Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Перебіг Другої світової війни 1944-1945 рр

Перебіг Другої світової війни 1944-1945 рр

Назва:
Перебіг Другої світової війни 1944-1945 рр
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,72 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Перебіг Другої світової війни 1944-1945 рр


План
1. Визволення території СРСР, перенесення воєнних дій у Східну Європу.
2. Відкриття Другого фронту в Європі.
3. Успіхи англо-американських військ на Тихому океані та в Європі.
4. Кримська (Ялтинська) конференція.
5. Воєнна поразка і капітуляція Німеччини.
6. Потсдамська конференція.
7. Розгром Японії.
8. Підсумки та наслідки Другої світової війни


1. Визволення території СРСР, перенесення воєнних дій у Східну Європу
Влітку і восени 1944 р. радянські війська вступили на територію Польщі, Румунії, Болгарії, Югославії, Угорщини.
Вихід Радянської Армії широким фронтом до Цент-ральної та Південно-Східної Європи відразу ж поставив питання про подальші взаємовідносини країн цього регіо-ну з СРСР. Утворення нового поясу антирадянських дер-жав на західному кордоні було з точки зору радянського керівництва неприпустимо. Напередодні і в ході битв за цей великий і життєво важливий регіон СРСР став відкри-то підтримувати прорадянськи налаштованих політиків у цих країнах, в основному з числа комуністів, водночас домагаючись від США та Великої Британії визнання своїх особливих інтересів у цій частині Європи. Враховуючи факт присутності там радянських військ, Черчілль 1944 р. визнав домінування СРСР в усіх цих країнах, окрім Греції.
1944 р. у Польщі до влади прийшов прорадянський Польський комітет національного визволення (ПКНВ). Радянський уряд підтримав ПКНВ в його прагненні ство-рити нову польську адміністрацію на визволеній території, виступив за роззброєння Армії Крайової, що підпорядко-вувалася польському емігрантському урядові в Лондоні. Це була попередня умова з боку СРСР у справі врегулювання радянсько-польських відносин.
5 вересня 1944 р. Радянський Союз оголосив війну Болгарії, і радянські війська, не зустрівши ніякого опору, ввійшли до цієї країни. У Болгарії при звістці про появу радянських військ партизанські загони разом з армійськи-ми частинами, що до них приєдналися, 9 вересня 1944 р. захопили столицю Софію. До влади прийшов уряд Вітчиз-няного фронту, де переважали комуністи. Радянські і бол-гарські війська, спільно визволяючи Болгарію від нацистів, вийшли до югославського кордону.
20 серпня 1944 р. Радянська Армія перейшла в наступ у Румунії, а 23 серпня король Румунії Міхай І, попередньо домовившись з антифашистськими партіями, що діяли неле-гально, заарештував главу фашистського уряду маршала Антонеску і сформував антифашистський коаліційний уряд. Наступного дня новий уряд оголосив війну Німеччині.
Наприкінці вересня було розроблено спільний план дій частин 3-го Українського фронту і підрозділів Народ-но-визвольної армії Югославії. При штурмі Белграда ко-мандування фронтами виконало прохання югославів: їхні частини ввірвалися до міста першими. Після визволення Белграда було видано наказ Ставки закріпитися і "далі вглиб Югославії не просуватися". Югославські частини повністю очистили свою територію самостійно.
Тяжкі випробування випали на долю бійців 2-го Укра-їнського фронту, що вступив на територію Угорщини, яка залишалася останнім союзником Німеччини. Уряд дикта-тора Хорті, а потім його наступника Салаші залишався вірним своїм зобов'язанням перед Німеччиною. Війська вермахту за активної підтримки угорської армії запекло опиралися. Окремим частинам 2-го Українського фронту довелося пізнати гірку долю оточення. Дві спроби оволо-діти Будапештом виявилися невдалими. Кровопролитні бої в районі Будапешта і озера Балатон тривали до квітня 1945 р. На визволеній частині Угорщини ще 1944 р. було створено антифашистський тимчасовий уряд за участю комуністів, соціалістів, партії дрібних сільських господа-рів, що оголосив війну Німеччині.
Нові уряди Румунії, Болгарії та Угорщини порвали з Німеччиною, перейшли на бік союзників і уклали з ними угоди про перемир'я.
Тим часом драматично розвивалися події у Словаччині.
Із наближенням Радянської Армії до словацького кор-дону ліві сили разом з частиною офіцерів словацької армії почали готувати збройне повстання. Щоб утримати Сло-ваччину під своєю владою, уряд Гітлера вирішив окупувати її та роззброїти словацьку армію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Перебіг Другої світової війни 1944-1945 рр

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок