Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Окупація Німеччиною Польщі. Вступ у війну СРСР

Окупація Німеччиною Польщі. Вступ у війну СРСР

Назва:
Окупація Німеччиною Польщі. Вступ у війну СРСР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,30 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Окупація Німеччиною Польщі. Вступ у війну СРСР


Польща була першою країною, яка вчинила збройний опір агресії Німеччини в роки Другої світової війни. Однак сили були нерівними. То була і трагічна, і героїчна сторінка визвольної боротьби польського народу проти фашистської окупації.
Німецьке командування поставило завдання оточити і знищити польську армію в найкоротші строки. І лише героїзм і масове самопожертвування польських воїнів не дозволили їм цього зробити. Поляки з боями відступали на схід від Вісли.
7 вересня 1939 р. польський уряд покинув Варшаву, але захисники столиці відхилили ультиматум німецького командування про капітуляцію і продовжували обороняти місто. У цьому їм допомагало і цивільне населення. 28 вересня після двотижневого штурму німецької армії Варшава була нею захоплена. Не одержавши допомоги від своїх західних союзників, за один місяць часу Польща була окупована німецькими військами.
Доля Західної України і Західної Білорусії, які перейшли до Польщі згідно Ризького мирного договору, в нових воєнно-політичних умовах була досить проблематичною. З одного боку існував таємний протокол до Пакту про ненапад між Німеччиною і СРСР, і в ньому було чітко розмежовано сфери впливу обох сторін (Західна Україна і Західна Білорусія були у сфері інтересів СРСР), з другого боку, німецькі війська, не зупиняючись, рухалися на схід.
17 вересня 1939 р. німці вступили в Брест і Львів. У той же день уряд СРСР дав наказ Головному Командуванню Червоної Армії про перехід радянськими військами державного кордону СРСР і Польщі. 22 вересня радянські війська увійшли в Брест і Львів. Німецькі війська залишили ці міста. Перед цим німецькі і радянські війська в цих містах провели спільні воєнні паради, що повинно було символізувати “непорушність радянсько-німецької дружби”.
22 вересня між радянськими і німецькими військами була встановлена демаркаційна лінія по лінії рік Нарев, Буг, Вісла, Сан. 27 вересня в Москві був підписаний радянсько-німецький договір, який визначав демаркаційну лінію як радянсько-німецький кордон. Упродовж вересня-жовтня 1939 р. в Москві були підписані Пакти між СРСР та країнами Прибалтики. Тоді ж були на їх територіях розміщені радянські бази.
Ще в 1938 р., після приєднання Австрії до Німеччини, СРСР вступив у таємні переговори з Фінляндією з питання безпеки його північно-західних кордонів та Ленінграда зокрема. СРСР вимагав від Фінляндії гарантії нейтралітету, якщо Німеччина вирішить напасти на СРСР з півночі. Окрім того Фінляндія повинна була дати згоду на прийняття допомоги від СРСР в разі нападу Німеччини на неї. Фінляндія відхилила ці пропозиції СРСР. З цих пір СРСР став готуватися до війни з Фінляндією, а Фінляндія – до оборони.
З підписанням радянсько-німецького Пакту про ненапад в радянсько-фінських відносинах склалась нова ситуація, оскільки в таємному додатку до договору Фінляндія опинилась у сфері впливу Радянського Союзу.
12 жовтня 1939 р. у Москві відновились переговори між СРСР і Фінляндією, які вели Сталін і Молотов з однієї сторони і Паасіківі – з другої. СРСР запропонував підписати Пакт про взаємну допомогу, зажадав передачі йому півострова Ханко для створення там воєнної бази, а також ряду інших островів і пересунути кордон в районі Ленінграда на 40 миль. В якості компенсації СРСР пропонував частину території радянської Карелії.
Паасіківі стояв на тому, що Фінляндія є нейтральна країна і тому вона не вступить ні в які Пакти з СРСР. Щодо територіальних уступок на півдні країни, то фіни побоювались, що це з часом може привести до втрати незалежності.
За таких умов переговори були перервані. Фінляндія мала 9 дивізій. У технічній оснастці армії були серйозні проблеми: піхотинцям не вистачало автоматів, артилерії також було небагато. До деякої міри ці проблеми компенсувалися високим моральним духом солдатів і наявністю добре підготовлених загонів лижників, навчених вести бойові дії в зимових умовах.
Червона Армія мала 180 дивізій, 45 із них діяли на фінському фронті. У достатку були польові кулемети і артилерія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Окупація Німеччиною Польщі. Вступ у війну СРСР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок