Кромвеля. Він наголошував на тому, що королівський двір у XV! ст. продовжує зберігати впливову політичну роль [7, р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: КОРОЛІВСЬКИЙ ДВІР В РАННЬОТЮДОРІВСЬКІЙ АНГЛІЇ ЯК ЗАСІБ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ВЛАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок