Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Болгарія в Балканських війнах та в Першій Світовій війні.

Болгарія в Балканських війнах та в Першій Світовій війні.

Назва:
Болгарія в Балканських війнах та в Першій Світовій війні.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,92 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
На тему:
Болгарія в Балканських війнах та в Першій Світовій війні.


БОЛГАРІЯ
В БАЛКАНСЬКИХ
ВІЙНАХ
Після здобуття Болгарією цілковитої незалежності під турецькою зверхністю на Балканах залишалися тільки Албанія, Македонія, а також частина грецьких островів у Егейському морі. На цих землях тривали національно-визвольні змагання, що дедалі більше посилювалися в міру ослаблення Османської імперії. Младотурецька революція 1908 р. та невдала для Порти італійсько-турецька війна 1911р. сприяли здійсненню прагнень албанських, македонських і грецьких патріотів.
Егоїстичні цілі в боротьбі з Туреччиною мали й уряди балканських країн. 13 березня 1912 р. Сербія і Болгарія підписали договір про дружбу та союз. Секретний додаток до нього передбачав надання взаємної військової допомоги. Договір визначив кордони розподілу Македонії, за винятком так званої "спірної території", майбутнє якої залежало від позиції російського імператора. Невдовзі до антитурецького союзу приєдналася Греція, а також (на основі усного зобов'язання) Чорногорія.
У створенні Волконського союзу були заінтересовані країни Антанти — Росія, Англія, Франція. Вони прагнули ослабити позиції Німеччини та Австро-Угорщини в Південно-Східній Європі й усіляко сприяли формуванню цього союзу. Та оскільки Росія ще не завершила своїх приготувань до глобальних воєнних дій, вона не хотіла, щоб виступ країн Балканського союзу проти Туреччини стався раніше визначеного терміну.
Незважаючи на позицію Росії, а також Австро-Угорщини, запобігти війні на Балканах не вдалося. Спочатку Чорногорія (9 жовтня 1912 р.), а незабаром Болгарія, Сербія та Греція (18 жовтня) розпочали бойові дії проти Османської імперії. Основний тягар війни несла Болгарія, на кордонах якої зосереджувалися основні сили турецьких військ. Відбивши удари турків, болгарська армія генерала Р. Димітрієва перейшла в наступ і після перемог поблизу Лозенграда й Люлебургаза, в районі фортеці Адріанополь, оточила велике угруповання противника. На інших ділянках фронту фортуна також посміхнулася арміям країн балканського союзу. Вони зайняли Албанію, Косово, Македонію, Фессалію, Епір. Менш ніж за місяць турецькі війська були розгромлені, а їхні рештки блоковані в кількох фортецях (Адріанополь, Шкодер, Яніна).
Швидкій перемозі союзників сприяла підтримка поневолених турками народів, які вели в запіллі ворога партизанську війну. Вже 3 листопада 1912 р. Порта через уряди великих держав звернулася до Фердінанда, запропонувавши перемир'я. Але болгарський цар, плекаючи надію увійти до Константинополя й проголосити себе імператором відродженої Візантійської імперії, приховав ці пропозиції від союзників. Він наказав своїм військам прорвати останню лінію турецької оборони поблизу Читалджі (близько 40 км від Стамбула). Лише після невдачі болгарської армії, що втратила половину особового складу, Фердінанд передав альянтам турецьке прохання про перемир'я.
Воно було укладене 3 грудня 1912р. Того ж місяця в Лондоні розпочалася конференція за участю великих держав. На ній виявилися гострі суперечності не тільки серед держав-посередниць, а й самих членів Балканського союзу. Так, Фердінанд, прагнучи значного територіального розширення Болгарії, виступив проти передання Греції Салонік, а Сербії — "спірної" частини Македонії. Чвари в таборі переможців не припинилися й після того, як у січні 1913 р. младотурки здійснили державний переворот. Однак спроба Порти відновити бойові дії скінчилася цілковитою поразкою та здачею в полон болгарським військам усього гарнізону Адріанополя.
30 травня 1913 р. під тиском великих держав країни Балканського союзу і Порта підписали Лондонський мирний договір. Османська імперія залишала за собою у Європі тільки Стамбул і територію, що прилягала до нього за лінією Енос-Мідія. Албанія здобула незалежність, а інші терени відходили до країн балканського союзу.
Територіальні суперечки між союзниками, що виникли наприкінці 1912 р., після укладення мирного договору спалахнули з новою силою. Ці суперечності вміло роздмухували Німеччина і Австро-Угорщина, чиї позиції на Балканах після війни значно послабли.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Болгарія в Балканських війнах та в Першій Світовій війні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок