Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Словацька Республіка – виникнення і розвиток

Словацька Республіка – виникнення і розвиток

Назва:
Словацька Республіка – виникнення і розвиток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,27 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Словацька Республіка – виникнення і розвиток


1 січня 1993 р. вже незалежна Словацька Республіка стала на шлях демократичних перетворень політичної, економічної та соціальної сфер суспільного життя. І за основними принципами демократії, що визнані світовим співтовариством, громадянам Словаччини, конституцією гарантується ряд основних прав і свобод. Зокрема, політичні права, права національних меншин та етнічних груп, економічні, соціальні та культурні права, право на судовий та інший провині в захист та ін. Ці принципи викладені в частині в другій конституції Словацької Республіки Конституція нових держав Європи та Азії / Упоряд. С.Головатий. – К.: Укр.. Павн. Редакція. Вид-во “Право”, 1996. 544 с..
Тобто у Конституції відображені головні напрямки розвитку громадянського суспільства і створення демократичної правової соціальної держави. Серед них важливе місце посідають положення, які закріплюють основні засади забезпечення реалізації, охорони і захисту прав і свобод особи.
Механізм забезпечення прав і свобод особи становить цілісну систему взаємозв'язаних елементів. До них належать закріплені в Конституції Словаччини права, свободи і обов'язки людини і громадянина, які становлять конституційно-правовий статус особи, який, у свою чергу, виступає важливою нормативною передумовою здійснення, охорони і захисту прав і .свобод, та передбачені Конституцією гарантії прав і свобод.
Ще складовим елементом системи забезпечення прав І свобод є різноманітні гарантії прав і свобод, які являють собою систему конкретних засобів, завдяки яким стає реальним ефективне здійснення громадянами своїх прав і свобод, їх охорона і захист у разі правопорушення, їх головне призначення полягає у забезпеченні всіх і кожного рівними правовими можливостями для набуття, реалізації, охорони і захисту суб'єктивних прав і свобод Общая теория прав человеа /Руководитель авторского коллектива и ответсенный редактор Дукашева Е.А. М., 1996. – с. 139..
Під гарантіями прав і свобод особи слід розуміти, по-перше, певні умови, за яких можлива найповніша і всебічна реалізація прав і свобод особи, і, по-друге, засоби, які ефективно забезпечують охорону і захист прав і свобод особи у разі їх незаконного порушення. Роль і значення гарантій прав і свобод особи визначається тим, що вони являють собою сукупність різних факторів в економічній, політико-правовій, культурній та інших сферах життя суспільства, які створюють максимум можливих на даному етапі розвитку суспільства і держави умов та передумов для реальної можливості здійснення прав і свобод особи.
Система гарантій прав і свобод особи є досить складною і розгалуженою. За змістом і за видами суспільної діяльності гарантії прав І свобод особи поділяються на загальні та спеціальні. До загальних гарантій належать економічні, політичні, соціальні, ідеологічні та культурні гарантії - засоби забезпечення прав і свобод. До спеціальних належать юридичні або правові гарантії прав і свобод особи.
В Словаччині політичними гарантіями прав і свобод особи виступають головні принципи функціонування і устрою держави, до яких належать принципи народовладдя; принципи державного суверенітету, що передбачають верховенство, самостійність, незалежність, повноту і неподільність державної влади; розподіл владних повноважень між незалежними та взаємозв'язаними гілками - законодавчою, виконавчою та судовою; політичний плюралізм тощо.
Також модна від слідкувати економічні гарантії прав і свобод втілюються у багатоплановому функціонуванні економіки, в існуючій системі багатоманітності форм власності - державної, колективної, приватної, комунальної та інших як рівноправних і в однаковій мірі захищених юридичне, а також в економічній самостійності, що забезпечує юридичну рівність учасникам економічних відносин;
соціальними гарантіями прав і свобод особи виступає весь комплекс відносин і взаємозв'язків вільного громадянського суспільства;
ідеологічні гарантії прав і свобод особи виявляються у загальному визнанні та сприйнятті загальнолюдських гуманістичних цінностей, ідей демократичної правової соціальної держави і громадянського суспільства, верховенства права та соціальної справедливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Словацька Республіка – виникнення і розвиток

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок